Зміни в Facebook алгоритмі: що нового в 2020 році?

З року в рік Facebook продовжує працювати над своїми алгоритмами. Цими змінами команда Цукерберга намагається зробити акцент на прозорості, конфіденційності та поліпшенні користувацького досвіду.

Головне питання: “Як же буде працювати алгоритм Facebook в 2020 році?”

Ми підготували актуальну інформацію про останні оновлення.

Розпізнавання неякісного контенту

Facebook бере приклад з Google, щоб підбирати і показувати інформацію на основі показника релевантності або довіри. Це можливість для рекламодавців зрозуміти алгоритм і оптимізувати свій контент для кращого сприйняття користувачем.

Facebook вніс зміни до своєї системи ранжування, зробивши набагато більший акцент на показі публікацій від друзів і знайомих, ніж на матеріалі від брендів. Соціальна платформа заявила, що буде відслідковувати “значущі взаємодії” користувачів, щоб краще зрозуміти, який контент дійсно буде корисним для них.

У 2019 багато брендів тестували способи створення “значущих взаємодій” на своєму брендовому контенті, щоб матеріал, який вони розміщували, все одно з’являвся у стрічках підписників. Пам’ятаєте фрази в постах “Лайкніть нас”, “Поділіться з …”? Так ось, вони вважаються приманкою, не додають цінності і свідчать про відсутність “живої” взаємодії з користувачем.

клікбейт-контент в Фейсбук

Соцмережа Facebook, однак, стає все більш витонченішою у своїй здатності розпізнавати спамоподобний і клікбейт-постинг. Розробники соцмережі не хочуть, щоб цей тип низькоякісного контенту потрапляв на очі користувачам.

У 2020 році, коли алгоритм продовжує удосконалюватися в цьому напрямку, бренди повинні зосередитися на створенні матеріалу, який природним чином приваблює користувачів і враховує їхні справжні інтереси без клікбейт-приманки.

Алгоритм нині ранжує пости, які бачить кожен користувач, в тому порядку, в якому вони можуть їм сподобатися, ґрунтуючись на безлічі факторів і сигналах ранжування.

Сигнали ранжування – це дані про минулу поведінку користувача і поведінку всіх інших на платформі. Наприклад: люди діляться цим постом зі своїми друзями? Як часто вам подобаються пости від вашого боса? Від мами? Ви часто дивитеся live-відео? Яка ваша улюблена група? Скільки публікацій теоретично доступно для перегляду прямо зараз? Як давно вони були розміщені? Думаємо, що ідея зрозуміла. Алгоритм зважує безліч факторів, перш ніж вирішить показати користувачеві відео з новим BMW, наприклад.

Facebook згадує три основні категорії сигналів ранжування:

1. З ким зазвичай взаємодіє користувач
2. Тип медіа в пості (наприклад, відео, посилання, фото і т. д.)
3. Популярність посту

Потенційні клієнти вже шукають дилерські центри, подібні вашому, на Facebook. Чітка, сфокусована маркетингова стратегія Facebook – єдиний спосіб задіяти релевантну аудиторію. Як стверджує Facebook, ваша бізнес-сторінка є “наріжним каменем [вашої] ідентичності в інтернеті”, тому агентство digital.automoto.ua готове створити не тільки рекламні кампанії, а й імідж вашого автосалону.

які сигнали буде враховувати соцмережа Фейсбук

Можливо, вам буде також цікаво, що представник Facebook в Україні, Катерина Крук, заявила про запуск фактчекінгової програми з 2020 року. Що це означає? У Facebook є система під назвою Тhird-party fact-checker, з використанням якої будуть викривати маніпуляції в стрічці новин. Принцип роботи наступний: за допомогою машинного навчання і фактчекерів (партнери Facebook, яких поки налічується 46 по всьому світу) буде перевірятися подана від видавців інформація. Це буде новий рівень перевірки контенту.

Обмеження кількості рекламних банерів

Facebook оголосив, що в 2020 році обмежить кількість оголошень, які сторінка може показувати одночасно. У той же час соціальна платформа заявила, що це нове правило буде впливати тільки на невеликий відсоток сторінок. Цілком ймовірно, що в реальності це обмеження буде досить відчутним для багатьох брендів, і не помітити його буде складно.

Facebook пояснює, що рішення було прийнято на користь рекламодавців. “Ми робимо обмеження в рекламі, тому що дуже великий обсяг рекламних оголошень може знизити ефективність рекламодавця. Оскільки одночасно показується занадто багато оголошень, менша кількість оголошень виходить з фази навчання і витрачає більший бюджет, перш ніж система доставки контенту зможе оптимізувати і підвищити ефективність реклами”

Facebook обіцяє обмежити показ рекламних оголошень

Розміщення великої кількості реклами в Facebook веде до зниження продуктивності, що в кінцевому підсумку призводить до зниження витрат на рекламу, в той час, як це впливає на ефективність.

Зміни обіцяють впровадити до середини року. У брендів є ще достатньо часу, щоб скорегувати існуючі рекламні кампанії, зрозуміти свої пріоритети і адаптуватися до цього нововведення Facebook 2020 року.

Моніторинг результативності відео в Creator Studio

Facebook реалізував Creator Studio кілька років тому, щоб допомогти людям відслідковувати взаємодію з контентом, який створюється для Facebook та Instagram. Всесвітня соцмережа продовжує удосконалюватися і додає нові функції, з якими бренди зіткнуться в 2020 році.

буде можливість переглядати результативність відео в Creator Studio

Зокрема, компанії за допомогою Creator Studio зможуть краще зрозуміти джерела трафіку для свого контенту, а також дізнатися, скільки часу люди витрачають на перегляд відео.

Такий підхід дасть користувачам цінну інформацію, оскільки, Facebook продовжує приділяти все більше уваги відеоконтенту в своєму алгоритмі і коригувати систему ранжування самих відео.

Facebook оновив критерії ранжування відео-контенту таким чином, щоб:

  • “розпізнати” лояльність користувачів до бренду та їх відео,
  • дізнатись, скільки часу вони витрачають на перегляд,
  • зрозуміти оригінальність контенту в відео.

На практиці SMM-фахівців digital.automoto.ua довелося переконатися, що унікальність відео-контенту є найголовнішою складовою успішного просування бренду в Facebook. Особливо коли спільнота численна і охоплення кожної публікації перевищує 1-2 млн, то соцмережа дуже пильно аналізує кожен матеріал.

На своїх офіційних сторінках Facebook каже, що заохочує авторів і видавців, які наполегливо працюють над створенням і просуванням самобутнього і цінного контенту. Тому з недавніх пір команда діджитал-агентства в рамках співпраці з автосалонами знімає і монтує відео з автомобілями під формат соцмереж. Як результат, виграють всі – автомобільні бренди, чиї ролики гарантують більшу довіру і взаємодію від користувачів, і підписники, які із задоволенням дивляться на некомерційні відео-огляди моделей та здійснюють конверсії. Якщо ви на своєму досвіді бажаєте оцінити віддачу від відео і отримати лояльну аудиторію, то залиште свої контакти в формі нижче і менеджери вас проконсультують.

 

Хочу унікальні автомобільні відео!

Що робити маркетологам вже зараз?

Навіть якщо здається, що буде складно підлаштуватися під вимоги “соціального гіганта”, не впадайте у відчай, а розцінюйте нові правила гри як чудову можливість. Рекомендуємо зосередитися на постах, які будуть генерувати коментарі і викликати сильні емоції, потрібно провокувати на них цільову аудиторію. Про які емоції йдеться?

Видання Harvard Business Review каже, що в соцмережах переважають 6 видів емоцій:

  1. захоплення
  2. здивування
  3. цікавість
  4. інтерес
  5. невизначеність

Новий алгоритм Facebook буде визначати пріоритетність постів, які в дійсності будуть стимулювати писати коментарі, а не просто ставити пасивні лайки. Не на останньому місці знаходяться коментарі і відповіді від самої компанії.

Візьміть на озброєння live-відео – відмінний спосіб створення оригінального контенту і підвищення ефективності. За статистикою Facebook, такі відео отримують в 6 разів більше відгуків, ніж звичайні. У вашому автосалоні скоро відбудеться презентація нового автомобіля? Чому ж не скористатися можливістю і зробити пряму трансляцію того, що відбувається? Глядачі налаштовуються на цікавий, розважальний контент і паралельно знайомляться з новою моделлю і вашими послугами.

На закінчення хочеться сказати одне: дійте природно, ставитеся до своєї аудиторії, до своїх існуючих і майбутніх клієнтів, як до близьких друзів або членів сім’ї, і тоді алгоритм Facebook обов’язково винагородить вас.

 

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *