YouTube, покупці авто та ваші рекламні можливості

маркетинг автосалонов в Youtube

YouTube є секретною маркетинговою зброєю автосалонів.

Гаразд, не такою уже й секретною, але маловикористовуваною точно.

Можливо, це тому, що вам важко зрозуміти, як з’єднати маркетинг з таким величезним “монстром” відеохостингу як YouTube. Але не хвилюйтеся. Все, що вам потрібно зробити, це відстежувати тенденції маркетингу.

У свою чергу, ми підкажемо, як саме YouTube допомагає покупцям знайти потрібний автомобіль (в ідеалі в вашому дилерському центрі). Більш того, ми відібрали кращі рекламні тактики для оптимізації просування в YouTube.

Відео на YouTube підвищують поінформованість

Часто до того, як покупці приступають до пошуку, вони знають про декілька брендів або продуктів, які відповідають їхнім потребам. Якщо ви не з тих, хто спадає першими на думку, то ваш маркетинг знаходиться в невигідному становищі. Але плюс в тому, що експерти Google помітили цікавий момент – вибираючи марку автомобіля, покупці можуть змінювати свої наміри несподівано. Та й кількість часу, що витрачається на ухвалення рішення про покупку, скоротилося. Тому ви повинні просувати свій дилерський центр всіма доступними способами, в тому числі й через соціально-медійну платформу YouTube.

YouTube входить в ТОП-8 сайтів за відвідуваністю серед покупців автомобілів, при цьому його відвідуваність при виборі автомобіля порівнянна з відвідуваністю дилерських сайтів.

Більше 40% покупців, які використовують онлайн-відео для дослідження, сказали, що це допомогло знайти автомобіль, про який вони раніше не знали, чи який навіть не розглядали. Під час перегляду тест-драйвів, порівняльних відеороликів, пропонованих аналогічних відеороликів і т. д. покупці отримують більш повне уявлення про доступні їм варіанти. Так вони можуть вирішити, що ваш товар підходить їм найкраще.

Згідно з даними Google *, найбільш популярними форматами автомобільних відео є:

1. 56% – непрофесійні відео, зняті власниками автомобілів;
2. 56% – професійні відео, зняті незалежною третьою стороною;
3. 51% – професійні відео, зняті автомобільними виробниками.

* Відсотки не сумуються, респондентам можна було вказати кілька варіантів.

просування через соціально-медійну платформу YouTube

Рекламні можливості YouTube

Відеореклама може підігріти інтерес громадськості до вашого  дилерського центру. Коли з тих чи інших причин ви зменшите інтенсивність реклами на інших майданчиках, то, відеореклама може показати свій великий вплив.

Наприклад, відродженню автомобіля Volvo XC60, якого не було в продажу десять років, сильно посприяла рекламна кампанія з підвищення обізнаності на YouTube. Результат показав подвоєння пошукової активності через Google і YouTube по ключовику “XC60”. З огляду на те, що у міжнародних брендів бюджет на рекламу більше, ніж у дилерів, той це перевірена стратегія.

Тест-драйви на YouTube

Ми знаємо, що люди роблять, коли дивляться автомобільні відео на YouTube, – хочуть сісти за кермо і відчути дорогу. І в той час як вони вже починають серйозно замислюватися над покупкою нової машини, потрібно підкинути ще деталей, які тільки підтвердять їх вибір. Щойно вони отримають необхідну інформацію, то стануть набагато ближче до здійснення покупки.

Зніміть тест-драйви автомобілів. Якщо ви залучите в цей процес ще й менеджера, то лояльність від користувачів просто злетить. Люди більше довіряють тим автосалонам, які створюють власні відео з тест-драйвами. З 2018 року ці фірми стали найпопулярнішим ресурсом покупців для автомобільних досліджень. Попросіть менеджера розповісти про фішки і особливості авто, при цьому на початку і кінці ролика варто назвати дилерський центр і його контакти.
Фактично, за останні два роки час на перегляд тест-драйвів зріс більш ніж на 65%. Попит є і це незаперечно.

Не менш ефективним буде відео з сервісу. Тут мається на увазі розміщення відео про сервісні роботи.

розповідь менеджера про фішки і особливості авто для відео на YouTube

Ще один важливий плюс – ваші відеоролики побачать люди з інших міст. Ті самі користувачі, яких ви не можете охопити контекстною рекламою або таргетом, оскільки в тих регіонах є свої дилери зі своєю рекламною діяльністю. За допомогою відеороликів на YouTube це буде зробити набагато простіше.

Формат тест-драйвів став популярнішим в 14 разів для вивчення нових моделей авто.

Візьмемо до прикладу сімейну пару, якій дійсно може сподобатися нова модель середньорозмірного позашляховика. Люди із задоволенням будуть дивитися тест-драйв, щоб побачити, як автомобіль керується, як функції працюють в реальності. Не потрібно йти в автосалон і розчаровуватися, якщо в автомобілі щось не сподобається. Це означає, що тест-драйви краще інформують покупців і формують правильні очікування. Ваше завдання – виправдати їх, а в ідеалі – перевершити.

рекламна діяльність дилерських центрів в Ютуб

Ще одна цінна ідея для відеоконтенту в Ютуб – пояснити, чому варто купувати авто в офіційного дилера. На жаль, з роками запитів у пошуковій системі, щодо шахрайства і “сірих” дилерів, не зменшується. Більш того, є відсоток людей, які поняття не мають, що їх можуть обдурити. Тому потрібно розповісти про це, ну і автосалон заодно прорекламувати. Наступний крок – налаштувати покази на тих, хто проявив інтерес до вашого бренду. В результаті перегляду такого відео, люди почнуть пошуки офіційного дилера в своєму місті і обов’язково знайдуть вас.

Відео трафік = “пішохідний” трафік

Після перегляду відео користувачі отримали необхідну інформацію, вони вже налаштовані на покупку і (якщо ви все зробили правильно) тепер знають, що робити далі. Вони відправляються в дилерський центр.

Дослідження Google * говорить про те, що 88% користувачів, які переглянули відео, зробили такі дії:

60% – перейшли на сайт дилера;
49% – зробили запит на отримання додаткової інформації про авто і його вартості;
42% – взяли автомобіль на тест-драйв.

* (Відсотки не сумуються)

Як бачите, 60% потенційних покупців авто, які подивилися відео від автосалону під час дослідження ринку, повідомили, що відвідали дилерський центр. По суті, відео тест-драйв – це програмування свідомості, адже людина думає: “Вау, як круто машина виглядає на відео. Хочу зрозуміти, чи підходить вона мені.”

YouTube - важливе джерело інформації для потенційних покупців авто

Короткі висновки

Не бійтеся експериментувати.
Використовуйте всі можливості Youtube – наповнюйте канал своїми авторськими оглядами і тест-драйвами автомобілів. Намагайтесь працювати з таргетингом, вносіть коригування в подальшу стратегію, складайте контент-план відео-постів.
Тримайте “руку на пульсі” останніх тенденцій на авторинку і регулярно переглядайте аналітику публікацій.

Важливо пам’ятати, що YouTube і Google – “брати”, і завантажені відео, які отримають популярність, заслужать більш високі позиції у видачі. Тому канал на YouTube повинен бути пріоритетним напрямком просування бренду автодилера.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *