,

Що таке кросбраузерність сайту? І що про це повинен знати маркетолог автосалону?

Одинаково ли хорошо отображается ваш сайт на разных устройствах

Ні для кого не є таємницею, що сучасна людина з будь-яким питанням швидше звернеться до інтернету, ніж до іншого джерела інформації, звичного для колишніх поколінь.

За останні два десятиріччя ми спостерігали величезний стрибок у розвитку Всесвітньої мережі. З 1998 року число онлайн-користувачів і веб-ресурсів збільшилося в десятки і навіть сотні разів, що наочно демонструє діаграма нижче.

Стрибок у розвитку Всесвітньої мережі

Онлайн-контент постійно оновлюється, до того ж, він доступний на більш ніж 3000 різних типів веб-пристроїв.

А це вже привід замислитися.

«Над чим?» – безтурботно запитаєте ви.

Але перед тим, як закрити нашу статтю і повернутися до більш важливих справ, задайте собі наступне питання:

Чи однаково добре відображається сайт вашого автосалону на всіх девайсах і браузерах, якими користуються потенційні покупці авто?

Збільшення числа користувачів, пристроїв, онлайн-платформ, браузерів призводить до більшої кількості способів перегляду вашого веб-сайту. Тому, завдання полягає в наступному: переконається в тому, що відвідувачі вашого сайту (які заходять на нього з тисячі різних пристроїв) бачать його так, як ви того хочете.

Постійний розвиток глобальної мережі також спричинив появу різноманітних інструментів, таких як веб-браузери, для доступу до контенту і взаємодії з ним. На жаль, не всі технології сумісні один з одною. Тому веб-розробник завжди повинен проводити тестування сайту щодо кросбраузерності.

Якщо користувачі стикаються з некоректним відображенням контенту на сайті, вони йдуть і ніколи не повертаються. Тому, так, кросбраузерність – річ серйозна і необхідна, якщо ви прагнете залучати клієнтів з інтернету.

Необхідність кросбраузерного тестування

Чому необхідно проводити кросбраузерне тестування сайту

Зараз кросбраузерне тестування грає більш важливу роль, ніж раніше, оскільки колись цей процес перевірки застосовувався тільки для найскладніших проектів і з часом набирав все більшої популярності. Так як з кожним днем ​​з’являється все більше і більше сайтів, єдиний спосіб виділитися – створити дійсно професійний сайт.

У більшості розробників є «улюблений браузер». Зазвичай це останні версії Chrome або Firefox. Тут вони розробляють і налагоджують продукт. Але ви повинні враховувати, що розробники – не ваші користувачі. Вашими користувачами може бути хто завгодно, і вони можуть використовувати будь-який браузер. Ви не повинні допустити, щоб при розробці вашого сайту враховувалося виключно «бачення» його творця. Виключаючи можливість використання, наприклад, Internet Explorer (адже їм ніхто не користується за словами програмістів), ви втрачаєте частку відвідувачів, які могли б стати вашими клієнтами.

Те ж саме стосується мобільної версії сайту. Якщо раніше веб-розробникам потрібно було тільки перевірити, як веб-сайт виглядає і працює на персональних комп’ютерах (Mac або PC), то тепер все сильно змінилося. З кожним днем ​​все більше клієнтів роблять покупки і користуються послугами за допомогою мобільних пристроїв, тому важливо переконатися, що веб-сайт працює і правильно відображається на цих пристроях. Але проблема в тому, що на ринку існує величезна кількість різних браузерів для ПК, мобільних пристроїв, планшетів і т. д. І перевірити їх всі фізично неможливо. Не кажучи вже про тисячі доларів, які вам доведеться витратити, щоб купити всі ці пристрої. Але, на щастя, сьогодні існує безліч сервісів для кросбраузерного тестування, які можуть полегшити вашу роботу.

Як вибрати браузери для тестування?

Вибір браузера для тестування в залежності від популярності і на основі аналізу

На жаль, та кількіссть браузерів, пристроїв і операційних систем, яке ми маємо на сьогоднішній день, робить неможливим тестування для кожної комбінації «браузер-ОС». Тому краще зосередити зусилля на тестуванні, орієнтованому на максимізацію охоплення вашого сайту цільовими користувачами. Для цього вам необхідно «відібрати» найбільш важливі браузери та їх версії:

Залежно від популярності: виберіть 10-20 найбільш популярних або часто використовуваних браузерів. Зупиніться на найбільш поширених платформах – таких як Android і iOS.

На основі аналізу: подивіться на статистику трафіку вашого сайту, отриману за допомогою аналітичних інструментів (наприклад, Google Analytics), і розбийте їх за пристроями/браузерами. Мета полягає в тому, щоб з’ясувати:

  • Які комбінації браузера і ОС найчастіше використовуються вашою цільовою аудиторією
  • На яких пристроях ваш сайт зазвичай переглядають користувачі

Спираючись на ці висновки, виберіть комбінації, які найбільш популярні серед ваших кінцевих користувачів. В першу чергу тестуйте комбінації браузера і ОС, з яких ви отримуєте більше 5% трафіку на сайт.

Інструменти для проведення кросбраузерного тестування

BrowserShots

Інструменти для проведення кросбраузерного тестування: BrowserShotsBrowserShots – відмінний спосіб перевірити сайт на базовому рівні. Цей онлайн-сервіс швидко зробить скріншоти вашого сайту в різних браузерах і їх версіях за вашим вибором, щоб переконатися, що все виглядає добре. Ви також можете «пограти», включивши і відключивши JavaScript та Flash.

Інструмент є безкоштовним, що, безсумнівно, є перевагою для тих, кому не потрібен серйозний аналіз. BrowserShots підходить для тестування простих тематичних сторінок. Для більш інтерактивних сайтів вам потрібно піти трохи далі і використовувати інший інструмент для перевірки функціональності вашого ресурсу.

EndTest

Інструменти для проведення кросбраузерного тестування: EndTestEndTest пропонує Codeless Automated Testing (безкодове автоматизоване тестування програмного забезпечення), яке, по суті, дозволяє автоматизувати повторювані тестування в різних браузерах без необхідності писати код, що буває необхідно при роботі з Selenium. EndTest має безкоштовний сервіс, а також низку платних опцій, якщо вам потрібно більше, ніж це дозволяє базова версія.

Якщо ви зареєструєтесь, ви також знайдете кілька демонстраційних наборів тестів, які допоможуть вам зрозуміти, як працює інструмент. Подібно Sauce Labs або BrowserStack, він дозволяє виконувати тестування в хмарному режимі, щоб уникнути необхідності встановлювати ПО.

Browserling

Інструменти для проведення кросбраузерного тестування: BrowserlingЩо робити, якщо вам потрібні можливості хмарного тестування EndTest, але без складнощів налаштування автоматичного тестування? В такому випадку зупиніть свій вибір на Browserling. Це онлайн-сервіс, який дозволяє вибрати браузер і версію та відобразити цю сторінку, з якої ви можете взаємодіяти, щоб не тільки оцінити її зовнішній вигляд, а й перевірити функціональність.

Ви в змозі використовувати даний інструмент безкоштовно, але будьте готові «вистояти чергу» з іншими користувачами, які одночасно з вами перевіряють свій сайт.

Підведемо підсумки

Ось 6 основних кроків, які необхідно пройти при проведенні кросбраузерного тестування:

  1. Визначте, які функції ви будете тестувати, і пропишіть етапи для визначення сценаріїв.
  2. Категоризуйте браузери і платформи (за популярністю або згідно аналізу трафіку сайту), на яких ви будете проводити тестування.
  3. Вкажіть, як ви будете виконувати тестові сценарії – вручну або автоматично.
  4. В першу чергу проводьте тестування в браузерах з найбільшою часткою трафіку, потім переходьте до решти.
  5. Фіксуйте отримані результати тестування і діліться ними з фахівцями, які можуть налагоджувати/усувати проблеми.
  6. Постійно запускайте кросбраузерні тести на сумісність, щоб переконатися у відсутності помилок.

Сподіваємося, дана стаття внесла ясність у те, що ж таке кросбраузерне тестування і чому його необхідно здійснювати.

Пам’ятайте, що шлях покупця починається не в автосалоні. Тому намагайтеся забезпечити потенційним клієнтам максимально вдалий досвід на вашому сайті, щоб збільшити шанси онлайн-конверсії.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *