Тренди інтернет-маркетингу для автосалонів: Голосовий пошук

 • До 2020 року 50% усіх пошукових запитів стануть голосовими.
 • Оптимізація сайту під Google My Business.
 • Можливості, які відкриває для автосалонів голосовий пошук.

Вперше термін «голосовий пошук» з’явився із запровадженням Google Voice Search в травні 2002 року. У жовтні 2011 року з виходом iPhone 4S, голосовий пошук став мейнстримом завдяки інтелектуальному особистому помічнику Siri, а популярності набув, коли світ побачив Amazon Echo. Активне поширення голосового пошуку тісно пов’язане з використанням мобільних пристроїв. Це стало рушійною силою для запровадження Google Mobile First Index (про що ми розповідали в попередній розсилці). За словами Google показник відмов на мобільних пристроях на 9.56% вищий, ніж на десктопах. Тому, визначивши голосовий пошук пріоритетним, особливу увагу варто приділити оптимізації мобільної версії сайту.

Automoto.ua продовжує дослідження сучасних напрямків інтернет-маркетингу у рамках проекту “Клуб маркетологів автосалонів”. За результатами нещодавніх опитувань (згідно даних https://www.stonetemple.com/voice-usage-trends/), голосовим пошуком користуються:
 • 50% опитуваних – перебуваючи самі на робочому місці;
 • 25% – серед колег;
 • 25-34-річні – в основному в публічних місцях;
 • чоловіки в 1.6 разів частіше за жінок.

Що ж це означає для цифрового маркетингу та SEO? Дослідження ключових слів змінюється і тепер слід створювати дві стратегії: одну для клієнтів, які вводять пошуковий текст вручну, іншу – для користувачів голосового пошуку. Звісно, голосові запити відрізняються від набраних на клавіатурі, і для релевантного відображення інформації на оптимізованих сторінках слід внести зміни у контент. Перш за все, враховуються особливості розмовної мови, адже під час голосового пошуку люди сприймають подачу запиту в якості спілкування з Google, але навіть під довгі запити не так складно підібрати ключові слова.

Розвиток голосових технологій сьогодні, стане істотною конкурентною перевагою у майбутньому.

За даними соцопитування, проведеного у США в травні 2017 року, 34% усіх голосових пошуків припадає на Siri, 19% – Google Assistant, 6% – Alexa, 4% – Cortana, 3% – інші, а 34% людей взагалі не користуються голосовим пошуком. Якщо в 2016 році за даними Google-статистики голосові запити становили всього 20% від загальної кількості пошукового трафіку, то за прогнозами у 2020 році цей відсоток зросте до 50%. Хоча в Україні на сьогоднішній день голосовий пошук ще не такий поширений, його використання набирає обертів і надає хорошу можливість для автосалонів завоювати прихильність нових клієнтів, які намагаються спростити покупку їх транспортного засобу. Розвиток голосових технологій сьогодні, стане істотною конкурентною перевагою у майбутньому.

Розвиток голосових технологій сьогодні, стане істотною конкурентною перевагою у майбутньому.

За допомогою голосового пошуку можна визначити і класифікувати користувачів за такими ознаками як стать, вік, геолокація. В свою чергу, це сприяє запуску цільової реклами. Сучасні алгоритми добре розпізнають ключові фрази серед звичайних запитів. До того ж, вони визначають об’єкти та їх співвідношення і зберігають історію пошуку.

 

Способи збільшення голосового трафіку

 • Оптимізація сайту під низькочастотні запити.
 • Використання voice-friendly ключовиків (наприклад, «новий», «найдешевший», назва марки авто, напр. «Audi», «автомобіль» – для заголовку; «де купити», «скільки коштує» – для тексту).
 • Орієнтація на локальне SEO.
 • Формування пошукових запитів за допомогою QA-розділів (питань/відповідей).
 • Зосередженість на мобільній видачі.
 • Оптимізація швидкості завантаження сайту.
 • Аналіз KPI.

 

Оптимізація сайту під Google My Business

Голосовий пошук зручний для тих людей, які хочуть швидко знайти необхідну інформацію про певний автомобіль, який вони зможуть протестувати і придбати в їхньому місті. Тому, налаштувавши Google My Business, можна показати свої переваги у видачі. В результаті буде відображено точне місцезнаходження, рейтинг, телефон, час роботи, відвідування по днях, відгуки (з можливістю залишити власний відгук і фото) та інша корисна інформація на ваш розсуд. Наприклад, при введенні голосового запиту «KIA Sorento 2017» видно, що пошукова система визначила локацію користувача м. Вінниця і, в першу чергу, видала результати, які найбільше відповідають ключовим словам і місцю розташування, а також вартість і номер телефону автосалону. Зробивши голосовий запит «Де купити Chevrolet Camaro», Google видав сайти автосалонів з найкращою оптимізацією, які з найбільшою ймовірністю перегляне користувач.

Google видав сайти автосалонів з найкращою оптимізацією, які з найбільшою ймовірністю перегляне користувач.

Спосіб отримання користувачами інформації з інтернету в процесі придбання автомобіля постійно змінюється і автодилерам важливо забезпечити, щоб сайт їх автосалону максимізував власний потенціал для залучення якомога більшої кількості клієнтів і збільшення прибутку. Пошукові системи тепер оцінюють компанії на основі відгуків, тобто чим більше задоволених клієнтів залишають відгуки, тим істотніше збільшуються шанси, що Google видасть ваш сайт на першій сторінці. Щоб пошукова система краще розпізнавала контент на вашому сайті, доречно буде використати мікророзмітку, яка допоможе правильно структурувати такі мікродані, як адрес, номера телефонів, ціни та ін. Також варто додати актуальну інформацію, схему проїзду і т.д. Якщо користувачі отримують від вашого сайту все, чого вони очікують, їм не буде сенсу йти до ваших конкурентів.

Ще десять років тому покупці відвідували в середньому близько п’яти автодилерів перш ніж прийняти рішення щодо вибору автомобіля, сьогодні ж – близько двох. А все тому, що 62% користувачів віддають перевагу онлайн-дослідженням моделей автомобілів, аніж спілкуванню з продавцями. Статистика у США показує наступне:

 • 34% користувачів починають пошук автомобіля з Google;
 • 71% запитів надходить з мобільних девайсів;
 • на 78% збільшилась кількість дзвінків через клік, порівняно з 2014 роком;
 • на 200% зросла кількість пошуків локальних автодилерів.

Статистика у США показує наступне: 34% користувачів починають пошук автомобіля з Google; 71% запитів надходить з мобільних девайсів; на 78% збільшилась кількість дзвінків через клік, порівняно з 2014 роком; на 200% зросла кількість пошуків локальних автодилерів.

Зараз ми можемо говорити лише про статистику передових країн, тому що ця технологія лише приживається на наших теренах, але ми стоїмо на вірному шляху. Тобто українці вже почали користуватися голосовим пошуком, але багато компаній навіть не здогадуються, що це принесе їх сайту сотні кліків, переглядів і перетворить звичайних користувачів у реальних покупців. До того ж, Google передбачає, що за 2 роки голосові запити складуть половину від усіх пошукових запитів. Тож якщо ви хочете мати конкурентні переваги і завоювати довіру потенційної аудиторії – слід починати вже зараз.

 

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *