Тренди інтернет-маркетингу для автосалонів: Ставка на відео

 • Веб-сторінки, які містять відео, приваблюють на 66% більше покупців.
 • Відео для автосалонів, які працюють.
 • Інструменти для створення відео-контенту від експертів Automoto.ua

Чому відео-маркетинг важливий?

Не виникає сумнівів, що відео – найвитратніший вид контенту і, в той же час, найпопулярніший і найперспективніший. Найбільша кількість активних користувачів інтернету – це мілленіали, які витрачають менше часу на читання тексту та перегляд телебачення, і яким набагато зручніше черпати інформацію з відео-переглядів на мобільних пристроях. Дослідження Demand Metric і компанії Vidyard показують, що за допомогою відео-контенту люди краще впізнають бренд, запамятовують інформацію про нього, зростає лідогенерація і відбувається залучення клієнтів. Статистика свідчить про наступне:

 • За даними Invodo, 53% споживачів більше довіряють брендам, які роблять ролики про свої продукти або послуги.
 • Дослідженням Aberdeen Group показали, що сторінки з відео приваблюють на 66% більше покупців.
 • За даними Syndacast, слово «відео» в темі email-розсилки збільшує відкриття листів на 19%.

Відео для автосалонів, які працюють

Post-sale відео – Досвідчений маркетолог знає, що кожний клієнт, який залишає автосалон на щойно придбаному автомобілі – це потенційна реклама чи п’ятизірковий рецензент. Основна ціль – створення і підтримка відносин з клієнтами, тому ваша post-sale стратегія може або призвести до збільшення продажів, або до зменшення кількості покупців.

 • Відео подяки або «thank you» відео. Просте «дякую» проходить довгий шлях. Той факт, що споживач вибрав вас серед інших дилерів та продавців, заслуговує на 30-секундне відео. Не важко передбачити, що задоволений клієнт буде рекомендувати ваш автосалон своїм друзям та знайомим і це так звана інвестиція у майбутнє. Ось один із прикладів відео подяки, які практикують за кордоном: https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=LT_MOLCBeEs.
 • Review request. Можна попросити клієнтів зняти відео про щойно придбаний автомобіль, в якому будуть представлені його переваги і акцент робитиметься на ваш автосалон. Такі відео ефективні і можуть позбавити вас від процесу створення цього виду контенту власноруч, а щоб якось стимулювати клієнтів, можна запропонувати їм певні привілегії, наприклад, знижку на обслуговування в сервісному центрі.
 • Updates&reminders. Маєте оновлення асортименту чи хочете нагадати про себе клієнтам? Це ще одна нагода показати ваше обличчя і бути на крок попереду ваших конкурентів. Можна навіть змонтувати відео-запрошення на тест-драйв, як це зробили Volkswagen Автоцентр-Україна на сторінці у Facebook:
  https://www.facebook.com/Volkswagen.AutocenterUkraine/videos/617664908432983/

Не кількість, а якість – ось правило, яким варто керуватися при створенні відео-контенту. Якісний інформативний ролик, випущений раз в два тижні, принесе більшу користь, аніж недбало створені щоденні відеоролики, які не мають конкретної цілі.

В наші дні цінується контент, який буде навчати клієнтів культурі продукту, тому при розробці відео-стратегії варто враховувати інформаційний підхід. Наприклад, створення відео-оголошення про вихід нового позашляховика буде мати меншу цінність, ніж демонстрація його буксирувальних можливостей та здатності долати важкодоступну місцевість.

По мірі того як розвиваються технології та функції безпеки в нових моделях авто, відео-інструкції стають все більше затребуваними для їх користувачів. Це створює хорошу можливість для автодилерів взаємодіяти з автолюбителями за допомогою відео-маркетингу. Залучення ваших клієнтів до перегляду відеороликів цікавої для них тематики є основним аспектом вхідного маркетингу для автосалонів. Наприклад, відео про нову модель з перших рук, яке розповідає про те, чому кожна функція краща попередньої, закликаючи у кінцевому рахунку до дії, так як це зробили Порше Центр Дніпро:
https://www.facebook.com/PorscheCenterDnipro/videos/1066125660124691/.

Walk-around video

Що ж включає в себе дилерський відео-огляд? Тема рекламного відео може бути пов’язана з вашою діяльністю – інвентарем, співробітниками чи спеціальними заходами, організованими вашим автосалоном та ін. Не обов’язково знімати 15-хвилинне відео, щоб показати весь дилерський центр, достатньо кількох хвилин і вдало вибраної теми навчального характеру, щоб привернути увагу існуючих і потенційних клієнтів. Наприклад, Тойота Центр Дніпро “Алмаз Мотор” на сторінці у Facebook розмістила відео з українського тижня моди для дітей, організованого в їх автосалоні, а також з проведеного ними еко-марафону, де на відео майорять прапорці з написом «Toyota»:
https://www.facebook.com/toyota.dp/videos/1231240650331144/
https://www.facebook.com/toyota.dp/videos/987473284707883/

Ось деякі поради по створенню walk-around video:

 1. Налаштуйте звук та освітлення, знявши тестове відео. Зверніть увагу, що зйомка на відкритому повітрі може вплинути на якість відео і переконайтеся, що ви знімаєте у широкоформатному режимі.
 2. Використовуйте у відео людей у кадрі замість оповідача поза камерою. Це викликає довіру і прихильність глядачів.
 3. Намагайтесь зробити відео зрозумілим. Переглядаючи відео-інструкцію, люди намагатимуться повторити це практично, тому не завадить залишати п’ятисекундні паузи після кожного пояснення. Додавання тексту під час ключових моментів відео краще приверне увагу глядачів і зробить його кориснішим.
 4. Ефективно зарекламуйте себе. Це може бути огляд авто на фоні автосалону зовні для створення візуального уявлення про ваше місцерозташування, щоб клієнти знали, чого очікувати під час візиту.
 5. Відео повинні бути короткими та цікавими. Чим коротший ролик, тим більше шансів, що його переглянуть. Але оптимальну довжину диктує не статистика, а сегмент ринку. Тому необхідно стільки часу, щоб вистачило розкрити бажану тему. Якщо є забагато інформації про певний транспортний засіб, краще зробити серію замість одного відео.

Common questions/найпоширеніші запитання

Яке ж відео матиме найбільшу кількість переглядів, коментарів та призведе до збільшення кількості клієнтів? Чудовий спосіб привернути увагу – помістити у назві відео-питання, яке найбільше хвилює клієнта та поставити відео на автозапуск. Але не слід забувати, що відео повинне розкривати задану тему, інакше глядачі будуть розчаровані. До того ж, воно повинне бути оптимізоване під мобільні пристрої, мати хорошу якість і містити уміло сформований, ненав’язливий заклик до дії. Можна дати відповідь на найпоширеніші питання, які отримує ваш відділ обслуговування, а невдовзі – зняти інше відео з додатковими питаннями, які задали глядачі після перегляду першого відео.

Канали розповсюдження відео

YouTube. Щодня люди переглядають на YouTube майже 5 мільярдів відеороликів, а всього налічується понад 1.3 трильйони користувачів цього відеохостингу (включно з нами). Це – друга найбільша пошукова система після Google, що дає вам хорошу можливість представити ваш автосалон перед постійно зростаючою аудиторією, яка не проявляє ознак уповільнення найближчим часом. Створення каналу на YouTube однозначно підвищить рейтинг вашого веб-сайту, до того ж відео можна дублювати у соцмережах, що підвищить кількість переглядів.

Pre-roll advertising – короткий рекламний ролик, який автоматично відтворюється перед відео на YouTube. Можна навіть перейти на вищий рівень – цільову рекламу, яка нагадує про автомобілі та послуги, які відвідувач вже переглядав на веб-сайті автодилера.

E-mail. Ще одна ідея – додати мініатюру відео в електронний лист із заохоченням до перегляду. Для користувача буде легше 1 раз побачити товар, аніж прочитати про нього, хоча короткий опис варто зберегти.

Соцмережі. Життєвий цикл відео-контенту у соціальних мережах дуже короткий і здатний протриматися на високих позиціях не більше тижня. Тим не менш, бренди випускають відео спеціально для соціальних мереж на постійній основі. Цьому сприяло те, що пости з відео на Facebook автоматично мають пріоритет не лише у стрічці новин, порівняно з іншими видами контенту, а й пріоритет над відео з YouTube. Ви також можете використовувати потужні дані таргетингу Facebook, націлюючись на конкретну аудиторію і показуючи їм те, що вони шукають.

Інструменти для створення відео-контенту, якими користуються експерти Automoto.ua

Створення відеопрезентацій онлайн: 
https://lumen5.com/

Фонотека YouTube: 
https://www.youtube.com/audiolibrary/music

Вибір музики з посиланням на ресурс:
http://audionautix.com/
http://freemusicarchive.org/

Створення музики:
http://mixcraft.ru/

Відеостоки:
https://www.videvo.net/
http://www.mitchmartinez.com/
https://www.videezy.com/

Анімовані ролики:
https://www.powtoon.com
https://www.viosk.com/login

Програми для монтування відео:
movavi_screen_capture_studio_7

Ключ активації програми:
024789-14689-03579-01246-04569-03789-34579

Ми привели лише деякі приклади використання відео-маркетингу для автосалонів. Чим більше варіантів взаємодії з клієнтами ви охопите, тим коротшим буде шлях від знайомства з вашим автосалоном до покупки транспортного засобу.

 

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *