Лідогенерація в Facebook: купатися в заявках без лендінгу

Генерація лідів в Facebook та Instagram – один з нескладних і дієвих способів залучення зацікавлених клієнтів. За допомогою формату Lead Ads можна зібрати не просто трафік, а заявки потенційних клієнтів з їхніми контактними даними прямо в соцмережах.

Цікаво? Дійсно, лідогенерація в соцмережах може виявитися дуже ефективним і прибутковим каналом, якщо до нього правильно підступитися.

Ми вирішили поділитися з вами інформацією та розповісти про головні переваги, недоліки лід-форм, і як їх використовувати в автомобільному бізнесі.

Що таке Lead Ads?

Для початку давайте розберемося, що таке Lead Ads (форма збору заявок, лід-форма, моментальна форма).

Lead Ads – це формат взаємодії з користувачами всередині соцмереж, за допомогою якого можна безпосередньо зробити оффер потенційному клієнту (наприклад, запропонувати записатися на тест-драйв автомобіля або послугу ТО), а також отримати контактні дані.

Мета Lead Ads- отримати більше якісних лідів з їх доведенням до угоди без перенаправлення на сайт.

Раніше вважалося, що успішно отримувати заявки від потенційних клієнтів можна тільки на лендінгу, тобто направляти трафік на посадкову сторінку. Це зовсім не означає, що потрібно терміново відмовитися від реклами на трафік і перейти на ліди, адже цей варіант залишається як і раніше дієвим. Мова йде про те, щоб полегшити шлях потенційному клієнту, якому простіше і зручніше заповнити заявку на платформі Facebook.

як зібрати заявки від потенційних клієнтів в соцмережах

Як працює реклама на ліди в Facebook?

Налаштування рекламної кампанії на ліди схоже на будь-яку іншу рекламну кампанію на Facebook. У цій статті ми не будемо крок за кроком зупинятися на налаштуванні кожного параметру в рекламному кабінеті, оскільки це окрема і об’ємна тема.

Якщо говорити коротко, то загальна схема така:

 • створити лід-форму і запустити рекламу
 • моніторити потік заявок від користувачів
 • обробити отримані заявки і оперативно зв’язатися з потенційними клієнтами.

Вигляд оголошення з лід-формою не відрізняється від стандартної реклами в Facebook, містить кнопку заклику до дії (“докладніше”, “записатися”, “отримати пропозицію” і т. Д.). Коли користувач натискає на цю кнопку, відкривається форма для введення персональних даних. І тут хвилюючий момент – форма автоматично заповнюється інформацією зі сторінки в соцмережі (ім’я, прізвище, пошта, номер телефону, гео, email). Все, що залишається зробити, так це підтвердити відправку даних, якщо вони правильні, або відредагувати їх.

З чого складається лід-форма?

Форма для збору лідів на Facebook – це свого роду міні-лендінг, завдання якого за пару секунд переконати потенційного клієнта залишити свої дані для зв’язку. Тому подана інформація повинна бути максимально конкретною.

Переважно форма складається з:

 • короткої інформації про товар / послугу
 • полів для контактної інформації
 • індивідуально налаштованих питань (при необхідності)
 • політики конфіденційності
 • Thank you-сторінки.

Навіщо потрібні додаткові питання? Відповідь проста – щоб виключити нецільові заявки. Один-два додаткових питань не відлякають користувача, навпаки, якщо людина відповідає на них, то вона апріорі зацікавлена в покупці авто. Таким чином розширена лід-форма принесе ще більше “теплих” цільових клієнтів.

Переваги та складності Facebook Lead Ads

Виділимо найголовніші переваги цього формату реклами:

 • “жива” активна аудиторія в соцмережах
 • гнучкі можливості таргетингу
 • результативність
 • адаптивність – лід-форма однаково добре виглядає як на мобільних пристроях, так і на десктопах
 • помірна вартість за лід (ціна за лід сильно змінюється в залежності від тематики, формату та змісту оголошення, нтаргету та налаштування лід-форми)

При всіх плюсах, лід-форми мають і недоліки. Головний з них – форма потребує постійного контролю. Потрібно періодично коригувати стратегію рекламної кампанії і стежити, щоб аудиторія не “вигоріла”, а таке буває часто.

Не забувайте, що лід-форма – свого роду міні-лендінг. Якщо грамотно не донести пропозицію: оформити банер, написати хороший текст, то всі зусилля підуть нанівець.

лід-форми приносять тільки зацікавлених клієнтів

Лід-менеджмент

Всі заявки надходять в розділ Facebook “Інструменти для публікації”, де їх можна побачити і завантажити. Варто враховувати, що дані не передаються в Google Analytics, оскільки користувач не переходить на сайт, щоб залишити дані.

Заявка через лід-форму – ще далеко не успішна операція, тому з цього моменту в справу вступає відділ продажів. Важливо розуміти, що спочатку ліди досить холодні, тому що вони не встигли “прогрітися” контентом на лендінгу. Варто максимально швидко обробляти ліди, подальша доля яких знаходиться в руках консультантів автосалону.

Висновок

Лід-форма – це формат win-win: вам не потрібно витрачати гроші на підтримку посадкової сторінки, а користувачеві не доведеться залишати комфортне середовище соціальної мережі, де він охоче взаємодіє з бізнесом.

Все, що потрібно – грамотно налаштувати рекламну кампанію, а у випадку з останніми подіями і панікою через поширення коронавирусу – вибрати правильну аудиторію. Адже зараз стандартні підходи в налаштуванні реклами не працюють. Більше зможемо розповісти в наступній статті, де на реальних прикладах автосалонів покажемо роботу інструменту лідогенераціі з Facebook.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *