Тренди інтернет-маркетингу для автосалонів: RankBrain

 

 • Що таке RankBrain та як він працює?
 • 38 атомобільних веб-сайтів із 50 використовують емоційну складову у сніпетах.
 • Дієві способи оптимізації веб-сайтів під RankBrain у 2018 році.

Якщо раніше штучний інтелект сприймався лише як наукова фантастика, то для 21 сторіччя – це реалії, які не можна ігнорувати. В 1950 році Алану Тьюрінгу, який започаткував штучний інтелект (більш відомий із фільму «Гра в імітацію»), задали питання: «Чи можуть комп’ютери думати?» і якби тоді була змога перенестись у часі в 2018 рік, то відповідь була б однозначною – «Так». Google невпинно намагається розширювати свої можливості, щоб максимально задовольнити потреби онлайн-користувачів і активно запроваджує нові алгоритми, одним із яких є RankBrain, призначений для інтелектуальної інтерпретації значень і слів у контенті.

RankBrain – система штучного інтелекту, яка використовується з ціллю оптимізації результатів пошуку і має здатність самостійно розширювати свої знання без втручання людини і перепрограмування системи.

Це – не спосіб ранжування, а пріоритетний Google-сигнал для визначення релевантних сторінок під конкретні запити, який побачив світ у 2015 році і являється складовою частиною алгоритму пошуку – Колібрі. Як автомобіль має тільки один двигун, що складається з різних частин, таких як масляний фільтр, паливний насос, радіатор та ін., так і Колібрі включає в себе різні складові, назви яких знайомі кожному SEO-спеціалісту, і RankBrain є однією з них.

Як працює RankBrain?

RankBrain необхідний для того, щоб об’єднати запити, які рідко зустрічаються із найпоширенішими запитами з метою оптимізації пошукової видачі. Цей алгоритм допомагає Google сортувати результати пошуку, стежачи за такими показниками:

 • тривалість перегляду сторінки;
 • відсоток людей, які обрали вашу сторінку в пошуковій видачі (CTR);
 • кількість відмов;
 • кількість сеансів.

Наприклад, ви шукаєте «Новий Audi Q5»:

Оптимізація результатів пошуку за допомогою RankBrain. На верхніх позиціях знаходяться сайти автосалонів, які мають інформативні та зрозумілі заголовки.

Як бачимо, на верхніх позиціях знаходяться сайти автосалонів, які приваблюють своїми інформативними та зрозумілими заголовками. Якщо користувач переходить за посиланнями і бачить, що там є все, що він шукав, RankBrain додає рейтинг такому сайту. Але якщо інформація виявляється беззмістовною і користувач одразу покидає сайт з надією знайти якісніший матеріал, Google опускає його у видачі. Не важко здогадатися, що для досягнення успіху власникам автомобільного веб-сайту варто слідкувати за змінами ранжування в пошукових системах і оптимізовувати інтернет-ресурси. Маркетингові компанії повинні мати першокласний копірайтинг, тому що без якісного контенту вони будуть витіснені конкурентами. Але якщо потенційний покупець отримає усю необхідну інформацію на вашому сайті, ви маєте усі шанси стати авторитетом в автомобільній сфері.

Як RankBrain враховує сигнали поведінки користувачів на сайті.

Існує багато факторів, які враховує цей алгоритм і кожен з них має різну вагу, залежно від тематики та цілей пошуку. Наприклад, маючи намір купити конкретну модель авто, RankBrain врахує не лише попередні ваші запити, а й надасть перевагу місцевим автодилерам, які б не з’явилися на першій сторінці Google-видачі у разі звичайного пошуку порівняльних характеристик моделей різних брендів.

RankBrain оцінює ті ключові слова, зміст яких він розуміє; потім – сторінки, релевантні ключовим словам та їх значенню; після цього він оцінює вибрані сторінки за поведінковими факторами аудиторії і на підставі аналітики впливає на ранжування тих чи інших сторінок.

Ось деякі цікаві приклади, які не залишаться без уваги інтернет-користувача, який хоче дізнатися більше, скажімо, про Volkswagen Amarok V6 чи Porsche 911 R.

 Результати пошуку для інтернет-користувача, який хоче дізнатись більше про Volkswagen Amarok V6.

 Результати пошуку для інтернет-користувача, який хоче дізнатись більше про Porshe 911 R

Поради по підбору ключових слів для RankBrain:

 • ігноруйте long-tail ключі, а натомість використовуйте middle-tail;
 • оптимізуйте тайтли для покращення CTR;
 • використовуйте дужки в тайтлах (за даними Hubspot вони на 33% більше приваблюють користувачів);
 • не забувайте про цифри у тайтлах;
 • включіть емоційну складову в заголовки.

За результатами досліджень Automoto.ua було виявлено, що більшість сайтів автодилерів адаптовані під RankBrain і активно використовують middle-tail ключі та фрази, які мають емоційний вплив на користувачів. Якщо ж ваш сайт не входить у їх кількість, то це чудова нагода опинитися серед них і отримати конкурентні переваги.

Automoto.ua виявив, що більшість сайтів автодилерів адаптовані під RankBrain і використовують middle-tail ключі та фрази, які мають емоційний вплив на користувачів.

Які ж основні способи оптимізації сайту під RankBrain?

1. Створення привабливих сніпетів. У даному випадку мається на увазі фрагмент тексту, знайдений пошуковою системою на сторінці сайту, після якого користувач приймає рішення, чи відповідає така сторінка введеному запиту, не відкриваючи її. Слід відредагувати мета-тег «description» і заповнити його коротким змістовним текстом, який спонукатиме людей відвідати саме ваш сайт. В іншому випадку Google автоматично згенерує уривок з тексту або перше посилання на сайті, що далеко не завжди буде коректним. Зверніть увагу, що при неякісному фрагменті можна втратити до 60% трафіку.

2. Наслідування експертів. Статистика свідчить, якщо брати структурні приклади із сайтів схожої тематики, які розміщуються в топі пошукової видачі, то позиції вашого сайту піднімуться також. Таким чином, даний алгоритм стимулює наслідування передових ресурсів.

3. Переосмислення використання ключовиків у контенті. Для максимального ефекту спробуйте використовувати семантичне ядро з основних ключових слів, їх варіацій і пов’язаних із вашим контекстом фраз.

4. Невимушене написання тексту. Найбільш впливовим фактором є контент, який орієнтований в першу чергу на людей, а не на ботів. Якщо ви писатимете сухим машинним текстом, RankBrain понизить позицію вашого сайту в пошуковій видачі.

5. Визначення основних факторів, які впливають на ранжування у вашій сфері. RankBrain по різному оцінює фактори впливу, в залежності від сфери і цілей користувачів, відповідно до найпоширеніших запитів. Особливу увагу варто приділити наявності нового контенту, сторінкам зі зворотними посиланнями і ключовим словам в заголовку та описі.

RankBrain як складова частина штучного інтелекту не вимагає масштабної зміни SEO-стратегії. Головне – зацікавити користувачів і дати вичерпні відповіді на їхні питання, озброївшись якісним контентом, а поведінковий аналіз покаже наскільки він відповідає пошуковим цілям.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *