Тренди сучасного інтернет-маркетингу для автосалонів: Mobile First Index

 • У 41 автосалону зі 100 неоптимізований веб-сайт під мобільні пристрої.
 • Готуємося до Mobile First Index.
 • Проблеми, які виникають у автосалонів на шляху до Mobile Friendly.

 

Із розвитком технологій люди намагаються спростити доступ до інтернет-ресурсів, дедалі частіше використовуючи мобільні пристрої. Заздалегідь передбачивши швидкі темпи росту мобільного трафіку, ще в 2015 році Google перейшов на нову систему ранжування – Mobile First, щоб полегшити користування веб-ресурсами. Це означає, що за одних і тих самих умов у першу чергу виводяться ті сайти, які вже адаптовані під мобільні пристрої. Тому якщо ігнорувати ці реалії, ви ризикуєте не лише не отримати мобільний трафік, але й втратити десктопний. Іншими словами, бажаючі придбати авто не завжди мають змогу завітати на сайт автосалону з комп’ютера чи ноутбука, тому важливо задовольнити потреби автолюбителів, яким зручніше користуватися мобільною версією, щоб не втратити потенційних покупців через відсутність mobile-оптимізації. Наприклад, проведений нами аналіз показав, що веб-сайт http://www.bmw.dp.ua за останні 3 місяці відвідало 91.59% мобільних користувачів, http://www.renault.dp.ua — 80.49%, а http://www.mercedes-benz.od.ua — 87.12%.

Експерти Automoto.ua рандомно проаналізували сайти ста автосалонів України на предмет їх оптимізації під мобільні пристрої. Результат:
59 – оптимізовані,
41 – неоптимізовані.

На діаграмі видно, що більшість веб-сайтів автосалонів отримують від 40% до 79% мобільного трафіку, тому відкриваються хороші можливості для збільшення цієї частки шляхом оптимізації сайту.*Діаграма побудована на основі аналізу 59 оптимізованих сайтів автосалонів.

На діаграмі видно, що більшість веб-сайтів автосалонів отримують від 40% до 79% мобільного трафіку, тому відкриваються хороші можливості для збільшення цієї частки шляхом оптимізації сайту.

На сьогоднішній день існує три основні способи реалізації сайтів на пристроях всіх типів і розмірів. До них належать:

 1. Адаптивний веб-дизайн (саме його рекомендує Google). Полягає у тому, що для кожної URL-адреси використовується окремий HTML-код, незалежно від пристрою користувача (комп’ютер, планшет, смартфон), проте вміст може відображатися по-різному, адаптуючись до розміру екрана.
 2. Динамічний показ. Використовується та сама URL-адреса, незалежно від пристрою, проте генеруються різні версії HTML-коду для кожного типу пристрою на основі даних сервера про веб-переглядач користувача.
 3. Окремі URL-адреси. Для кожного пристрою застосовується окремий HTML-код за різними URL-адресами. Спочатку визначається тип пристрою користувача, а потім його спрямовують на відповідну сторінку за допомогою HTTP та HTTP-заголовка Vary.

Як підготуватися до Google Mobile First?

 • Зберігати весь контент на десктопній та мобільній версіях, оскільки Google буде розцінювати мобільну версію як основну і не бачитиме те, що приховано під спойлером «детальніше».
 • Структурувати дані та адаптувати дизайн, оскільки це полегшує сприйняття інформації.
 • Зібрати метадані для кожної версії і впевнитися, що вони однакові, при чому варто перевірити усі веб-сторінки.
 • Оптимізувати сайт, перевіривши, що він mobile friendly, оскільки труднощі використання сайту призведуть до відмов користування ним.
 • Перевірити, скільки часу займає завантаження сторінок на сайті і зробити його мінімальним, оскільки це напряму вплине на позиції у пошуковій системі.

Проаналізувавши 100 сайтів автосалонів в рандомному порядку на предмет того чи є вони Mobile Friendly, ми, як уже згадувалось, виявили, що 41% з них неоптимізовані. Як бачимо, значна частина веб-сайтів поки що ігнорує запровадження мобільних версій, хоча принципи оптимізації досить прості. Найпоширеніші проблеми автосалонів представлені на графіку у відсотковому відношенні:

Найпоширеніші проблеми автосалонів представлені на графіку у відсотковому відношенні.

Однією з найсуттєвіших проблем, які виникають при перегляді сайтів на мобільних пристроях є невірно налаштована область перегляду. Для усунення цієї проблеми рекомендується використовувати метатег viewport, за допомогою якого браузер зрозуміє, як він повинен обробляти розміри і масштаб сторінки для перегляду на дисплеях мобільних  пристроїв. Він повинен бути присутнім у блоці head сторінок сайту і його слід записати наступним чином:

<meta name=”viewport” content=”width=device-width, initial-scale=1″/ >.

Інша проблема — замалий розмір шрифтів на веб-сторінках. Google ідентифікує цю проблему, якщо користувачам доводиться здійснювати зміну масштабу при перегляді контенту. Рекомендується налаштувати основний розмір шрифту на сайті в 16 пікселів, оскільки це полегшить читання тексту. Ще одна проблема зручності перегляду на мобільних девайсах — занадто мала відстань між інтерактивними елементами на сторінці. До звіту «Інтерактивні елементи розташовані занадто близько» потрапляють сторінки, на яких відстань між елементами навігації настільки мала, що дуже важко натиснути на один з них, не зачепивши інший. Рекомендується встановити розмір найважливіших елементів на сторінках сайту не менше 48 пікселів. Всі інші елементи можуть бути меншими, але навколо них на відстані близько 30 пікселів не повинно знаходитися інших інтерактивних елементів.

Сподіваємося, ваш сайт не входить у 41% неоптимізованих ресурсів, адже без належно розробленої мобільної версії можна втратити тисячі цільових відвідувачів — клієнтів, які приносять прибуток. Щоб мати конкурентні переваги, варто бути готовими до мобільних відвідувачів, якщо у ваші плани входить завоювання mobile-сегменту і, відповідно, збільшення прибутку.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *