Технічне SEO для автосалонів: Частина 4

Технічний SEO аудит сайту автосалону

Безсумнівно, ви витратили чимало сил, часу і грошей, щоб зробити ваш сайт автосалону цінним ресурсом для відвідувачів. При цьому велика кількість битих посилань, не налаштованих редиректів та дратівливих рекламних блоків можуть звести нанівець усі ваші зусилля. Для того, щоб усунути можливість виникнення проблемних ситуацій, треба опрацювати кожен пункт.

Отже, по порядку. Биті посилання відносяться до числа критичних технічних помилок сайту, які безпосередньо впливають на його оптимізацію і подальше просування в органічному пошуку.

Несправні посилання (посилання, що віддають 404 код відповіді сервера) несприятливо впливають на ваш сайт з кількох причин:

1. Биті посилання створюють поганий користувальницький досвід – коли користувачі клікають на посилання і потрапляють на неіснуючі сторінки, то можуть розчаруватися, покинути сайт і більше не повернутися.

2. Пошукові системи негативно реагують на биті посилання. Якщо під час сканування боти будуть часто потрапляти на неіснуючі сторінки, то вирішать, що ресурс неякісний. Це негативно вплине на ранжування. До того ж, за велику кількість несправних посилань Google може накласти штрафні санкції.

3. Биті посилання порушують природний розподіл ваги посилань всередині сайту.

Щоб уникнути подібного, ви повинні періодично перевіряти наявність битих посилань на вашому сайті. Як це зробити? Ось деякі інструменти і сервіси, які вам допоможуть:

 • Xenu’s Link Sleuth– популярна безкоштовна програма для перевірки сайту на биті URL. З його допомогою можна також вирішувати ряд інших завдань під час проведення внутрішнього аудиту сайту.
 • Screaming Frog SEO Spider Tool – пропонує велику кількість параметрів налаштувань і зручність у використанні. Можна користуватися як безкоштовною, так і платною версією. Але в безкоштовній ви зможете просканувати всього 500 url-адрес сторінок, тому, якщо ваш сайт не дуже великий, то він вам цілком підійде.
 • Google Analytics – це відмінний безкоштовний інструмент для відстеження ефективності веб-сайту, який також допомагає легко знаходити биті посилання.
  Google Analytics також пропонує можливість встановлювати оповіщення по електронній пошті для регулярного отримання звітів про появу непрацюючих посилань.

Технічне SEO для автосалонів: усунення проблем з битими посиланнями

Як правильно позбутися битих гіперпосилань?

Після сканування на наявність непрацюючих посилань у вас є два варіанти, щоб виправити ситуацію:

 • ручним способом замінити непрацюючий URL на актуальний. Замість видалення сторінок спробуйте оновити контент, на який посилаються інші сторінки.
 • налаштувати “301” редирект. Якщо контент все ще існує на вашому сайті, але просто змінив місце розташування, або відбулося оновлення структури URL, перенаправте відвідувачів на нову сторінку за допомогою 301 редиректу. Важливо пам’ятати, що велика кількість внутрішніх редиректів може погано позначитися на вашому сайті, тому, по можливості, краще замінити непрацюючий URL на справний.

Правила правильного налаштування редиректів:

1) Не створюйте ланцюжки редиректів. Ланцюжок являє собою серію перенаправлень з однієї сторінки на іншу, а потім ще на кілька. Під час сканування пошукові системи повинні переміщатися по кожному окремому посиланню, перш ніж потрапити на потрібну сторінку, а це додаткові витрати часу для завантаження сторінки. Множинні редиректи – груба технічна помилка на вашому сайті. Google-боти можуть подумати, що їх обманюють і перестати індексувати посилання, або ж понизити сайт в ранжуванні.
Множинні редиректи зазвичай трапляються з часом у міру створення нових сторінок. URL-адреса A могла бути перенаправлена на URL-адресу B в січні, а потім в березні URL-адрес B знову перенаправляється на оновлену URL-адресу C. Створюється довгий ланцюжок перенаправлень: URL A> URL B> URL C.
На щастя, це легко виправити. Візьміть вихідну URL-адресу A, встановіть редирект безпосередньо на URL-адресу C і видаліть посередника. Це не тільки прискорює час завантаження, але і полегшує пошуковим системам пошук ваших сторінок, оскільки їм не потрібно сканувати кілька посилань.Технічне SEO для автосалонів: правильна настройка редиректів

2) Використовуйте правильний вид перенаправлення
Існує кілька видів редиректів, але ми зупинимося на трьох найпопулярніших:

 • 301: він же постійний редирект, повинен бути встановлений для постійного перенаправлення сторінки. Слово “постійний” означає, що ВСІ якості перенаправленої сторінки будуть передані на нову сторінку. Класичний приклад використання 301 редиректу – два доменних імені сайту, які відрізняються лише наявністю або відсутністю букв www. Використовувати 301 перенаправлення для з’єднання двох URL вважається необхідністю, в іншому випадку, ви втрачаєте вагу посилань і авторитетність.
 • 302: не такий надійний, як 301. 302 редирект використовується для тимчасового перенаправлення. Якщо ви плануєте повернутися на вихідну веб-сторінку в майбутньому, наприклад, або ви хочете протестувати оновлення сторінки перед постійним внесенням будь-яких змін, тоді це вдалий варіант.
 • Meta Refresh: повільні редиректи і, як правило, вони не такі корисні, як інші. Коли ви стикаєтеся з сторінкою, на якій є п’ятисекундний зворотний відлік, то це зазвичай оновлення Meta.

3) Не створюйте циклічні редіректи
Циклічні редиректи трапляються, коли одна URL-адреса перенаправляється на нову URL-адресу, яка потім перенаправляється назад на вихідну URL-адресу. Це буде виглядати приблизно так: URL A> URL B> URL A. Очевидно, що ви не хочете, щоб ваші користувачі спостерігали за цим нескінченним процесом, або взагалі покинули сайт.

Більш детально про чекліст обов’язкових перевірок при проведенні технічного SEO ви зможете дізнатися від спеціалістів Automoto.ua. Для цього заповніть форму нижче:

Безкоштовна консультація по технічному SEO-аудиту для вашого автосалону!

Введіть номер телефону

Способи налаштування 301 редиректу

 1. Найпростіший спосіб – налаштувати 301 редирект в коді сторінки, яку необхідно перенаправити. Для цього на самому початку коду вставляємо:
  <? Php
  header ( “HTTP / 1.1 301 Moved Permanently”);
  header ( “Location: http://www.newdomail.com/newpage.htm”);
  exit ();
  ?>
 2. Другий варіант – за допомогою файлу конфігурації сервера .htaccess
  Використовуйте команди: Redirect 301 / http://www.newdomain.com/ для перенаправлення всього сайту на новий домен, і Redirect 301 /page1.html http://mydomain.com/page2.html для перенаправлення сторінки на нову.
 3. Редирект URL-адрес за допомогою mod_rewrite. Плюси модуля mod_rewrite, а разом з тим і мінуси, полягають у тому, що він підтримує необмежену кількість правил і умов для автоматичного керування всіма або окремими URL.
  Наприклад, переадресація URL з www на URL без www здійснюється за допомогою цього коду:
  Options + FollowSymLinks
  RewriteEngine On
  RewriteCond% {HTTP_HOST} ^ www.examplesite \ .com $ [NC]
  RewriteRule ^ (. *) $ Http: //examplesite.com/$1 [R = 301, L]

Отже, правильне налаштування редиректів допоможе вам зберегти трафік, позиції в результатах пошуку і лояльність користувачів.Технічне SEO для автосалонів: важливі аспекти для перевірки

Перевірка сайту на спливаючі вікна

Жоден професійний SEO-аудит не обходиться без перевірки сайту на наявність спливаючих вікон і міжсторінкових оголошень. Єдине, перевіряти доведеться вручну, адже спеціальних інструментів немає.
Якщо Google помітить, що деякі елементи сайту мають негативний вплив на взаємодію користувача з ресурсом, то обов’язково покарає за це. Відповідно, необхідно позбутися нав’язливої ​​реклами та елементів дизайну, які відлякують. Розберемося, які типи спливаючих вікон існують:

 • Поп-апи (pop-ups) – спливаючі вікна, які несподівано з’являються і відкриваються в нових вікнах. У більшості випадків негативно сприймаються користувачами і пошуковими системами, які автоматично їх блокують, наприклад, як це робить Chrome. Справа в тому, що головними показниками пошукової системи є максимально якісний результат видачі та доступність контенту. Тому, якщо Google бачить, що користувачі незадоволені ресурсом, то миттєво намагається виправити ситуацію.

  Майже 90% відвідувачів, побачивши нав’язливу рекламу на сайті, відразу покидають сайт.

  Чудова заміна поп-апу – онлайн-чат, який вважається більш ефективним інструментом для продажів.
 • Оверлеї (overlays) – візуальні елементи, які відкриваються в тому ж вікні браузера. Дуже популярні, їх використовують в якості форми-підписки на розсилку, форми-запису на тест-драйв, якщо говорити про сайт автосалону. Вони не створюють стільки проблем, як поп-апи, але їх використання може викликати деякі труднощі для користувачів мобільних пристроїв.
 • Модальні вікна (modals) – елементи, які переривають роботу користувачів з головною сторінкою, приховуючи за собою основний контент. Їх також називають вікнами взаємодії, оскільки, щоб повернутися до головного вікна, користувачеві доведеться виконати певні дії. Модальні вікна можуть погіршувати користувацький досвід в тому випадку, якщо вони будуть пов’язані з рекламою і спамом.
 • Міжсторінкові оголошення – це повносторінкові рекламні оголошення у вікні iframe, які з’являються під час переключення між сторінками і можуть змінювати місце розташування на сторінці. Як і більшість інших типів спливаючих вікон погано працюють разом з мобільною версією сайту.

З одного боку, щоб відповідати рекомендаціям Google, необхідно відмовитися від будь-яких спливаючих вікон, призначених для збору електронних адрес, телефонних номерів користувачів або інших важливих даних. Але давайте подивимося правді в очі: правильно застосовані спливаючі вікна збільшують конверсію! Важливо знайти те, що буде працювати конкретно у вашому випадку. Перевіряйте свої пропозиції на адекватність, актуальність та тестуйте.

Використовуйте A / B тести, щоб перевірити, чи впливають ваші методи залучення уваги на органічний трафік, клікабельність, кількість відмов і час перебування на сторінці, де є спливаючі вікна.

Лояльність користувачів та їх інтереси завжди на першому місці, саме тому слід використовувати спливаючі вікна грамотно і тільки тоді, коли це доцільно.

Підсумок:

Технічний SEO-аудит – обов’язковий етап в просуванні сайту вашого автосалону, без якого важко уявити успішне “майбутнє” ресурсу. Автомобільний ринок активно розвивається, конкуренція стрімко зростає, як і кількість вимог пошукової мережі до якісних сайтів. Тому своєчасне виявлення і усунення різних технічних помилок і постійне поліпшення сайту обов’язково виведе ваш ресурс в ТОП пошукової видачі і приверне потік нових клієнтів. Якщо ви плануєте здійснити перевірку сайту самостійно, то інформація з нашої серії статей про найважливіші аспекти технічного аналізу сайту обов’язково вам стане в нагоді.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *