Технічне SEO для автосалонів: Частина 3. Мікророзмітка

Техническое SEO для автосалонов- микроразметка

Пошукові системи щосили прагнуть видавати користувачам найбільш релевантні результати, а для цього їм необхідно чітко розуміти вміст індексованих сторінок. Тут ключову роль відіграє семантична мікророзмітка. Тому наявність елементів мікророзмітки на сайті є однією з важливих складових внутрішньої оптимізації вашого ресурсу. Що таке мікророзмітка, чому вона необхідна і як її застосовувати? Давайте розбиратися по порядку.

Що таке мікророзмітка?

Розмітка структурованих даних – це опис вашого контенту за допомогою спеціальних тегів і атрибутів для того, щоб пошукові боти могли легко індексувати потрібні об’єкти сторінки і показувати їх у видачі. Більше про встановлення та подальше налаштування мікророзмітки можна дізнатися на сайті Schema.org.

Коли краулери Google сканують веб-сторінку, то їх головна мета – розпізнати її зміст. Боти не можуть переглядати веб-сайт, як це роблять люди, але вони обробляють HTML-код сторінки, визначають заголовок, зображення, основний контент, дату публікації, автора та інші елементи, які вони вважатимуть потрібними винести в сніпет.

Щоб прискорити і спростити цей процес, основні пошукові системи узгодили набір загальних стандартів, відомих як схеми, якими розмічають різні типи контенту (статті, відео, зображення) і види об’єктів (організації, місцеві підприємства, люди і т.д).

Технічне SEO для автосалонів: важливість структурованих даних для просування сайту

Чому структуровані дані важливі для просування вашого автосалону?

Мікророзмітка допомагає зробити інформацію структурованою і зрозумілою для пошукових систем, а це, в свою чергу, забезпечує правильну обробку та індексацію. З недавніх пір мікророзмітка є фактором ранжування Google і важлива з багатьох причин:

1. Впливає на формування сніпету. Сніпет сайту вашого автосалону в результатах пошуку Google буде набагато привабливіший і інформативний, що безумовно вплине на конверсію.

         Гарно оформлений сніпет підвищує CTR (показник клікабельності) на 2-3%

2. Мікророзмітка відмінно підходить для просування по локальному SEO. За допомогою структурованих даних ви можете надати пошуковим системам більше інформації про ваш бізнес, включаючи адресу і контактну інформацію. У поєднанні з правильним веденням аккаунта в Google My Business може підвищити видимість по локальних запитах.

Приклад оформлення сніпету закордонними компаніями:

Технічне SEO для автосалонів: приклад оформлення сніппета

3. Якщо ви хочете запускати успішні рекламні кампанії, то наявність мікророзмітки тільки посприяє зменшенню ціни за клік. Тобто, наявність ключових слів в заголовку, тілі публікації і в мікророзмітці робить сайт релевантішим. Якщо ресурс релевантний, то вартість контекстної реклами знижується.

Що необхідно знати перед впровадженням структурованих даних на ваш сайт, розглядаємо далі.

Словники і синтаксис мікророзмітки

Структуровані дані поділені на словники, кожен з яких включає в себе набір різних атрибутів для позначення даних. У свою чергу, синтаксис – це спосіб реалізації словника, який систематизує елементи словника на сторінці. JSON-LD, RDFa, Мікродата та Мікроформати- все це приклади синтаксису.

Тепер розглянемо найактуальніші та найпопулярніші словники на даний момент:

Schema.Org. Мова мікророзмітки Schema.оrg створювалася декількома найбільшими пошуковими системами. Головна мета – надати користувачеві максимум інформації про компанію в сніпеті. У ньому ви можете помістити повний опис сторінки, рейтинг, вартість, розмітку хлібних крихт і т.д.

Після застосування словника Schema.org приплив трафіку збільшується до 30%

У словнику Schema.org в кожній мікророзмітці застосовують 3 обов’язкових атрибути ,:

itemscope – вказує на використовуваний об’єкт;

itemtype – завжди ставиться після itemscope і вказує, який тип об’єкта буде розмічений;

itemprop – позначає властивості обраного об’єкта (ціна, опис і т.д.)Технічне SEO для автосалонів: Словники і синтаксис мікророзмітки

OpenGraph – словник, створений Facebook для коректного відображення сторінки в соцмережах. Його використовують також інші популярні соцмережі і програми-месенджери.

Теги, які застосовуються для визначення:

og: locale- локації сайту, мови;

og: type – типу контенту на сторінці (новина, огляд і т.д.)

og: title -метатегу title

og: description – метатегу description

og: url– URL сторінки

og: image-головного зображення.

og: site_name– імені сайту.

Реалізація schema.org для сайту автосалону

Структуровані дані можуть використовуватися для розмітки будь-яких типів сутностей, від товарів до подій і рецептів. Найчастіше вони використовуються для надання додаткової інформації про творчу діяльність, події, організації, особистості, товари, розташування організацій і т.д. Але це далеко не всі можливості мікророзмітки, в підкатегоріях до вищеперелічених типів сутностей ви можете знайти велику кількість тегів для більш детального опису практично всіх видів бізнесу.

технічне SEO для автосалонів: реалізація schema.org для сайту автодилера

Що можна розмітити на сайті автосалону?

  • Картка товару (Product) – поширена схема, яка використовується для відображення конкретного товару, послуги, в нашому випадку це автомобілі і автосервісні послуги. Після вказівки потрібних даних в сніпет буде підтягуватися необхідна інформація для користувача: ціна, наявність, відгуки та ін. Особливу увагу слід приділити формату ціни. Дуже багато помилок в мікророзмітці товару пов’язано саме із зазначенням ціни. Щоб уникнути подібних неприємностей в тезі price потрібно вказувати вартість тільки в грошовому форматі, не в текстовому. В іншому випадку пошукові боти проігнорують цю інформацію. У картці товару також можна розмітити зображення. Використовуйте мікророзмітку schema.org/ImageObject, вкажіть URL, назву, опис та інші дані. Після чого ви потрапите в пошук за картинками і отримаєте додатковий трафік на свій ресурс. Відмінний варіант зв’язати рейтинг Google My Business з сайтом автосалону за допомогою схеми, яка використовується для відображення рейтингу. Тоді в сніпеті користувачі зможуть побачити привабливі зірочки і рейтинг компанії прямо з видачі Google. Варто зазначити, що відтепер Google вимагає вказувати в мікророзмітці унікальні ідентифікатори товарів (код GTIN, код виробника (MPN) і марку товару), що допоможе системі краще розуміти, що саме ви продаєте, і видати користувачеві найбільш релевантну відповідь на його запит.
  • Хлібні крихти (Bread Crumbs). Варто вказувати на кожній сторінці. Таким чином ми вказуємо Google як правильно сформувати інформацію в сніпеті, щоб він виглядав максимально привабливим. Простий URL сторінки привертає мало уваги.
  • Інформація про організацію. За допомогою Organization від Schema.org. ви надасте пошуковим системам всю необхідну інформацію про автосалон: назву, адресу, номери телефонів і т.д. Ця розмітка дозволяє також відображатися при пошуку в Google Картах.

Втім, який би тип контенту ви не розміщували, важливо знайти що із запропонованого в Schema.org підходить за змістом до контенту вашого ресурсу і реалізувати відповідну розмітку.

Спочатку схематична мікророзмітка може здатися складною темою для розуміння, тому більшість компаній не впроваджують її. Проте, оптимізація вашого сайту з використанням розмітки Schema дасть вам конкурентну перевагу і допоможе вашому автосалону виділитися у видачі серед конкурентів.

Потрібна додаткова інформація з технічного SEO-аудиту вашого сайту? Отримайте безкоштовну консультацію від спеціалістів:

Безкоштовна консультація по технічному SEO-аудиту для вашого автосалону!

Введіть номер телефону

Як реалізувати структуровані дані в WordPress?

Є 2 способи додати мікророзмітку на ваш сайт WordPress. Перший – це ручний спосіб – внести зміни в файлі теми і додати необхідні теги. Другий – через плагін або комбінацію плагінів.

Ручний спосіб не рекомендується, оскільки він передбачає зміни в коді, що трохи ризиковано. Щоб додати мікророзмітки вручну, у Google Search Console є інструмент під назвою Structured Data Markup Helper. За допомогою цього інструменту ви можете помістити потрібні теги в сторінки і згенерувати необхідний HTML-код. Після чого в звіті Google Search Console про “Структуровані дані” потрібно впевнитися, що все працює правильно.

Також ви можете додати розмітку schema на сайт за допомогою плагінів:

  • Schema
  • All In One Schema.org Rich Snippets
  • WPSSO Schema JSON-LD Markup
  • Rich Reviews
  • WP SEO Structured Data Schema
  • Markup (JSON-LD) structured in schema.orgТехнічне SEO для автосалонів: реалізація структурованих даних в WordPress

Інструменти для перевірки структурованих даних

Щоб упевнитися, що Google правильно обробляє розмітку даних і індексує ресурс, скористайтеся інструментом Google Search Console. На сторінці “Структуровані дані” ви знайдете всі типи структурованих даних на вашому сайті, а також інформацію про можливі помилки.

Валідатор розмітки Open Graph від Facebook або Open Graph Check допоможуть побачити, як буде виглядати ваша сторінка при перепості.

Висновок

Безсумнівно, структуровані дані необхідно застосовувати як для зручності користувачів, так і для кращого розуміння вмісту пошуковими системами. Якщо ваші конкуренти вже використовують семантичну мікророзмітку, то відсутність її у вас є величезним мінусом. Якщо ж більшість ігнорують – у вас всі козирі. Але тут важливо не перестаратися, адже вказання ​​абсолютно всіх можливих об’єктів і їх властивостей призведе до “обтяження” коду сторінки. Це, в свою чергу, негативно вплине на швидкість завантаження сайту і ранжування.

 

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *