,

Опитування. SEO або Google Ads – що обирають маркетологи?

У digital-маркетингу розподіл ресурсів є важливим фактором. Коли маєш можливості для залучення клієнтів за допомогою безлічі методів і платформ, складно розділити обмежений бюджет. І в рамках вирішення цього стратегічного завдання у маркетологів часом вимальовується обґрунтована дилема – чи варто інвестувати в пошукову оптимізацію (SEO) або вкладати гроші в платну пошукову рекламу?

На перший погляд, здається, що ці підходи служать одній і тій самій меті: залучення клієнтів, які здійснюють пошук в інтернеті за певними запитами. Фактично бренди часто використовують обидва варіанти одночасно в боротьбі з конкурентами за пошуковий трафік. Проте результативність цих методик різниться, якщо розглядати їх ефект в довгостроковій перспективі. Більш того, користувачі по-різному сприймають платні і звичайні результати пошуку, що ще більше ускладнює вибір конкретної тактики.

Інтернет-портал Best SEO Companies провів опитування серед 496 маркетологів і власників бізнесу. Під час цього дослідження учасники розповіли про свій досвід використання реклами Google і просування за допомогою SEO-методик.

В іншу фокус-групу увійшли 522 користувача пошукової системи. Мета даного опитування полягала в тому, щоб з’ясувати, як учасники сприймають платні і звичайні результати пошуку. На основі цих результатів фахівці інтернет-порталу вивели коефіцієнт повернення інвестицій (ROI) для платних і органічних підходів, і з’ясували, як реальні користувачі бачать кожен вид результатів пошуку.

Якщо ви намагаєтеся зрозуміти, чи варто вам інвестувати в пошукову рекламу, SEO або комбінацію цих двох методів, продовжуйте читати нашу статтю, щоб зважити всі «за» і «проти» і прийняти аргументоване рішення.

Оцінюємо переваги

Під час обговорення двох методів просування респонденти дали виключно позитивні відгуки про кожен з них. Це додає впевненості багатьом фахівцям з маркетингу в тому, що обидві тактики доповнюють одна одну.

З тих, хто використовував методи SEO, 87% вважають їх ефективними. 90% тих, хто віддали перевагу Google Ads, сказали те ж саме про цей інструмент. Респонденти найчастіше описували SEO як «рентабельний», «вигідний» і «вагомий» спосіб просування. Такої ж думки дотримувалися і шанувальники платних оголошень стосовно рекламної платформі Google.

Більш високий відсоток опитаних описав оголошення Google як «об’єктивні» і «прості», що цілком зрозуміло, враховуючи мінливий (і зазвичай неоднозначний) характер деяких практик SEO. Google зробив акцент на простоті використання рекламних платформ, в тому числі за рахунок недавньої оптимізації сервісів в єдиний уніфікований інтерфейс. З іншого боку, учасники опитування значно рідше говорили про SEO як про дорогий метод просування, в той час як користувачі Google Ads щотижня вкладали більшу суму грошей в рекламу.

Отримані відповіді вказують на деякі значні відмінності між цими підходами. Google Ads пропонує прості й ефективні інструменти для залучення потенційних клієнтів. SEO-метод, хоч і є економічно вигідним в довгостроковій перспективі, може бути набагато складнішим в реалізації та оцінюванні результативності.

З точки зору відмінностей

Учасники опитування, які використовували обидва підходи, висловлювали різні думки про їх порівняльні переваги, виділяючи конкретні особливості кожного методу.

Коли їх запитали, яку платформу вони будуть використовувати, якщо доведеться обрати лише одну, майже дві третини віддали перевагу Google Ads. Пояснення їх рішення може полягати у відчутній різниці трафіку, який генерує пошукова реклама. Респонденти швидше за все будуть посилатися на те, що користувачі, залучені за допомогою оголошень Google, охочіше здійснюють конверсії на сайті. Але при порівнянні необхідно ще враховувати деякі нюанси. Наприклад, пошукова реклама може бути використана для ремаркетингу і показуватися користувачам, які вже були на сайті і з більшою ймовірністю конвертуються в покупців.

Маркетологи виділили простоту реклами Google серед основних переваг, а також підкреслили, що Google Ads краще генерує швидкі результати і легко імплементується. На відміну від цього, SEO завоював перевагу щодо тривалості ефекту, який дає пошукова оптимізація. Більша кількість респондентів вважають, що SEO є кращим варіантом для досягнення стійких результатів.

Сприйняття користувачами

Під час опитування представники Best SEO Companies хотіли з’ясувати, як користувачі пошукової системи Google сприймають і реагують на пошукові оголошення та звичайні результати видачі. Підсумки дослідження підтвердили, що користувачі висловлюють різну ступінь довіри до різних видів результатів, критично оцінюючи варіанти.

Найяскравіший контраст був між платними і органічними результатами. Спираючись на відповіді респондентів, 84% користувачів частіше переходять за звичайними результатами пошуку, в той час як лише 45% клікають по платних рекламних оголошеннях. Крім того, коли їх спитали, яке джерело в більшості випадків задовольняє їх пошуковий запит, вони вибрали органічний. По інших результатах, в тому числі зображеннях і новинних сюжетах, користувачі також клікають набагато частіше, ніж по оголошеннях Google Ads.

У чому ж причина такого великого розриву? Як з’ясувалося, у 46% опитаних рекламні оголошення не викликають довіри. У той час як 79% вважають, що звичайні результати пошуку є природними.

Крім того, лише 11% користувачів вважають, що пошукові оголошення відповідають їхнім запитам. Цей результат дещо дивний, оскільки Google має алгоритм Quality Score, однією з метрик якого є релевантність рекламних оголошень.

Збалансований підхід

Отримані результати вказують на значну популярність як платних пошукових оголошень, так і методів SEO, з чого можна зробити висновок, що обидва підходи можуть доповнювати один одного в комплексній digital-стратегії. Більшість фахівців, які інвестували в SEO та Google Ads, визнали ці підходи ефективними з різних точок зору.

Оголошення Google асоціюються з легкою реалізацією, швидкими результатами і простим аналізом рентабельності. SEO, в свою чергу, маркетологи розглядають як менш витратний і більш довгостроковий підхід. Що стосується реальних користувачів, то вони виявилися більш схильними довіряти і переходити за звичайними результатами пошуку. Проте витрати на платні оголошення в Google Ads прив’язані до кількості кліків, що робить їх відносно безпечним маркетинговим каналом з точки зору інвестицій.

Експерти Best SEO Companies все ж рекомендують маркетологам поєднувати обидва канали – і платний, і органічний. В якому співвідношенні ви будете застосовувати ці два підходи у своїй стратегії – вирішувати вам.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *