SEO вашого автомобільного бізнесу та збільшення частки персональних пошукових запитів: статистика, поради та топові запити

У міру того, як пошук в інтернеті стає більш релевантним, зручним та захопливим, покупці атвомобілів (як і всіх інших товарів) почали міняти свою стратегію поведінки. Люди хочуть отримати інформацію, яка буде максимально точною, персоналізованою та відповідати їх досвіду. Вони не хочуть витрачати час на обробку загальних та пересічних даних. Одночасно, ми спостерігаємо зростання кількості персональних пошукових запитів в автомобільному SEO. 

Що таке “персональний запит”?

Персональний запит містить термін, що безпосередньо стосується користувача. Така форма пошуку дозволяє отримати максимально релевантні результати, з урахуванням історії його минулих запитів, інтересів, місцезнаходження та демографічних даних.

Наприклад: “Яка норма споживання протеїну?”

Мабуть це питання задає кожен, хто бажає дізнатися про загальну кількість протеїну, яку необхідно включити до свого раціону. Це пошуковий намір – мотивація, яка стоїть за рішенням користувача ввести такий запит.

Тим не менш, з поліпшенням досвіду та результатів пошуку, а також глибокою інтеграцією у повсякденне життя девайсів, які стали нашим основним інструментом пошуку – цей процес набув більш персоналізованого характеру.

Тепер, коли користувачі цікавляться скільки протеїну їм потрібно вживати, ймовірно, вони будуть шукати за наступною фразою “Скільки протеїну я повинен їсти?”. Може здатися, що різниця в синтаксисі несуттєва, але вона призводить до значної персоналізації результатів пошуку. Ми продемонструємо це в наступному розділі з конкретним прикладом (та скріншотами).

Голосовий пошук також впливає

Персональний та голосовий пошук тісно пов’язані між собою – по суті, їх результати перетинаються.

За останній час, навколо технологічних можливостей створений чималий ажіотаж, і пристрої, здатні реагувати на голосові команди набули неабиякої популярності. Більш того, функція розпізнавання голосу дозволяє зараз набагато швидше та точно ввести текст на мобільному пристрої, в порівнянні з традиційним набором. На те, щоб озвучити питання вашому мобільному девайсу потрібно менше часу, ніж надрукувати його.

Це веде до зростання кількості голосових запитів – пошукових запитів, які підтримують мовний та розмовний синтаксис.

Не забувайте про запити “Біля мене”

Локальний пошук – феноменальний, та один з найулюбленіших інструментів Google. У комбінації з персональним пошуком ми отримуємо запити типу “біля мене”. Це дозволяє користувачам миттєво та легко визначити компанії поблизу, здатні найкращим чином задовольнити їх потреби.

Дилери вже знають про важливість сторінки компанії на Google My Business – ключовий елемент SEO щодо геолокаційних, і особливо місцевих геолокаційних запитів. Тож не будемо на цьому зупинятися, і розглянемо:

Як саме персональний пошук впливає на ранжування?

Алгоритм Google розпізнає семантичну різницю між персональним та імперсональним пошуком зі зростаючою спритністю та специфікою, і відповідно змінює результати.

Коли ми збираємося зробити пошук за допомогою нашого трохи застарілого терміну “скільки протеїну потрібно в день”, ми отримуємо ці топові результати:

Блок з відповідями надає загальну інформацію. Потім підтягуються деякі попутні, актуальні питання. І нарешті, перший результат пошуку буде вести на той же сайт, що і блок з відповідями.

У той же час, результати нашого пошуку змінюються, коли запит стає більш персональним. Ось результати за запитом “скільки протеїну мені потрібно в день”:

Зверніть увагу, що результати пошуку помінялися, та першою користувачеві пропонують зовсім іншу статтю. Це знову таки зумовлено бажанням надати більш персоналізовану інформацію. Більш того, на сьогоднішній день, існують можливості налаштувати результати пошуку, які дозволяють користувачеві швидко знайти більш оптимізовану під його потреби відповідь.

Персональний пошук став нормою сьогодення

З таким високим рівнем зручності, чи варто дивуватися популярності персоналізованого пошуку? Звіти Google фіксують зростання персональних запитів. Тільки за два роки, вони встановили:

60% -ий ріст запитів “_ для мене” на мобільних пристроях.

Приклади з автоіндустрії:

 • Кращий автомобіль для мене,
 • Кращий вантажівка для мене,
 • Кращий лізинг для мене.

80% -ий ріст запитів “_ мені краще _” на мобільних пристроях

Приклади з автоіндустрії:

 • Який автомобіль мені краще купити,
 • Як мені краще домовлятися про ціну,
 • У якого локального дилера мені краще купувати.

Такий величезний ріст і проникнення – результат зміни ставлення користувача до пошуку (і навіть до пошукових систем). Дану трансформацію сприйняття чітко резюмувала Ліза Гевелбер:

“Що мені краще взяти на ланч?” – те, що людина запитала б близьку людину чи співробітника. Тепер це те, що він може запитати і у пошукача. – Ліза Гевелбер, Think by Google.

Що ж стосується українського автомобільного ринку – деякі компанії застосовують знання про поліпшення пошукових алгоритмів, і впроваджують їх на своїх сайтах. Але їх досить мало, що дозволяє конкурентам активізувати зусилля, та вийти в топ результатів пошуку по персональним запитам. Проаналізувавши 100 автосайтів, експерти AutoMoto.ua виявили оптимізовані сторінки з питаннями покупців лише у 14%.

Що це означає для SEO автосалонів + як це адаптувати

Все це, втім, ще один приклад зростаючої сили пошукового наміру в SEO автосалонів. Алгоритм Google постійно адаптується, намагаючись відповідати цілям користувачів, і в результаті, надати релевантну відповідь. Пам’ятайте, що ви будете ранжируватися інакше при персональному пошуку, і використовуйте це в своїх інтересах. Щоб допомогти вам з вирішенням цієї задачі, ми включили до статті 16 топових пошукових запитів пов’язаних з автомобілями:

16 топових персональних запитів при пошуку автомобіля в Google

Ми любимо дані, ми любимо інтернет, і ми любимо покупців автомобілів – тому, природно, ми в захваті від будь-якого інструменту, який об’єднує все це в один практичний пакет.

Тримайте топ-16 персональних пошукових запитів в автомобільній сфері від Google:

 1. Мій автомобіль не заводиться.
 2. Продаю автомобіль на запчастини.
 3. Закрив ключі в своїй машині.
 4. Який автомобіль мені краще купити.
 5. Де мій автомобіль.
 6. Розмістити оголошення про продаж мого автомобіля.
 7. Чому мій автомобіль перегрівається.
 8. Чому мою машину трясе.
 9. Чому мій автомобіль не заводиться.
 10. Як часто мені потрібно міняти мастило.
 11. Чому в моїй машині загоряється індикатор “перевірити двигун”.
 12. Яке мастило підходить моєму автомобілю.
 13. Втратив техпаспорт на свій автомобіль, як зробити новий.
 14. Чому в моїй машині горить стоп-сигнал.
 15. Скільки у мене є часу, щоб передумати після покупки автомобіля.
 16. Які шини підходять для мого автомобіля.

Як ще застосовувати їх в онлайн-маркетингу вашого автосалону?

16 запитів, наведених вище – фактично, перелік основних проблем, що стосуються автомобілів, які турбують вашу аудиторію.

Тепер у вас є питання, які задають покупці автомобілів і клієнти сервісних центрів. Переконайтеся, що всі аспекти вашого маркетингу (практично всі), які впливають на SEO, відповідають на них.

Дивлячись на кількість запитів, пов’язаних з сервісним обслуговуванням, ви можете спробувати відповісти на ці індивідуальні питання по сервісу. Так само, думайте про ваш сайт і потенціал оптимізації його сторінок під персональні запити.

Наприклад:

 • На вашому сайті є корисні та цікаві сторінки з порадами по сервісу?
 • На цих сервісних сторінках є відео?
 • На вашому сайті інтегрований пошуковик шин?

Як з будь-яким зростаючим трендом в пошуку, лаври дістануться тільки тим автосалонам, які дивляться в перспективу. Якщо говорити про SEO автосалонів, персональний пошук – це майбутнє.

Остання порада

Думаєте масштабно. Хоча це може здатися простою зміною семантики, вона має свої причини. Це відбувається тому, що покупці очікують отримати кращий (і особливо, більш індивідуальний або адаптований до їхніх потреб) досвід, використовуючи такі запити. Якщо ви дійсно хочете, щоб SEO вашого автосалону зробило крок в майбутнє – як завжди, ви повинні забезпечити винятковий досвід користувачів.

4 відповіді
 1. Володимир написав:

  Добрий день. Хочу трошки внести уточнення в цю статтю. )))
  “Як ще застосовувати їх в онлайн-маркетингу вашого автосалону?
  16 запитів, наведених вище – фактично, перелік основних проблем, що стосуються автомобілів, які турбують вашу аудиторію.”
  Ці 16 запитів більше стосуються АВТОЦЕНТРАМ, або СТО. Автосалон – це продажа нових, або вживаних автомобілів. В автосалонах апріорі не треба говорити про технічні несправності автомобілів, які продаються. Як-що автор зауважить, що шукач в інтернеті шукає усунення технічної проблеми свого автомобіля і йому Google на першому місці видасть рекламу автосалону і це буде його спонукати поміняти свій старий автомобіль з проблемами на новий без проблем… То скоріше за всього це роздратує шукача, бо йому треба вирішити вже існуючу проблему, а не дивитися рекламу. Я веду до того, що АВТОЦЕНТР складається з АВТОСАЛОНА і СТО. Їхня діяльність взаємнопов‘язана, але маркетинг для АВТОСАЛОНА і СТО відрізняються. Можливо більш точніше вказуйте, що відноситься до продажу автомобілів, а що ремонту, техобслуговування автомобілів. А так досить цікава стаття.)))

  Відповіcти
  • Надія Герасименко
   Надія Герасименко написав:

   Володимир, дякуємо вам за уточнення. Клуб маркетологів автосалонів AutoMoto.ua був створений для того, щоб професіонали сфери автомобільного маркетингу з різних куточків України мали змогу обмінюватись своїм досвідом та дізнаватися про успішні практики закордонних колег. Ми дуже цінуємо вашу участь, та обов’язково візьмемо до уваги ваше роз’яснення.
   Разом з тим, варто зауважити, що питання по сервісу не завжди стосуються проблем. Також, це можуть бути запити по догляду за автомобілем. Наприклад: через скільки кілометрів мені потрібно міняти мастило… і т.п. Тому гадаємо, що поекспериментувати варто. 🙂

   Відповіcти
   • Володимир написав:

    Добрий день, Надіє. Ви правильно зауважили : “що питання по сервісу не завжди стосуються проблем. Також, це можуть бути запити по догляду за автомобілем. Наприклад: через скільки кілометрів мені потрібно міняти мастило… і т.п.” Я в своєму пості мав на увазі, що при запиті клієнта по догляду (клієнт має автомобіль і не бажає купувати інший), обслуговуванню, ремонту… і т.п. автомобіля, клієнт має зразу отримувати інформацію з автосервіса. (не через автосалон). А при запиті по автомобілю (клієнт бажає придбати автомобіль, технічні характеристики, оформленя документації, реєстрації … іт.п.) має зразу отримувати інформацію з автосалона. Тоб-то автосервіс займається тільки обслуговуванням автомобілів, автосалон тільки продає автомобілі. При видачі купленого автомобіля клієнта важливо зразу ознайомити з працівниками сервісу до яких він може звертатися по усім технічним питанням. Зробити все можливе, щоб клієнт не витрачав час працівників автосалону по надання інформації по догляду і техобслуговуванню автомобіля, а наступного разу зразу звертався на сервіс.
    Якось так хотів довести свою думу 🙂
    Приємно з вами Надіє поспілкуватися і почути вашу думку. Дуже важливо щоб був обмін інформацією, думками, ідеями між теоріє і практикою. ))) Цікаво читати цей блог . і спілкуватися.

    Відповіcти
    • Надія Герасименко
     Надія Герасименко написав:

     Вітаю, Володимир. Першочергово хочу подякувати вам за активну участь в обговоренні. Ви маєте рацію, та ми обов’язково врахуємо ваш компетентний коментар. 🙂

     Відповіcти

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *