,

Чому дані з Google Search Console не співпадають з Google Analytics

Аналітика сайту за допомогою інструментів GoogleSearch Console и Google Analytics

Ви є одним з тих маркетологів, хто вважає, що дані з Google Search Console є «неточними» в порівнянні з показниками Google Analytics ?

Намагаєтеся проаналізувати трафік на цільові сторінки зі звітів Google Analytics у порівнянні з кількістю кліків з Google Search Console, а цифри не сходяться! Знайома ситуація.

Але не варто відразу думати, що інформація збирається і відображається некоректно. Така невідповідність даних насправді цілком виправдана. І ось чому.

Google Search Console і Google Analytics НЕ вимірюють одне і те саме

Головне, що ви повинні зрозуміти в першу чергу – ці два інструменти мають різні методології аналізу.

Google Search Console вибудовує свою статистику на основі запитів, кліків або лог-файлів (файли, що містять системну інформацію про роботу сервера і інформацію про дії користувачів).

Google Analytics збирає дані через JavaScript на основі запитів і переходів. І дозволяє аналізувати отриману інформацію в розрізі безлічі параметрів.

Google Analytics (GA) і Google Search Console (GSC) не схожі між собою. Вони оцінюють різні дані, що базуються на різних цілях. GA був створений для відстеження поведінки користувачів, а GSC розробили, щоб допомогти власникам сайтів і додатків оптимізувати їх в рамках SEO.

Обидві платформи надають дані, які є незалежними один від одного, тому вони можуть творити дива, якщо їх використовувати паралельно. Це пов’язано з тим, що багато даних з GSC прекрасно доповнюють звіти з GA, і дають вам повне уявлення про поведінку користувачів на вашому сайті та за його межами – у пошуковій видачі.

Google Analytics vs Search Console: Порівняння

Google Analytics – ціла аналітична система, що включає тисячі метрик. Це ідеальний інструмент для відстеження поведінки користувачів, який можна налаштовувати практично нескінченними способами. Але робота з GA може виявитися вкрай заплутаною для недосвідчених користувачів, оскільки інтерфейс переповнено звітами, які вам можуть так ніколи і не знадобитися.

З іншого боку, Google Search Console можна назвати більш гнучким сервісом. Ця аналітична платформа була розроблена спеціально для Google пошуку, і її метою є надання технічної інформації і даних, що ґрунтуються на органічному пошуку, для поліпшення загального SEO і юзабіліті сайту.

Google Analytics

З моменту появи Google Analytics в листопаді 2005 року, безкоштовний інструмент став найпопулярнішою аналітичною платформою на планеті, і з роками він не втратив своїх позицій.

Цей неймовірний інструмент може збирати будь-які дані, пов’язані з вашим сайтом або додатком. Все завдяки аналітичному програмному забезпеченню, але при цьому не варто забувати про цінність окремих звітів, фільтрів і параметрів. Без них ви будете мати лише загальне уявлення про функціонування інструмента.

Ми регулярно проводимо аналітику нашого сайту за допомогою Google Analytics та спираємось на отримані дані для його оптимізації і кращого ранжування у системі. Наші спеціалісти мають сертифікати Google Analytics Individual Qualification (IQ) та багаторічний досвід, яким готові поділитися з вами.

За умови придбання пакета наших послуг на три місяці ми безкоштовно налаштовуємо відслідковування за допомогою Google Tag Manager для коректного збору і обробки даних на вашому сайті, а також консультуємо по роботі з Google Analytics. Заповніть форму зворотного зв’язку, і ми розповімо про можливості, які ви отримаєте.

Хочу безкоштовне налаштування аналітики!

Введіть номер телефону

В даній статті ми не будемо зупинятись на всіх можливостях Google Analytics. Це ми зробили раніше, детально розписавши процес створення і важливість п’яти основних звітів для маркетолога автосалону.

Як нам здається, багато маркетологів безпідставно недооцінюють переваги використання GSC при аналізі даних, і концентрують увагу лише на показниках GA.

Давайте з’ясуємо, що таке Google Search Console, і як він може стати у нагоді при роботі з сайтом.

Google Search Console

Google Search Console (раніше відомий як Google Webmaster Tools) був вперше запущений в травні 2015 року. У січні 2018 року сервіс оновили.

GSC – надзвичайно потужний інструмент, який показує вам всі релевантні пошукові дані безпосередньо з Google. Це означає, що ви побачите, скільки разів ваш сайт відображався у користувача в результатах пошуку (покази) і скільки разів на нього клікали.

І який висновок можна зробити, якщо брати до уваги лише ці два показника?

(Кліки/покази) * 100 = показник клікабельності (CTR)!

Це один з найважливіших показників, які є в GSC. Якщо детально його проаналізувати за різними параметрами, ви зможете оптимізувати сайт і отримувати цінні кліки, які залучають якісний трафік на ваш ресурс.

Крім того, GSC надає інформацію навіть про середню позицію сайту/окремих сторінок за тими чи іншими запитами в пошуковій видачі. Але і це не все! Давайте докладніше розглянемо можливості цього інструменту, який часто недооцінюють.

Дані результатів звичайного пошуку

Основними метриками в GSC є:

  • Кліки
  • Покази
  • Середній показник клікабельності (CTR)
  • Середня позиція сайту у видачі

Це базові показники, які виводяться в звіті з ефективності. Але крім них інструмент надає й іншу цікаву інформацію… Наприклад, чи знаєте ви, що в Google Search Console можна побачити, які пошукові запити вводили користувачі перед тим, як потрапити на ваш сайт? Або що ви можете сортувати і оцінювати ефективність своїх сторінок за датою, країною або по конкретній сторінці?

Для кожної категорії ви можете включити або відключити чотири ключові показники, про які ми говорили вище, щоб зосередитися на тому, що є дійсно важливим для вас, і навіть відфільтрувати їх, якщо вони не мають відношення до вашого аналізу.

Перевірка URL

Інструмент перевірки URL в Google Search Console є однією з найбільш корисних частин всього набору даних. Він дозволяє вам вводити будь-який URL сторінок вашого сайту і аналізувати їх зміст з технічної точки зору.

Пам’ятаєте, у Google є рекомендації для веб-майстрів, яким необхідно слідувати, щоб займати високі позиції в пошуковій системі? Цей інструмент допомагає вам побачити, що Google «думає» про окремі сторінки вашого сайту, і навіть дає поради на основі цих даних.

Інформація про сайт, яку дозволяє отримати інструмент перевірки URL:

  • дата останнього сканування і назва робота, який виконав сканування;
  • як Google знайшов сторінку;
  • наявність URL в індексі Google;
  • рекомендації щодо поліпшення.

Яким чином інструмент перевірки URL ще може бути корисний?

Наприклад, якщо у вас на сайті з’явилася нова сторінка або ви внесли зміни до вже існуючої, і хочете, щоб Google розпізнав ці зміни якнайшвидше – функція «Запросити індексування» стане вам у нагоді. Вона дозволить самостійно відправити сторінку на індексування, не чекаючи, поки її знайде робот.

Функція «Запросити індексування»

Зовнішні та внутрішні посилання

Бажаєте дізнатися, які ресурси посилаються на ваш сайт? Google Search Console знає відповідь.

Ви будете здивовані тому, скільки посилань ви зможете виявити (більшість з них не несуть ніякої користі, але деякі є дуже цінними).

Візьміть на озброєння даний звіт, щоб виділити високоякісні джерела і, можливо, зв’язатися з ними безпосередньо, щоб посилити цей «взаємозв’язок». Використовуйте даний звіт також, щоб виміряти популярність вашого сайту і з’ясувати, де і як можна повторно використовувати ваш контент, щоб максимізувати його охоплення.

Помилки сканування

Такі помилки з’являються, коли пошуковий робот сканує ваш веб-сайт і виявляє проблеми, які перешкоджають індексуванню сторінкки або суперечать рекомендаціям Google.Виявлення помилок на сайті

Існує мільйон причин, через які може з’явитися одна з цих помилок. Вам не слід панікувати, якщо ви бачите занадто багато червоних смуг на вкладці «Покриття». Замість цього перегляньте помилки одна за одною, виправте їх і відправте сторінку на перевірку.

Доступ до даних Search Console в Google Analytics

Можна підключити GSC до GA, щоб всі відповідні дані були об’єднані в одному інтерфейсі. Ви можете зробити це в шість простих кроків, дотримуючись простого керівництва Google. Після успішного підключення обох облікових записів ви маєте побачити дані з Google Search Console на вкладці «Джерела трафіку» в Google Analytics.Інтеграція інструментів Google Search Console та Google Analytics

Google Analytics або Search Console: Вердикт

Не варто порівнювати Google Analytics і Google Search Console один з одним. Це два зовсім різних інструменти, що відповідають за збір корисних і конкретних даних: 1) поведінка користувача і 2) ефективність пошуку.

Який з двох інструментів варто обрати? Безумовно, обидва.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *