Реанімація бази email-підписників. Чому варто сфокусуватися на неактивних користувачах

Що, на вашу думку, більш доцільно: витрачати ресурси на залучення нових клієнтів або вкладати більше коштів в збереження існуючих?

Підказка: утримувати клієнтів дешевше, ніж здобувати нових, до того ж, існуючі клієнти з більшою ймовірністю здійснюють конверсії, ніж нові.

Багато компаній не знають цього і як і раніше більше інвестують в те, щоб роздобути нових клієнтів, замість того, щоб підтримувати зв’язок з уже існуючими.

Так склалося, що email-маркетинг перестав отримувати заслужену повагу, а причина тому – він не використовується в повній мірі або використовується погано, унаслідок, і клікабельність (CTR) не тішить, показник відмов бентежить, звичайно, і дохід від інвестицій (ROI) нікчемний . У наших попередніх статтях, присвячених email-маркетингу, ми відстоюємо необхідність використання email-маркетингу в повному обсязі і пропонуємо вам деякі з кращих стратегій «пожвавлення» автомобільного email-маркетингу.

Не варто забувати, що електронна пошта вважається найбільш ефективним каналом інтернет-маркетингу для утримання клієнтів, а також служить основою воронки продажів для більшості маркетологів в різних галузях. Однак, і тут не обходиться без ложки дьогтю. Згідно з доповіддю Marketing Sherpa, до 75% підписників email-розсилок неактивні.

Чому підписники вас ігнорують

На самому початку, коли відвідувачі сайту підписуються на розсилку, вони все ще дуже залучені. Вони відкривають ваші листи, клікають по посиланнях і роблять покупки, але з часом ймовірність, що вони відкриють ваші листи зводиться до нуля.

Ваші електронні листи конкурують з безліччю інших листів користувача за те, щоб привернути його увагу і бути відкритими. І факт того, що деякі з одержувачів більше не будуть взаємодіяти з вашими електронними листами, на жаль, залишається неминучим. Крім того, багато email-адрес просто втрачають актуальність, ними перестають користуватися,однак на них все ще продовжують надходити листи, але відкрити їх уже нікому.

В результаті, ці неактивні підписники ускладнюють адекватну оцінку показників взаємодії, що негативно позначається на прибутковості, і спонукає компанії припинити комерційну діяльність з цими клієнтами, тим самим ставлячи хрест на можливому прибутку.

З огляду на те, що численні дослідження показують, що споживачі, які підписані на розсилку, більш вигідні, ніж ті, з якими не встановлено зв’язок по електронній пошті, маркетологи не можуть дозволити собі ігнорувати незалучених підписників. Тому не потрібно сидіти в бездіяльності, якщо є можливість повторно активувати цих покупців і отримати додатковий дохід.

Реанімуємо за допомогою розсилки

Щоб провести «реанімацію» неактивних підписників вашої email-розсилки, необхідно застосовувати багатогранний підхід з використанням таких ключових прийомів:

  • Проведіть генеральне прибирання у вашій базі адрес

За нормальних умов приблизно 25-30% контактів втрачає свою актуальність щороку. Люди переїжджають, знаходять нову роботу, компанії змінюють назви і так далі за списком. Якщо ви бачите, що підписники з вашої бази даних неактивні, вам необхідно перевірити, чи доставляються їм листи.

Фактично, 38% маркетологів, що займаються email-розсилкою, заявляють, що підтримувати порядок в базі електронних адрес є одним з найскладніших завдань в їх email-маркетинговій програмі.

Статистика головних труднощів на шляху до збільшення бази email-адресІснує низка сервісів для перевірки email-адрес, які підкажуть чи існує дана електронна адресу, визначать чи немає серед вашого переліку адрес спам-пасток і навіть додадуть додаткові демографічні дані до ваших записів, щоб поліпшити процес сегментації.

  • Сегментуйте підписників за категоріями

Наступним кроком буде сегментація ваших підписників на тих, хто клікав по розсилці, але не здійснював конверсій протягом певного періоду часу, тих, хто не відкривав листи або тих, хто відкривав, але не чинив ніяких конверсійних дій в певний термін.

  • Приділіть увагу темі листа

Існує безліч стратегій, які можуть бути реалізовані для того, щоб ваші клієнти «вийшли зі сплячки» і повернули собі статус «покупців». Обов’язково поекспериментуйте, щоб дізнатися, на які типи розсилки (і з якою частотою) реагують більше всього по кожному сегменту ваших підписників.

Однак це тільки перший крок. Якщо клієнт вирішує відкрити ваш лист, контент, яким він наповнений, повинен бути привабливим. Дослідження показують, що використання короткої теми листа є більш ефективним у випадку з листами, за допомогою яких ви намагаєтеся відновити зв’язок з адресатом. Подумайте над тим, щоб використовувати в темі листа такі слова, як «сумуємо за вами» і «повертайтеся», для досягнення більш високої швидкості прочитання ваших листів. Також вважається, що електронні листи з конкретним зазначенням суми знижки на товар і знижки у відсотках добре працюють при реанімуванні підписників, які відсторонилися.

  • Станьте ближче до ваших підписників

Люди відписуються від листів через контент, який більше не представляє інтерес для них. Познайомтеся ближче з вашими підписниками і відновіть відносини з ними. Один з найбільш ефективних способів краще пізнати ваших підписників – просто попросити деяку демографічну інформацію (наприклад, вік, стать). Додавання сторонньої демографії – відмінний спосіб познайомитися з уже існуючими та потенційними покупцями на більш особистому рівні, щоб у майбутньому відправляти їм більш персоналізовані повідомлення.

Згідно зі статистикою, у персоналізованих електронних листів на 41% більше коефіцієнт клікабельності і на 29% унікальних відкриттів.

Статистика найбільш ефективних тактик персоналізації в email-маркетингуНе слід впадати у розпач

Не здавайтеся, якщо ваші електронні листи не відкривають миттєво. Дослідження показують, що середній проміжок часу між тим, коли підписники отримують «реанімаційний» лист і коли читають наступний лист, може становити до двох місяців. Так само не варто панікувати, якщо одержувачі не читають вашу реактіваційну розсилку, це не означає, що вони не будуть читати майбутні повідомлення. Незважаючи на те, що підписники, можливо, не читали листи, метою яких було повернути прихильність підписників, майже половина підписників все ж читає наступні повідомлення.

У даній ситуації головним ключем до успіху є терпіння. Проведіть експеримент за допомогою такої розсилки і пам’ятайте, що всі ваші зусилля в довгостроковій перспективі можуть значним чином окупитися.

 

 

 

 

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *