ПРОДАЖ НОВИХ АВТО В ЕПОХУ COVID-19: ЯК БІЗНЕСУ ВИЖИТИ?

Крім значного впливу коронавірусу на органи дихальних шляхів людства, цей вірус має неабиякий вплив на всі індустрії світу, не кажучи вже про автомобільну промисловість.

Багатьом компаніям довелося тимчасово припинити функціонування, інші змушені працювати з дому, а багато хто позбувся роботи взагалі.

Після призову до дотримання 2-х метрової соціальної дистанції і уникнення громадського транспорту у багатьох виникли логічні питання: Купівля автомобіля під час пандемії – вдале рішення? Як коронавірус впливає на продажі нових автомобілів? Як дилерським центрам уникнути непоправного збитку? І багато іншого.

У цій статті ми зібрали:

 • останні дослідження від аналітиків і експертів про те, як коронавірус впливає на бажання людей купувати автомобілі;
 • шляхи вирішення проблем з продажами від світових автомобільних брендів;
 • способи, як вже зараз можна використовувати SEO та маркетинг для боротьби з негативним впливом коронавірусу

Що з рішенням про покупку нового автомобіля?

Мало хто сумнівається, що вірус матиме несприятливий вплив на автоіндустрію. Дослідницька фірма LMC Automotive, яка вже 30 років надає незалежні і 100% орієнтовані на автомобільну галузь аналітичні матеріали, прогнозує в 2020 році падіння світових продажів легкових автомобілів на 4% – до 86,4 млн одиниць, що відкине ринок до показників 2013 року. Така тенденція буде поширюватися на дилерів і постачальників запчастин.

Чи все настільки погано? Однозначно не радимо опускати руки. Якщо вірити аналітичним даним дослідників, то варто просто підкоригувати маркетинг. Давайте подивимося, що це означає.

Оскільки Китай є найбільшим автомобільним ринком, то розглянемо на його прикладі, як коронавірус змінив модель поведінки споживачів і ставлення до покупки нових автомобілів.

В кінці лютого Ipsos – третя за величиною компанія з дослідження ринку в світі, провела в Китаї опитування населення щодо їх намірів до покупки нового автомобіля під впливом коронавірусу. Ось які висновки зробила Ipsos:

1. Люди стали частіше купувати нові автомобілі через відсутність довіри до громадського транспорту.Аналітики провели дослідження з приводу впливу коронавируса на бажання купити новий автомобіль.Опитування показало, що ще більше споживачів схиляються до покупки особистого авто, щоб не пересуватися громадським транспортом.

 

2. Зросла кількість онлайн-точок контакту зі споживачем.Опитування населення з приводу впливу карантину на бажання придбати авто.

 

3. Перевага віддається онлайн-покупкам.Статистика показує, що онлайн-сервіси та послуги кращі під час карантину в продажу автомобіля

 

4. Вітаються ініціативи і функції від виробників авто, пов’язані з охороною здоров’я.

Виробники автомобілів і дилерські центри по всьому світу намагаються адаптуватися до змін в комунікації зі споживачами. Ці дані можуть допомогти автосалонам переглянути традиційну офлайн рекламу авто (банерна реклама, наприклад) і перенести більше ресурсів на точки взаємодії з потенційними покупцями в режимі онлайн. Брендам може здатися правильним рішенням перейти в режим “очікування” і суворою економії в такий важкий період, щоб тихо перечекати “шторм”. Насправді зараз унікальна ситуація, коли бренди можуть завоювати ще більшу довіру у споживачів і дати щось цінне почуття опори в нестабільній і тривожну ситуацію. Наприклад, багато автосалонів по Україні також намагаються всіляко підтримати і людей і свій бізнес:

 

 

Багато хто заявив, що тепер клієнти можуть вибирати і замовляти автомобілі додому по телефону або через соцмережі. Великі бренди також запропонували “безконтактні” тест-драйви, при цьому потенційним клієнтам не потрібно буде відвідувати автосалон, так як автомобіль може бути доставлений прямо на домашню адресу.

Такі компанії, як Tesla, BMW і Mercedes-Benz теж зараз активно переходять до продажу більшої кількості автомобілів в Інтернеті, щоб залишатися «фінансово стійкими».

 

За оцінками консалтингової компанії Frost & Sullivan до 2025 року через онлайн-платформи буде продано 6 мільйонів автомобілів. Також йдеться про те, що «коронавірус стане стимулом для масових роздрібних онлайн-продажів автомобілів».

 

Унікальні обставини вимагають унікальних рішень

Настав час, коли ми всі повинні бути обережними, але не занадто нав’язливими або наполегливими в рекламі, – це відмінна можливість для вашого бренду виділитися в скрутний момент. Спілкуйтеся з вашими клієнтами в соціальних мережах і будьте позитивними. Зараз все більше людей сидять в соціальних мережах, залишаючись вдома, переглядаючи оновлення та намагаючись залишатися на зв’язку в раптово ізольованій країні. Наше агентство digital.automoto.ua також оперативно реагує на поведінкові зміни і пропонує клієнтам креативи, які орієнтовані на ліди, тобто найзацікавленіших людей, а не на кліки і переходи по рекламному оголошенню. Зараз лідогенераціі за допомогою рекламної кампанії в Facebook – це основне джерело отримання клієнтів для автосалонів.

Подумайте, чим ваш дилерський центр може допомогти суспільству і просувайте свої добрі справи за допомогою маркетингу в соціальних мережах. Отримайте +1000 балів до лояльності бренду і чисту совість.

Ви можете просувати свої спеціальні пропозиції за допомогою контекстної реклами (PPC) і реклами в соціальних мережах. Оскільки багато конкурентів можуть бути переляканими і припинити діяльність, передбачливі дилерські центри зараз отримують в рази більше трафіку, переходів і конверсій через зниження конкуренції.

У відповідь на вірус багато автокомпанії по всьому світу також шукають рішення, як допомогти споживачам з фінансами в кризові часи. Наприклад, ось короткий огляд того, що великі автовиробники пропонують споживачам в світлі пандемії коронавірусу:

Fiat-Chrysler

 • Для нинішніх власників і орендарів Fiat-Chrysler: гнучкі умови оплати, продовження терміну оплати в кожному конкретному випадку
 • Для потенційних покупців Fiat-Chrysler: 0% фінансування протягом 84 місяців на деякі автомобілі Ram Trucks, Dodge і Jeep; 0% фінансування протягом 60 місяців для моделі Chrysler Pacificas 2020 року і відстрочка платежів протягом 90 днів для негібридних моделей Pacifica; відстрочені платежі на 90 днів для деяких моделей 2019 і 2020 років.

Ford Motor Company

 • Для нинішніх власників і орендарів автомобілів Ford: гнучкі умови оплати, розширення оплати в кожному конкретному випадку
 • Для потенційних покупців Ford: перший платіж відстрочений на 90 днів

General Motors

 • Для нинішніх власників GM: гнучкі умови оплати, продовження терміну оплати в кожному конкретному випадку
 • Для потенційних покупців бренду GM: безвідсоткове фінансування на 84 місяці з відстрочкою платежів до 120 днів

Honda

 • Для нинішніх власників і орендарів Honda: програма ще не оголошена
 • Для потенційних покупців Honda: програма лояльності ще в розробці, поки не оголошена

Hyundai

 • Для нинішніх власників і орендарів Hyundai: до шести місяців для нових власників, які втратили свої робочі місця і придбали або орендували свій автомобіль в період з 14 березня по 30 квітня 2020 років через Hyundai Capital
 • Для потенційних покупців Hyundai: відстрочка платежу до 90 днів на певні автомобілі

Lexus

 • Для нинішніх власників Lexus: гнучкі умови оплати, продовження терміну оплати в кожному конкретному випадку
 • Для потенційних власників і орендарів бренду Lexus: програма поки не оголошена

Nissan

 • Для нинішніх власників і орендарів Nissan: переніс платежів за індивідуальною домовленістю з кредиторами і лізинговими компаніями
 • Для потенційних покупців Nissan: відстрочка платежу на 90 днів на 60 і 72 місяці для нових роздрібних клієнтів

Toyota

Для нинішніх власників Toyota: гнучкі умови оплати, продовження оплати в кожному конкретному випадку
Для потенційних власників і орендарів марки Toyota: програма поки не оголошена.

Що ви можете зробити прямо зараз?

Переконайтеся, що ваш автосалон можна легко знайти в Інтернеті. Якщо ви помітили, то зараз в мережі більше людей, ніж на дорогах і тротуарах. Пошуковий трафік значно збільшився за останній тиждень і буде продовжувати рости. Ми всі приклеєні до наших комп’ютерів і телефонів і шукаємо цікаву інформацію в стрічці Facebook. Ми також шукаємо розваги і способи скоротати час. Для багатьох це означає покупки онлайн.

Тому, поки у вас з’явилося більше часу, то підніміть позиції в локальній видачі за допомогою Google Мій Бізнес: додайте більше фото, актуалізуйте час роботи і адресу, вивчайте питання розподілу сторінок. Також не забувайте про генерацію нового унікального контенту. Що це означає? Коммунікуйте з клієнтами, які вже придбали автомобіль в вашому автосалоні, але не встигли до цього часу залишити відгук на GMB, – це і буде контент, який підніме вас вище.

Саме час переглянути дизайн вашого сайту. Якщо ви не оптимізували свій веб-сайт і не зробили його UX, то це може коштувати вашому бізнесу тисячі доларів упущеної вигоди. Адже кому потрібні форми з сотнями полів для заповнення, які не приносять конверсій?

Історія показує, що якщо ви витратите менше часу на очікування під час простою, то отримаєте більше виручки в кращі часи.

Головне, не панікуйте і пам’ятайте, що економіка не зупиняється. Людям, як і раніше потрібні постачальники послуг. Людям, як і раніше потрібен транспорт. Гроші все ще переходять з рук в руки, і споживачі все ще покладаються на Google, щоб знайти компанії, з якими можна мати справу.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *