Переваги Google Search Console для автосалонів

Нещодавно Google оновив даний інструмент і тепер у нього нові можливості та інтерфейс, але давайте все по порядку.

Google Search Console (формально відомий як інструмент для веб-майстрів) – це безкоштовний інструмент, який відображає певні технічні елементи, що відповідають за продуктивність вашого веб-сайту.

Він повідомляє про непрацюючі сторінки, биті посилання, помилки в HTML- коді, які потрібно виправити. Всі ці дрібниці теоретично повинні працювати безперебійно, але в дійсності так відбувається рідко.

Навіщо хвилюватися про технічні нюанси, коли відвідуваність сайту зашкалює, чи не так?

Неправильно. Якщо ваш сайт автосалону в даний момент не функціонує належним чином, в майбутньому він може від цього серйозно постраждати, і нічого не зможе йому допомогти, навіть першокласний контент.

Як встановити Google Search Console?

На щастя, Google Search Console досить просто встановити. Існує кілька способів для підтвердження доступу до Google Search Console для вашого веб-сайту:

  • Виконати вхід в акаунт системи провайдера доменних імен
  • Використати аккаунт Google Analytics
  • Залогінитись через акаунт Диспетчера тегів Google
  • Завантажити HTML-файл в папку зі своїм сайтом
  • Додати метатег в HTML- код головної сторінки вашого сайту

Що можна простежувати в новому Google Search Console?

Для початку потрібно перейти на нову версію Search Console, як показано на скріншоті.Переваги Google Search Console для автосалонів:потрібно перейти на нову версію Search Console

Тепер давайте розбиратися з його функціоналом. Ми розглянемо деякі ключові функції даного інструменту, які вже стали доступними.

Звіт про ефективність сайту

Ефективність – спеціальний звіт, важливість якого важко переоцінити. З його допомогою ви отримаєте доступ до всіх необхідних даних, які мають відношення до ефективності сайту в результатах пошуку Google. Це може бути інформація про запити, за якими на ваш сайт приходили користувачі з пошуку Google, частоту відображення URL-адреси сайту у видачі, частоту вибору конкретних ключових слів та показник клікабельності.

У новій версії графік ефективності пошуку може бути побудований на підставі 16 останніх місяців, на відміну від старого Google Search Console, діапазон вибору якого становив всього 3 місяці.

Інформація про запити, за якими ваш сайт відображається в пошуковій видачі, – неймовірно корисна, адже ви можете використовувати її для складання майбутнього контент-плану і планування розсилок.Переваги Google Search Console для автосалонів: Ефективність - спеціальний звіт, важливість якого важко переоцінити. З його допомогою ви отримаєте доступ до всіх необхідних даних, які мають відношення до ефективності сайту в результатах пошуку Google.

Інструмент перевірки URL

Важливий інструмент, оскільки завдяки йому ви зможете отримати відомості про проіндексовану версію тієї чи іншої сторінки. Крім того, тут доступна інформація про канонічний URL, помилки, пов’язані з AMP, розміткою і індексуванням. Щоб виконати перевірку, потрібно вказати повний URL в рядку пошуку Search Console.Переваги Google Search Console для автосалонів: Інструмент перевірки URL - важливий інструмент, оскільки завдяки йому ви зможете отримати відомості про проіндексовану версію тієї чи іншої сторінки.

Звіт “Покриття” 

З точки зору пошукової оптимізації (SEO), можливість усунення помилок сайту і помилок URL є, мабуть, найкориснішою частиною Search Console. Завантажили карту сайту, але деякі сторінки не індексуються? Тут ви знайдете звіти про всі важливі, технічні проблеми, які перешкоджають нормальному функціонуванню вашого сайту. “Покриття” в категорії “Індекс”є сумішшю старого звіту про індексування і звіту про помилки сканування. Він показує детальну інформацію про кількість сторінок, проіндексованих Google, а також заблоковані і видалені сторінки на вашому ресурсі. У разі, якщо будь-яка з ваших сторінок заблокована або видалена, ця оновлена ​​функція покаже вам більш повну інформацію про це.

У новому звіті також не знайдете джерел 404 помилок, але відтепер кожен URL сторінки можна переглянути як GoogleBot, відправити сторінку в індекс, перевірити блокування в robots.txt, або подивитися в пошуку, відправивши в пошук структуру виду info: https: //site.com / page /.

Нагадаємо, що причиною відповіді сервера 404 Not Found може виявитися видалення сторінки, переміщення в іншу категорію або зміна в назві, що, відповідно, змінює URL. Є чудовий варіант зробити неіснуючу сторінку своєю перевагою – перетворити її в свого роду лендінг, конкретніше кажучи, розмістити там корисну інформацію для покупця (контакти, місце розташування автосалону) або повідомити про спеціальні пропозиції.

Наявність декількох помилок 404 є нормою і потреби вживати будь-яких заходів немає до тих пір, поки вони не стануть отримувати важливих посилань з зовнішніх джерел або значної кількості трафіку. Але колекціонувати такі помилки не варто. Користувачі вашого сайту не оцінять відсутніх сторінок, як, власне кажучи, і Google. Виправляйте такого плану помилки шляхом налаштування 301 редиректу.Переваги Google Search Console для автосалонів: Звіт "Покриття"є найкориснішою частиною Search Console

Файл Sitemap

Sitemap – ще один корисний розділ для SEO, який можна знайти в категорії “Індекс”. Файл Sitemap – це в прямому сенсі слова карта змісту вашого сайту. Іншими словами, він повідомляє пошуковим системам про те, як розміщений контент на вашому сайті. Цей файл є одним із інструментів точного індексування ваших сторінок пошуковими системами. Ви повинні регулярно перевіряти свої файли Sitemap, щоб переконатися, що ваші сторінки знайдені і проіндексовані Google.

В оновленому Google Search Console дані залишилися колишніми, але саме оформлення звіту явно покращилось. Стара версія дозволяла тестувати файл Sitemap без його відправки, а нова – ні.Переваги Google Search Console для автосалонів: Файл Sitemap - це в прямому сенсі слова карта змісту вашого сайту.

Зручність перегляду на мобільних пристроях

Доволі простий звіт в категорії “Покращення”, який вказує на помилки з мобільністю за весь час. Цей пункт зазнав найменших змін, але працювати з ним стало легше. З’явилася можливість повторного відправлення сторінки на сканування після виправлення помилок, які пов’язані з проблемою перегляду на мобільних пристроях.Переваги Google Search Console для автосалонів: "Зручність перегляду на мобільних пристроях" вказує на помилки з мобільністю за весь час.

Аналіз AMP-сторінок

Нескладний інструмент, який в новій версії вказує на ще більшу кількість видів помилок з прискореними сторінками. Також реалізоване повторне відправлення на сканування після виправлення помилок.Переваги Google Search Console для автосалонів: Аналіз AMP-сторінок - інструмент, який в новій версії вказує на ще більшу кількість видів помилок з прискореними сторінками.

Звіт про заходи, вжиті вручну

У цій категорії ви зможете переглядати список вжитих заходів вручну (відомості про надіслані запити на перевірку і їх результати), а також перевіряти чи діють вони стосовно вашого сайту.Переваги Google Search Console для автосалонів: У категорії "заходи, вжиті ручну" ви зможете переглядати список вжитих заходів вручну

Вивчення нових можливостей Google Search Console – всього лише один з багатьох кроків для повної оптимізації сайту вашого автосалону. Він допоможе вам діагностувати помилки сайту, після усунення яких ви зможете не лише краще ранжуватися в Google пошуку, але і поліпшити користувальницький досвід.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *