Оптимізуємо шлях клієнта до покупки автомобіля

Сучасний покупець автомобіля витрачає на процес прийняття рішення щодо покупки набагато більше часу, ніж будь-коли, в той час, як більшість покупців більш дешевих товарів витрачають на це не більше 2 місяців. Він вивчає вигідні для нього пропозиції, спираючись на свої можливості і потреби, після чого робить свій вибір на користь конкретного бренду і підписує договір. Саме тривалий шлях покупця дає більше можливостей для автомобільних брендів потрапити в його початковий вибір, але для цього потрібно постійно створювати нові точки дотику зі споживачем для додаткового впливу.

80% споживачів спочатку шукають автомобіль однієї марки, а в кінцевому підсумку роблять вибір на користь іншої.Завдяки тому, що багато покупців автомобілів непостійні в своїх поглядах, у автосалонів є прекрасна можливість чітко визначити своїх клієнтів і конвертувати їх в покупців.
Ми підготували для вас деякі поради, які допоможуть вплинути на споживачів в процесі вибору автомобіля:

1. Інвестуйте в цифрові джерела
Обираючи новий транспортний засіб, покупець черпає для себе потрібну інформацію з 10 загальновідомих джерел, 7 з яких – цифрові канали. До них відносяться:
83% – сайти автосалонів
82% – сайти виробників
76% – автомобільні пошуковики
70% – сайти оцінки транспортних засобів
64% – блоги / форуми
61% – сайти професійних оглядів
До оффлайн-джерел відносяться: візити в дилерські центри, рекомендації від сім’ї і друзів, поштова розсилка та інші способи традиційних продажів, які безумовно впливають на рішення про покупку. За даними Think with Google, Nielsen, веб-сайт автосалону, відеореклама, відгуки та результати пошукової видачі грають важливу роль на всіх етапах проходження клієнтського шляху. Тому, за часів домінування цифрових каналів, автосалонам все ж необхідно вкладати більше коштів в онлайн-маркетингові стратегії.

2. Постійно оптимізуйте сайт автосалону
Ваш веб-сайт дилерського центру, безумовно, є одним з кращих способів залучення покупців автомобілів. Відвідуючи ваш сайт, користувачі очікують інтерактивного підходу і зручності у використанні, тому вкрай важливо відповідати передовому досвіду інтернет-маркетингу. Ваш сайт оптимізований під мобільні пристрої? Якщо ні, то, на думку Gartner, 53% мобільних клієнтів навряд чи повернуться на сайт, завантаження якого триватиме довше 3 секунд, і більшість таких користувачів вже ніколи не повертаються. Це важливий пункт, адже, обираючи модель, користувач може почати читати опис вподобаної моделі з десктопа на робочому місці і продовжити читати на шляху додому з мобільного. В кінцевому підсумку, якщо ваш сайт не Mobile-friendly – ви ризикуєте втратити потенційного клієнта.
Навігація по вашому сайту продумана і інтуїтивно зрозуміла? Чи можуть користувачі без проблем планувати зустрічі, записуватися на тест-драйви або спілкуватися в чаті з представником клієнтської служби підтримки? Чи доступні на вашому сайті дані про місцезнаходження, контактна інформація? (Читайте докладніше про кращі приклади дизайну сайтів автосалонів) Ви повинні максимально посприяти тому, щоб авто було придбано саме у вашому автосалоні. Подбайте, щоб дизайн був продуманий до дрібниць, адже користувач може в будь-який момент піти на інший сайт, якщо йому щось не сподобається.
Нові функціональні можливості і технології сайтів швидко розвиваються, тому, якщо ще рік тому ваш сайт працював за старою схемою, то, ймовірніше, зараз потребує оновлення. Звертайте увагу на нові інструменти і функції, які споживачі використовують найчастіше, і на те, що покращує якість обслуговування користувачів.

3. Приділіть особливу увагу відео
Поточний рік можна назвати “роком відео” – автолюбителі вважають, що відеоконтент є одним з найпривабливіших форматів реклами. (Детальніше про відео-маркетинг)

Автолюбителі вважають, що відеоконтент є одним з найпривабливіших форматів реклами.Згідно з дослідженнями Google і Polk:

  • 52% покупців авто надають відеорекламі важливе значення в процесі прийняття рішення про покупку,

  • 40% покупців вибрали марку автомобіля, на основі переглянутої відеореклами,

Розміщення відеороликів сприяє підвищенню зацікавленості та популярності бренду вашого автосалону серед клієнтів, в тому числі і на етапі вибору відповідних моделей. Регулярно публікуючи на своєму сайті найпопулярніший контент серед автолюбителів, ви ввійдете в топ сайтів, відвідуваність яких зашкалює.
Використовуючи відео в рекламних оголошеннях в соціальних медіа потрібно точно визначити потреби своєї аудиторії, щоб потрапити в потрібне місце з потрібним відеоформатом.
Ось кілька ідей, які вам допоможуть:

  • Щотижня знімайте невеликі серії, в яких розповідатиметься про нові моделі авто вашого автосалону, про їх нові можливості і функціонал;
  • Створюйте відеоролики про найпопулярніші моделі, які ви зможете розміщувати в пошукових системах;
  • Відповідайте на найпоширеніші запитання, які надходять в ваш сервісний центр (наприклад, яка різниця між ротацією і балансуванням шин? Який тип масла для заміни вибрати?);
  • Знімайте відео з клієнтськими відгуками. Такий тип відео є потужним інструментом для зміцнення довіри клієнтів до вашого бренду автосалону:
  • Знімайте відео про історію вашої компанії, або відео «Про нашу команду», яка представляє ваш бренд, робочу команду і цінності. Ця стратегія ефективна тим, що ви показуєте людську сторону вашої компанії і тим самим встановлюєте міцний зв’язок з потенційними клієнтами.

Відеоконтент є дуже ефективним способом збільшення конверсій, якщо він якісний і правильний. Його недоліком є те, що він вимагає матеріальних вкладень.

4. Використовуйте кращі SEO методи для підвищення видимості в Інтернеті
80% нових покупців автомобілів починають пошук авто з пошукової системи. Єдиний і найважливіший спосіб збільшення трафіку на сайт вашого автосалону – це його оптимізація для пошукових систем. Правильно налаштований, “оптимізований” сайт приверне високоякісних лідів, що в свою чергу призведе до збільшення коефіцієнта конверсій та об’єму продажів. Ретельно розроблений дизайн сайту, якісний контент, правильно підібрані ключові слова і постійна присутність в соціальних мережах – все це важливі фактори в пошуковій оптимізації.
Якщо ваш сайт поки що не займає високих позицій у видачі пошукових систем і потребує додаткового просування, то існує можливість отримати додаткових відвідувачів шляхом розміщення оголошень на популярних автомобільних пошукових системах як наприклад AutoMoto.ua, який пропонує такі послуги, як налаштування контекстної реклами кожної марки та моделі вашого автосалону та просування в соцмережах з переходами на ваш ресурс.
Розміщуючи рекламу “модельного ряду” на тематичному автомобільному сайті, відповідно до основних факторів ранжування Google, ви отримаєте не просто трафік, а переходи цільових клієнтів з якісними поведінковими характеристиками, що позитивно вплине на позиції вашого сайту в пошуковій системі.
Приклад контекстної реклами:Приклад контекстної реклами для автосалонів.
Приклад реклами автосалону у Facebook:

Просування вашого автосалону в соцмережах.Правильна SEO стратегія впливає на збільшення об’єму продажів автомобілів, про що свідчить наступна статистика:

  • 8% споживачів, які шукають певний тип бізнесу за допомогою мобільних пристроїв телефонують або відвідують його протягом 24 годин (Google Mobile Movement Study)
  • 75% користувачів ніколи не пропускають першу сторінку результатів пошуку (HubSpot)
  • 79% користувачів пошукових систем стверджують, що вони завжди / часто клікають по результатах органічної видачі замість оплачуваної

Також варто враховувати зручність перегляду інформації з мобільного, адже дуже важливо, щоб сторінки сайту були однаково зручними для користування з будь-яких пристроїв.

Підсумок
Ми описали ключові поради щодо формування ефективного шляху клієнта, які допоможуть спростити процес покупки, стимулювати продажі і підвищити лояльність клієнтів до вашого бренду автосалону.
Застосовуючи їх на практиці, ви зможете отримати значно більше потенційних клієнтів і обігнати конкурентів по кількості проданих авто.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *