Хороший дизайн сайту автосалону. Який він? (Черпаємо ідеї у кращих автосалонів)

Коли справа стосується сайту вашого автосалону, мозковий штурм, статистика, результати досліджень та аналіз є приголомшливими інструментами для отримання знань, але іноді те, що вам дійсно необхідно – це просто гарний приклад, який би вас надихнув. У цій статті ми наведемо деякі приклади кращих сайтів автосалонів, які можуть надихнути на покращення вашого сайту.

Хороший дизайн запорука хорошого першого враження

Складно дати визначення тому, що ж таке хороший дизайн, але в цілому його легко розпізнати при першому погляді на сторінки сайту або просто при роботі з ним. Хороший дизайн сприяє комфортній роботі користувача і залишає приємний післясмак, який стимулює повернутися на сайт. Перше враження є основою взаємин з клієнтом, і у ваших інтересах зробити все можливе, щоб зарекомендувати себе в якості справжніх фахівців, які розуміються на своїй справі.

Відмінний дизайн веб-сайту повинен бути в першу чергу акуратним, лаконічним і без зайвих елементів, які б відволікали користувача. Навігаційні інструменти, які відразу привертають увагу, та різні кнопки, що закликають до дії, в звичних місцях допомагають підвести клієнта до наступного кроку – покупці автомобіля.

Так званий «ступор від вибору» зазвичай виникає, коли користувач стикається з переважною кількістю альтернатив, і процес вибору стає вкрай болючим. Автосалони, мета яких зробити свій сайт кращим, прагнуть звести до мінімуму відчай своїх потенційних покупців і допомогти їм, не замислюючись, знайти те, що вони шукають, швидко і легко.

Як приклад можна поглянути на сайт автосалону Ауді Центр Київ Юг:

Приклад з audi-kiev.com.ua.
Приклад з audi-kiev.com.ua.

Особливості сайту Ауді Центр Київ Юг:

  • Стримана та водночас приваблива схема кольорів, яка миттєво направляє погляд на те, що користувач найімовірніше буде шукати.
  • Поле, в якому відображаються моделі в наявності та їх кількість.
  • Проста у використанні мобільна версія сайту, на головній сторінці якого можно знайти все необхідне.

Це те, що ми називаємо гарним першим враженням.

Застосовуйте принципи ідеального ціноутворення

Серед головних переваг придбання автомобіля онлайн покупці виділяють наявність на сайті зазначеної вартості транспортного засобу. Успішні автосалони враховують це і намагаються надати покупцям потрібну їм інформацію. Кращі сайти автосалонів дотримуються наступних принципів ідеального ціноутворення: прозорість, точність і ясність.

Приклад з www.truecar.com.

Ціна, яку автосалон вказує на сайті, в першу чергу повинна бути прозорою. Під прозорістю мається на увазі, що заявлена ​​вартість буде давати чітке уявлення про рекомендовану виробником роздрібну ціну товару, а також заощаджених коштах, систему заохочень і спеціальні пропозиції, на які може розраховувати клієнт. Все це в підсумку повинно формуватися в ціну, яка буде запропонована автосалоном. Це ми і називаємо точністю. Третій елемент ідеальної цінової політики – ясність. Покупцеві має бути зрозуміло, чим обумовлена ​​заявлена сума, і що в неї входить.

Додайте CTA для збільшення конверсій

Кнопка CTA (Call to action, «заклик до дії») має велике значення – з її допомогою ви можете аналізувати кількість переходів потенційних покупців.

Mitsubishi Motors Corporation діляться яскравими (і дуже різними) прикладами CTA-стратегій. Вони дійсно постаралися, зробивши все, щоб кнопка CTA відразу впадала в очі, але при цьому не була нав’язливою. Це варіант CTA, який незмінно призводить до збільшення конверсій.

Приклад з mitsubishi-motors.com.ua.

Однак, іноді кілька CTA можуть привести до вражаючих результатів. Mitsubishi Motors Corporation має три CTA на головній сторінці та сторінках з описом транспортного засобу. Хитрість в тому, що кожен CTA пропонує покупцеві наступний крок, який буде корисним у процесі купівлі та дозволить краще контролювати такі дії, ніж один CTA. Ці множинні CTA також допомагають Mitsubishi Motors Corporation відразу зрозуміти намір кожного ліда з веб-сайту.

Забезпечте можливість вільного текстового пошуку

Бажаючі придбати авто проводять ретельний пошук всіма можливими способами, і у випадку з вашим сайтом, вони, швидше за все, будуть не менш вигадливими під час  своїх пошуків. До 30% покупців, які здійснюють покупки онлайн, використовують інструмент пошуку по сайту – і це, як правило, рішуче налаштовані покупці, які точно знають, що вони шукають.

Користувачі хочуть шукати. І кращі веб-сайти автосалонів можуть їм це запропонувати, і роблять вони це захоплено, орієнтуючись на клієнтський досвід.

Проте, не всі рядки пошуку надають такі можливості:

  • дійсно вільний текстової пошук;
  • функція «Можливо, ви мали на увазі»;
  • збільшувальне скло;
  • збереження пошукового запиту (невеликі правки в пошукових запитах неймовірно поширені, і, щоб не нервувати користувачів, не змушуйте їх вводити запит заново).

На сайті автодилера Bill Fick Ford рядок пошуку розташований в центрі, так само як на звичній для всіх сторінці пошуку Google (або подібній пошуковій системі), яка відповідає всім вимогам повністю функціональної і корисної панелі пошуку, і крім цього має перевагу у вигляді функції розпізнавання голосу для тих, хто не хоче друкувати.

Приклад з www.billfickfordhuntsville.com.

Зробіть наголос на простій навігації по сайту

І хоча цей момент постійно залишають без уваги на користь «більш привабливих» елементів дизайну веб-сайту, у дійсності навігація може як допомогти, так і нашкодити сайту. Проста і зрозуміла на інтуїтивному рівні навігація дозволяє користувачам без проблем «пересуватися» по вашому сайту, не відволікаючись на роздуми про те, де може знаходитися необхідна інформація.

Гарна навігація логічна і проста у використанні. Кращі сайти автосалонів, роблячи крок назустріч користувачам, пропонують навігацію з винятковим дизайном і творчими можливостями навігації.

Тойота Центр Київ «Автосаміт на Столичному» поставилися до питання навігації з усією серйозністю, тому їх навігаційне меню можна сміливо назвати одним з найбільш зручних.

Приклад з www.toyota-st.com.

Чіткі і продумані «блоки» розбивають контент і допомагають користувачам переміщатися по сайту.

Імплементуйте кредитний калькулятор на сторінки вашого сайту

Кращі веб-сайти автосалонів не орієнтовані на продаж покупцеві автомобіля, насправді їх метою є допомогти покупцеві знайти автомобіль, який вони хочуть купити. Ключовим елементом для досягнення цієї мети є корисні інструменти, такі як кредитний калькулятор – подібний до того, що пропонують Mitsubishi Motors Corporation (так, вони заслуговують, щоб їх згадали двічі). Користувачу лише потрібно заповнити декілька полів, після чого йому буде відображена інформація щодо суми кредиту та відсотків.

Ці вправні інструменти – кращі друзі покупця, який орієнтується на вартість. Вони дозволяють користувачеві швидко оцінити транспортні засоби, виходячи з його фінансового становища і визначитися з варіантом, який би найкращим чином йому підходив, без необхідності звернення до дилерів безпосередньо або навіть переходу на інші сайти. Кредитні калькулятори, наприклад, допомагають затримувати покупців на вашому сайті, тим самим вибудовуючи міцні і довірчі відносини.

Підійдіть серйозно до питання спеціальних пропозицій

Зрозуміти суть спеціальних пропозицій онлайн важко. Сторінка зі спеціальними пропозиціями повинна бути зрозумілою для користувача і доступно повідомляти необхідні деталі, такі як перелік автомобілів, на які поширюється дана пропозиція, і дата закінчення пропозиції. Автосалони з добре продуманими сайтами пропонують це і дозволяють покупцям сортувати, відстежувати і знаходити спеціальні пропозиції так само легко, як вони могли б знайти транспортний засіб.

Ось відмінний приклад з сайту компанії «Фалькон-Авто»:

Приклад з kia.net.ua.

Відмовтеся від відштовхуючих форм на сайті, щоб здобути високі показники конверсії

Розміщуючи на сайті форми, головне – не злякати потенційного покупця. І якщо ваша мета – це конверсії, то краще за все зробити вашу форму ненав’язливою.

Кращі веб-сайти автосалонів мають прості одноетапні форми, які неймовірно легко заповнити. Будь-то форма зворотного зв’язку, або форма запису на тест-драйв або сервісне обслуговування, вона повинна бути абсолютно простою і не викликати труднощів при заповненні. Обмежуючи кількість полів для заповнення та пропонуючи кілька кнопок вибору, ви економите час клієнта і збільшуєте ймовірність лідів.

Сайт компанії «Ю.Р.К.» є одним з тих, хто використовує ці принципи для своїх форм. Їх чудова онлайн-форма (доступна як в комп’ютерній версії, так і на мобільних пристроях) дозволяє легко забронювати тест-драйв, виступаючи паличкою-виручалочкою для користувачів, які хочуть уникнути телефонних розмов, і при цьому швидко призначити зустріч.

Приклад з www.renault-lviv.com.

Намагайтеся презентувати свій товар незвичайним способом

Продаж автомобілів – справа непроста. Основна проблема, пов’язана з продажем даного виду товару в Інтернеті, – чітко презентувати автомобіль, відобразити його сильні сторони і особливості. Зважаючи на це, компанію «Фалькон-Авто» можна назвати відмінником з онлайн-мерчандайзингу.

Їх сторінки з описом моделі зроблені чітко і професійно, і містять всі подробиці, які можуть зацікавити покупця. Крім того, на їх сторінках з описом розміщені десятки фотографій, і є можливість розглянути автомобіль з усіх боків та у бажаному кольорі.

Приклад з kia.net.ua.

Скористайтеся силою громадської думки

Покупці шукають відгуки та коментарі, які допоможуть їм на кожному етапі покупки автомобіля – в першу чергу для того, щоб переконатися, що вони обирають правильний автосалон. До того ж відгуки можуть бути особливо ефективними для залучення нових клієнтів. Як не крути, 72% покупців автомобілів і 63% клієнтів СТО готові проїхати 30-100 км заради автосалону з хорошими відгуками.

Наявність на сайті відгуків допоможе покупцям прийняти рішення чи вартий ваш салон того, щоб його відвідати, навіть якщо він далеко знаходиться.

Towne Ford – яскравий приклад сайту автосалону, який знає можливості відгуків. Ось приклади відгуків, викладених на їх головній сторінці:

Приклад з www.towneford.com.

Towne Ford випускає приголомшливі відеоролики з відгуками клієнтів – короткі, привабливі і дійсно переконливі, які в поєднанні з чудовим дизайном сайту не можуть не зіграти на руку дилеру.

Приклад з www.towneford.com.
Приклад з www.towneford.com.

Опублікувати відгуки на сайті важливо, але не менш важливо стежити за тим, щоб їх кількість не переставала рости. Кожен клієнт, який йде від вас задоволеним, не залишивши відгук, є великою втратою для вашої репутації в мережі. Ed Butts Ford виходять за рамки звичних дій, які зазвичай пропонують зробити користувачам. Їх сторінка з відгуками дозволяє точніше описати свої враження від співпраці з салоном, пропонуючи обрати з п’яти варіантів той, що більш за все відповідає враженням користувача від салону.

Пример з www.edbuttsford.com.

У разі вибору «Excellent» (укр. відмінно), користувачу надають можливість поділитися враженням у соціальних мережах та на сайтах з відгуками:

Приклад з www.edbuttsford.com.

Якщо користувач залишився незадоволений сервісом, він може обрати варіант «Poor» (укр. погано), після чого, заповнивши форму, пояснити, що саме не сподобалось клієнту і як можна покращити сервіс:

Приклад з www.edbuttsford.com.

Покажіть свою зацікавленість в навчанні покупців

Тепер, озброївшись мобільним пристроєм з доступом в інтернет, користувачам стало набагато легше шукати інформацію про той чи інший товар.

Це означає, що у сайтів автосалонів, з огляду на дані зміни, є можливість приміряти на себе роль кураторів і помічників. Кращі сайти автосалонів намагаються поділитися інформацією і знаннями всіма доступними способами.

В Santa Margarita Toyota серйозно ставляться до навчання покупців, пропонуючи деякі зі своїх найбільш корисних пошукових інструментів для покупок. Це слушний розділ для допитливого покупця, у якого немає конкретної мети для покупки, але цей розділ буде також цікавий будь-якому покупцеві, який переглядає сайт з метою отримати уявлення про продавця.

Приклад з www.santamargaritatoyota.com.

 

Ми поділилися з вами черговою порцією трюків, які вже активно використовують ваші конкуренти на шляху до залучення клієнтів і підвищенню їхньої лояльності до сайту. У світлі мінливих переваг інтернет-користувачів застосування позитивного досвіду конкурентів може сприятливо позначитися на веденні вашого бізнесу онлайн.

 

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *