Інтерв’ю з представником Google: «Платні посилання не працюють?»

Лінкбілдінг є поширеним методом SEO-оптимізації сайтів. Його невід’ємною частиною давно стало використання зворотніх посилань (беклінків). Тобто, коли інший ресурс розміщує у себе посилання на ваш сайт. Але, щоб такі дії мали позитивний ефект, необхідно пов’язати лінками не просто будь-який ресурс з мережі, а той, який має вищий рейтинг в пошуковій видачі і кращі показники домену. Тому вважається, якщо ви придбаєте багато зворотних посилань з кращого за ваш сайту, то це допоможе вам отримати перші позиції в Google пошуку.

Багато автосалонів виділяють значні маркетингові бюджети на закупівлю платних посилань. Не будемо заперечувати, деякий час тому наявність зворотніх посилань істотно впливала на ранжування сайтів. Але Google враховує, що власники сайтів вдаються до таких хитрощів з метою опинитися на першому місці у видачі. І в боротьбі за чесну гру пошуковий гігант постійно оновлює фактори ранжування і зменшує силу впливу беклінків.

Щоб не бути голослівними в своїх твердженнях, ми вирішили взяти за основу нашої статті інтерв’ю, яке провели представники відомої SEO-спільноти Search Engine Journal з web-аналітиком компанії Google Джоном Мюллером на початку березня цього року. З цього інтерв’ю ви дізнаєтеся відповіді на питання, що цікавлять багатьох про лінкбілдінг і його роль в SEO-просуванні.

Джон Мюллер - web-аналітик з компанії Google

Чи допомагають платні посилання піднятися в пошуковій видачі?

Нині близько 80-90% сайтів купують зворотні посилання, що в деяких випадках вважається одним з методів чорного SEO. Але при всьому цьому такі сайти ранжуються на першій сторінці. Чому?

За словами Джона Мюллера, Google все ще враховує беклінки в своїх розрахунках. Але він не заперечує вплив й інших обставин. Як повідомляє аналітик, посилання – це не єдиний вирішальний фактор, а всього лише один з багатьох.

 

«Ми враховуємо посилання в наших алгоритмах ранжування. Але існує також безліч інших чинників. Так що посилання – це не чудодійний засіб, який допоможе вашому сайту краще відображатися в результатах пошуку, незалежно від того, що роблять інші.»

 

Зворотні посилання й досі мають вплив. Головне, щоб вони відповідали пошуковим запитам користувачів. Тому посилання, розміщені на ресурсах, тематика яких відповідає наповненню і цілям вашого сайту, будуть корисними користувачам. Це, в свою чергу, посприяє кращому ранжуванню вашого автосалону в пошуку.

Чому у конкурентів куплені посилання працюють, а у мене ні?

За спостереженнями Мюллера, власники сайтів часто застосовують SEO-тактики, які жодним чином не впливають на місце у видачі. Така поведінка призводить до того, що вебмайстри звертаються до методів, які використовують їх суперники. Створюється гіперконкуренція. При цьому бажаний результат не досягається.

 

«Багато сайтів вдаються до різних хитрощів, які насправді не потрібні для поліпшення видимості їх ресурсу у веб-пошуку. Власники сайтів закуповують величезну кількість посилань, які згодом будуть проігноровані користувачами. Тоді в чому ж сенс?

Якщо ви бачите, що ваші конкуренти роблять щось незвичайне, це не обов’язково означає, що в цьому полягає секрет їхнього успіху. Існує безліч причин, за якими сайти можуть краще ранжуватися в результатах пошуку. Але найчастіше це не є заслугою маніпуляцій з посиланнями або з чимось ще.»

 

Мюллер вважає, що в сучасному digital-просторі вже не «заправляють» посилання. Якість посилань, які останнім часом розміщуються навмання, помітно погіршилася, і мова не тільки про платні беклінки, а посилання взагалі.

 

«Ми постійно спостерігаємо, як люди намагаються поліпшити свої позиції за допомогою платних посилань, прихованого тексту, величезної кількості ключових слів на сторінках сайту. І майже в усіх випадках, які ми вивчали разом з командою якості пошуку, ці методи не є ключовими для досягнення успіху – перших рядків в пошуковій видачі.»

 

На завершення

Не варто сподіватися на «чарівну» силу посилань. По-перше, мало хто знає, але беклінки починають впливати на посилальну вагу сайту тільки через півроку після розміщення. Тому не чекайте негайного wow-ефекту. По-друге, ефективність зворотних посилань має обмежений термін. Згодом їх дія зійде нанівець. Тому краще заздалегідь зважити всі плюси та мінуси такої стратегії просування та її рентабельності.

Завжди аналізуйте трафік на сайті та поведінку користувачів. За рахунок отриманих даних ви зможете перевірити, які джерела приносять найбільшу кількість трафіку, які сторінки потребують додаткової оптимізації і що потрібно виправити на сайті. Не копіюйте стратегію конкурентів, розробіть свою. Адже, як кажуть «дорогу подужає той, хто йде».

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *