,

Ваша реклама працює або її «склікують» конкуренти?

Выявление и методы борьбы с кликфродом

Якщо ви розміщуєте контекстну рекламу (PPC) вашого автосалону в пошукових системах, то ймовірність, що ви зіткнетеся з такою напастю як «клікфрод», дуже висока. І в більшості випадків ви, на жаль, можете не розпізнати проблему.

Справа в тому, що махінації з кліками, чим власне і є клікфрод, часто сприймаються як успішна реклама, яка привертає велику кількість потенційних клієнтів. Але це зовсім не так. Мало того, що клієнтів не стає більше, так ще й рекламний бюджет «зливається в нікуди».

Існує кілька способів, як виявити і запобігти цій проблемі. Завдяки тому, що Google намагається викорінити шахрайство з кліками, у нас з вами є можливість відстежити і усунути клікфрод через акаунт Google Ads та, якщо це не виправить ситуацію, використовувати спеціальне програмне забезпечення, яке може зупинити «зло» подібного роду.

У цій статті ми розповімо:

 • що таке клікфрод,
 • як застосовується цей метод шахрайства з кліками,
 • яким чином з ним боротися.

Що таке шахрайство з кліками?

Шахрайство з кліками, або як називає їх Google «недійсні кліки», – це багаторазові переходи за платною рекламою, з метою збільшення витрат рекламодавця або прибутку власників сайту, на якому розміщені оголошення.

У світі все більше і більше споживачів переходять в онлайн для здійснення покупок, тому рекламодавці збільшують рекламні бюджети на цифрові канали для задоволення зростаючого попиту. Це означає, що кількість грошей, витрачених на PPC, також збільшується, за рахунок чого і посилюється шахрайство з кліками.

Оскільки клікфрод продовжує набирати обертів, digital-рекламодавці все більше стурбовані тим, як це впливає на їх рекламний бюджет. Згідно BI Intelligence, (дослідницька служба, яка спеціалізується на бізнес-аналітиці та дослідженнях, заснованих на даних) проблема зі «склікуванням» реклами є головною для маркетологів США.

Так як Google Ads є найбільшою ареною для PPC-маркетологів, Google активізував роботу з боротьбою з клікфродом. Вони організували окрему команду фахівців і встановили ряд фільтрів і аналізів для виявлення шахрайства в момент його вчинення і перш, як ніж він поглине рекламні бюджети:

Запобіжні та відповідні заходи, які запровадив Google для виявлення шахрайства з кліками

Система побудована на алгоритмах і автономному аналізі і здатна розпізнавати велику кількість недійсних кліків. Якщо Google виявляє «сфабриковані» кліки в рекламному акаунті, вони автоматично фільтруються зі звітів аккаунта – відповідно, ви за них не платите.

На жаль, просунутим системам Google не завжди вдається виявити сліди шахрайства, в таких випадках їх можна буде знайти шляхом аналізу. Якщо кліки будуть визнані шахрайськими, в кінцевому підсумку кошти за ці переходи будуть відшкодовані у вигляді кредитового коригування.

Щоб переглянути коригування, внесені до вашого акаунта, натисніть на значок налаштувань, виберіть Счета и платежи, знайдіть стовпець Кредит в історії транзакцій і в перерахованих нижче коригуваннях зупиніть погляд на «недействительной активности».

Коригування, внесені в ваш акаунт

Існує три основних типи шахрайства з кліками, про які потрібно пам’ятати:

 1. Кліки, виконані вручну для збільшення витрат на рекламу

Такі типи кліків, як правило, робить конкурент, який прагне скоротити ваш рекламний бюджет.

Припустимо, ваш сайт ранжується вище, ніж сайт конкурента в результатах пошуку PPC. Звісно, конкуренту це не подобається, він переходить за вашими оголошеннями (багаторазово), щоб збільшити ваші витрати і, в кінцевому підсумку, підвищує їх так, що ви більше не зможете дозволити собі рекламу за цими пошуковими запитами.

Цей тип шахрайства з кліками вийшов на більш високий рівень. За склікуванням стоїть вже не просто незадоволений власник бізнесу, який сидить за комп’ютером і натискає на рекламу конкурентів.

Розслідування, проведене The Guardian в 2013 році, показало, що існують цілі агентства, іменовані «клік-фермами», які займаються шахрайством з кліками повний робочий день. Їх завдання полягає в постійному натисканні на рекламні кампанії конкурентів, щоб зруйнувати їхні рекламні бюджети і витіснити з ринку.

 1. Кліки, виконані вручну з метою збільшення прибутку власників веб-сайту, на якому розміщені оголошення

Якщо ваша кампанія PPC запущена в Медійній мережі Google, ви можете стати жертвою шахрайства з кліками такого типу.

При кожному натисканні на ваше оголошення, яке розміщується на сторонньому веб-сайті, власники сайтів отримують «винагороду».

Яку? Кожен сторонній веб-сайт, на якому розміщені оголошення Google, є частиною програми Google AdSense. Після того, як вони були прийняті в програму в якості партнера, їм надається колосальне 68% скорочення витрат на рекламу.

Припустимо, веб-майстер розмістить кілька оголошень у себе на сайті, і за допомогою склікування він досягне витрат по рекламі в 100 доларів. Якщо він є партнером AdSense, власник сайту отримає близько 68 доларів доходу від вашої реклами.

 1. Автоматизовані кліки, виконані з використанням шахрайського ПЗ

Хакери створили складні системи шахрайства з кліками, так звані «бот-ферми», які використовують підроблені IP-адреси і веб-сеанси.

Автоматичне шахрайство з кліками часто направлено на дані, що зберігаються в файлах cookie. Боти переглядають демографічну інформацію, історію браузера, минулі покупки і багато інших даних, перш ніж націлюватися на конкретну рекламу.

У 2016 році фахівці компанії WhiteOps виявили, що найбільша шахрайська мережа Methbot обманом заробляла на відеооголошеннях 5 мільйонів доларів в день. Даний приклад шахрайства з рекламою вважається наймасштабнішим випадком, виявленим на сьогоднішній день, і є яскравим нагадуванням про глибину і складність автоматичного клікфроду.

На щастя, за допомогою сучасних технологій їх можна виявити.

Як можна запобігти шахрайству з кліками?

Незважаючи на те, що шахрайство з кліками стає все більш витонченим, відстежити його досить просто, якщо ви вже виявили факт склікування вашої реклами.

Як правило, клікфрод відбувається з однієї і тієї ж IP-адреси, тому його можна контролювати, як тільки ви помітите підозрілу активність з одного IP. Однак важливо бути в курсі «тривожних дзвіночків», які супроводжують шахрайські дії.

Зазвичай це:

 • Незвичайні стрибки в кількості кліків або показів реклами (без конверсій)
 • Більш високий показник відмов, незважаючи на велику кількість кліків
 • Скорочення числа перегляду сторінок під час незвичайних стрибків трафіку

 

Вважаєте, ви стали жертвою шахраїв? Ось 4 способи, якими ви можете зупинити їх дії в самому зародку (і запобігти шахрайству в майбутніх кампаніях):

 1. Будьте завбачливі. Аналізуйте дані по рекламі

Контроль і облік грають величезну роль в боротьбі з шахрайськими кліками.

Ви несете відповідальність за ваш аккаунт в Google Ads та повинні точно знати, що відбувається з витратами на рекламу. Зробіть аналіз аккаунта своїм щотижневим (або щомісячним) ритуалом, щоб відстежувати будь-які недійсні взаємодії, які з’являються в статистиці по рекламному аккаунту.

Якщо ви не бачите інформацію про недійсні кліки в своїх звітах, це легко налаштувати.

Перейдіть на вкладку «Кампании» і виберіть «Изменить столбцы». На вкладці  «Эффективность» вам буде запропоновано декілька варіантів відображення недійсних кліків і взаємодій в даних вашої кампанії:

Інформація про недійсні кліки у звітах

Вибравши потрібні показники, всі недійсні кліки по ваших рекламним кампаніям будуть відображатися в окремому стовпці:

Недійсні кліки по рекламним кампаніям

Google відшкодує вам ці недійсні кліки, але важливо використовувати ці цифри для узгодження витрат в історії транзакцій вашого облікового запису:

Історія транзакцій рекламного аккаунта

Всі недійсні кредити, які ви отримали, будуть доступні в цьому розділі з позначкою «недійсні дії» на сторінці історії транзакцій. Якщо сума відшкодувань в вашому обліковому записі не збігається, надішліть запит на коригувальні дії в службу підтримки Google, щоб не платити за шахрайські кліки.

Порада: якщо ви підозрюєте, що шахраї склікують вашу рекламу, але при цьому Google не розпізнає неправомірні дії, ви можете подати запит через спеціальну службу контролю якості кліків.

Щоб допомогти їм у розслідуванні, Google запропонує вказати, коли почалася підозріла діяльність, які групи оголошень були зачеплені, і будь-які підкріплючі скріншоти, які ви можете використовувати для підтвердження шахрайства з вашими рекламними оголошеннями.

 1. Виключити небажані IP-адреси

Клікфрод зазвичай відбувається з однієї IP-адреси. Гарна новина полягає в тому, що після того, як ви знайшли шкідливу IP-адресу, ви можете просто виключити її зі свого облікового запису Google Ads, і шахраї більше ніколи не побачать ваші оголошення.

Але тут є «підводний камінь»: дані Google Ads конфіденційні, тому ви не можете відстежувати IP-адреси зі свого рекламного аккаунта. Щоб визначити шаблон і ідентифікувати IP-адресу шахраїв, вам доведеться копатися в журналах вашого сервера.

Те, як ви отримаєте доступ до цієї інформації, сильно залежить від вашої панелі управління веб-хостингу. Наприклад, якщо ви використовуєте cPanel, InMotion Hosting зібрав просте керівництво про те, як отримати доступ до журналів вашого сервера. Якщо у вас є доступ, перегляд IP-адрес повинен виявити, чи є повторюваний шаблон у вашому профілі.

Журнал IP-адрес на сервері

Швидше за все, після цього ви отримаєте сотні (якщо не тисячі) рядків даних. Щоб проаналізувати їх, експортуйте дані в лист Excel і сортуйте стовпці за часом, датою або IP-адресою. Ви маєте виявити будь-яку підозрілу активність.

Як тільки ви знайшли IP-адресу, яка часто зустрічається, увійдіть до акаунта Google Ads, перейдіть на вкладку «Настройки» і виберіть «Исключение IP-адресов».

Введіть цю IP-адресу, натисніть Сохранить, і все готово.

Виключення IP-адрес

 1. Налаштуйте (і виключіть) географічні райони за допомогою таргетингу рекламних оголошень.

Це не просто окремі IP-адреси, які клікають по вашій рекламі. Якщо ви помітили групу підозрілих кліків, що походять з певної географічної області, негайно виключіть цю область.

Перейдіть на вкладку «Настройки» і натисніть «Местоположение». Введіть підозрілу географічну область і натисніть «Исключить» в параметрах з правого боку.

Виключення певної географічної області, з якої надходять підозрілі кліки

 

Попереджаємо: це неоднозначний метод боротьби з шахраями, так як ви ризикуєте ліквідувати якісний трафік, виключивши даний регіон.

Перед тим, як вдатися до даної тактики, необхідно зважити всі за і проти. Якщо ви вважаєте, що більшість кліків, що виходять з цього регіону, здійснюється шахраями, краще скоротити втрати. Але якщо недійсні кліки становлять меншу частку від загального числа, спробуйте направити запит в службу підтримки Google, перш ніж повністю списати регіон з рахунків.

 1. Використовуйте спеціалізоване ПЗ для відстеження підозрілої активності

Якщо у вас немає часу, щоб відслідковувати шахрайські дії (або ви думаєте, що це занадто складно), краще інвестувати в професійну допомогу.

Існує кілька варіантів для створення спеціальних звітів, в яких буде відображатися підозріла активність з оголошеннями і на сайті, якщо така є.

ПЗ, таке як ClickCease, може допомогти вам створити звіт з підозрілої активністі. Таким чином, ви можете зібрати докази для підтвердження шахрайства, якщо вам потрібно довести свою справу в Google.

Якщо ви користуєтеся послугами PPC агентства, але все ще страждаєте від шахрайства з кліками, вам слід переглянути свої інвестиції. Будь-яке агентство, яке дорожить своєю репутацією, не допустить, щоб на їх клієнтах наживалися шахраї.

Наші партнери мають багаторічний досвід з запуску і ведення рекламних кампаній в Google Ads та допоможуть вам, якщо ви помітили підозрілу активність з вашими кампаніями, а також зроблять все, щоб ваш бюджет не використовувався шахраями в подальшому.

Для консультації та співробітництва, залиште, будь ласка, свої контакти, і наш менеджер з вами зв’яжеться!

Висновок

Треба прийняти той факт, що шахрайство з кліками – це просто складова рекламної діяльності в інтернеті. Тому ви повинні завжди тримати руку на пульсі, якщо не хочете, щоб клікфрод поглинув ваш рекламний бюджет.

Переконайтеся, що ви відстежуєте будь-які недійсні кліки по ваших оголошеннях і, при необхідності, користуйтеся ПЗ, яке спеціалізується на шахрайстві з кліками, щоб мінімізувати збиток. Це здається інтуїтивно зрозумілим, але чим ретельніше ви все контролюєте і чим більше часу приділяєте захисту від шахрайства, тим якісніше і цінніше буде ваш трафік від реклами.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *