Як не потрапити під санкції алгоритму Google Penguin

За что может наказать Google?

Кожен, хто хоч щось тямить в SEO, остерігається санкцій Google. Адже таке покарання може істотно вплинути на репутацію сайту. «Виховні прийоми» Google загрожують сайту не тільки зниженням позиції в пошуковій видачі, але і призводять до втрати відвідувачів сайту, тобто потенційних клієнтів.

Ось кілька порад, як не потрапити в немилість його величності Google.

Що таке санкції Google?

Логотип пошукової системи Google

Санкції, які накладає Google на сайти, є результатом використання методів лінкбілдінга, що не відповідають рекомендаціям веб-майстрів. Алгоритм, як наприклад, Google Penguin або ручні перевірки, більш жорстоко карає тих, хто застосовує методи чорного SEO.

Звісно, іноді такі дії з вашого боку можуть бути ненавмисними. У цих випадках є способи, як вчасно виявити і уникнути санкцій.

За що на ваш сайт можуть бути накладені санкції?

 1. Посилання в мережах приватних блогів

  (PBN – від англ. Private Blog Network)

Мережа приватних блогів раніше була одним з кращих способів наростити кількість посилань, щоб опинитися на вершині пошукової видачі. Але це вже не працює.

Google розумніший, ніж може багатьом здаватися, і розпізнає такі посилання. Після виявлення пошуковиком слідів чорного SEO, сайт, на який ведуть посилання, потрапляє під санкції. Тому бажано відходити від такого методу лінкбілдінга та уникати його надалі.

 1. Посилання в прес-релізах

Більше десяти років тому посилання в прес-релізах були популярними та використовувалися для підвищення ранжування в Google. Тепер їх вплив на пошукову видачу є незначним, оскільки нею стало легко маніпулювати.

Проте, прес-релізи можуть як і раніше давати вам хороший результат, якщо будуть залучати більше трафіку на сайт вашого автосалону.

 1. Посилання в гостьових книгах іноземних сайтів

Гостьові книги спочатку були створені у якості розділу сайту, де користувачі могли залишати свої відгуки та пропозиції. Але згодом стали використовуватися для різної реклами та спаму, які не мають відношення до тематики даного ресурсу.

Немає сенсу в отриманні зворотних посилань з іноземних сайтів, якщо тільки ваша діяльність не пов’язана з мовами, подорожами, політичними проблемами в цій конкретній країні і т. д.

Посилання має виглядати природно, тоді Google зрозуміє, що воно несе користь для користувача. Якщо пошуковик вважатиме ваше посилання спамним, позиції вашого сайту у видачі помітно просядуть.

 1. Коментарі на блогах

Схематичне зображення бесідиПосилання на блогах працюють тільки тоді, коли все зроблено грамотно. Якщо ви хочете підвищити видимість сайту автосалону, то вам необхідно залишати органічні коментарі на блогах, присвячених автомобільній тематиці.

 1. Автоматизоване розміщення посилань

Існують різні сервіси, які за незначні гроші можуть розмістити велику кількість посилань, що ведуть на ваш ресурс. Проте не варто очікувати хороших результатів від цієї «співпраці».

Уникайте таких посилань, оскільки це може призвести до санкцій від Google. 

 1. Посилання в каталогах

Якщо ви використовуєте сумнівні веб-каталоги для розміщення зворотних посилань, ви безумовно можете зіткнутися з негативними наслідками, такими як погіршення позицій сайту в пошуковій видачі.

Вибираючи цей метод лінкбілдінга, намагайтеся ретельно вивчити ресурс, на якому збираєтеся залишити посилання.

У випадку з сайтами автосалонів, краще надавати перевагу каталогам, що орієнтовані на вашу цільову аудиторію, як за інтересами, так і локально. Це добре позначиться на локальному SEO вашого сайту, а також дозволить уникнути санкцій Google.

Як вийти з-під санкцій Google?

Здивована дівчина на тлі ноутбука. Пошукова система Google

Для початку необхідно з’ясувати, під який саме фільтр потрапив ваш сайт – ручні санкції Google або один з його алгоритмів.

Якщо ваш ресурс знаходиться під ручним фільтром, ви можете переконатися в цьому, зайшовши в розділ Google Search Console «Заходи, прийняті вручну». У звіті ви побачите, де були виявлені порушення – на всьому сайті або окремих його сторінках. Вийти з-під санкцій, накладених через маніпулювання посиланнями, можна за допомогою видалення цих посилань або відхилення через Google Disavow Tool.

Коли ви виправите проблеми на всіх зазначених сторінках, ви можете надіслати запит на повторну перевірку. Процес розгляду займає від кількох днів до тижня. Про хід перевірки будуть повідомляти на електронну пошту.

Визначити, що ваш сайт знаходиться під алгоритмічним фільтром не так просто. На це може вказувати наступне:

 • сторінки проскановані, але поки не були проіндексовані і мають статус «Виключено»
 • сайт «просів» за деякими або усіма запитами, за якими ви просуваєтеся
 • нові сторінки сайту не проходять індексацію

Щоб дізнатися, чи знаходяться конкретні сторінки в індексі, введіть в рядок пошуку наступний запит:

site: адреса конкретної сторінки вашого сайту

Приклад:

Скріншот перевірки сторінок сайту в Google

Щоб перевірити, чи ранжується сторінка за певним запитом, додайте запит в лапках до адреси сторінки в рядку пошуку, як показано на прикладі:

Приклад, як перевірити сайт на потрапляння під санкції

Вийти з-під санкцій, накладених алгоритмом, складно. Але можливо.

Встановіть причину, по якій сайт міг потрапити під фільтр. Якщо вас покарали за неякісний контент – наповніть сторінки унікальними текстами з невеликою кількістю ключових слів. Якщо справа в поганих посиланнях – видаліть їх і надалі з особливою обережністю заповнюйте свій профіль посилань.

Після того, як «наведете лад» на сайті, надішліть сторінки на переіндексацію в Google Search Console.

Пам’ятайте, запобігти потрапляння сайту під санкції набагато простіше, ніж потім намагатися вивести ресурс з-під них. Для цього уникайте «брудних» методів SEO і регулярно перевіряйте сайт вашого автосалону на предмет попадання під фільтр. Вчасно виявлена ​​проблема вбереже вас від втрати трафіку.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *