Головні джерела дзвінків автосалонам: Automoto.ua автосайт №2 в Україні

джерела дзвінків автосалонам

Коли мова заходить про первинне звернення потенційного покупця автомобіля до представників автосалону, то дзвінки (а також можливі форми замовлення дзвінка) є першим вибором потенційних покупців. По телефону людина може дізнатися детальну інформацію про вподобане авто, уточнити умови покупки, комплектацію, записатися на тест-драйв і так далі. Як бачите, для споживача дзвінки залишаються важливим пунктом на шляху до покупки такого дороговартісного товару.

Так як ви є професіоналами в автомобільній індустрії і використовуєте в своїй роботі омніканальний маркетинг, то вимірювати рентабельність інвестицій кожного рекламного каналу просто необхідно. Тут на допомогу приходять спеціальні інструменти, призначені для моніторингу та аналізу телефонних дзвінків. Таких сервісів є безліч, головне – вибрати той, який буде найкраще відповідати вашим завданням і бюджету. Але в цій статті ми зупинимося на статистичних даних звітів по дзвінках, які вам точно стануть корисними.

Отже, проаналізувавши дані досліджень, проведених закордонними та вітчизняними сервісами і компаніями, ми зібрали найголовнішу інформацію по дзвінках в дилерські центри та ділимося нею з вами:

 • 61% покупців автомобілів здійснюють дзвінок в автосалон після проведення пошуку. З огляду на те, що покупка автомобіля є складним процесом, споживачі зазвичай віддають перевагу спілкуванню з представником дилерського центру з метою отримати відповіді на свої питання після завершення онлайн-дослідження (джерело: LSA);
 • 66% автомобільних дзвінків, що генеруються пошуковими системами, надходять з платного пошуку. Решта 34% – з органічного пошуку (джерело: DialogTech);
 • Відштовхуючись від даних, зібраних за допомогою сервісу коллтрекінга Ringostat, після контекстної реклами і органіки слідують прямі заходи на ресурси. У топ-10 українських спеціалізованих автомобільних майданчиків, які приносять найбільшу кількість дзвінків, увійшли тільки дві – AUTO.RIA і Automoto.ua; (джерело: Ringostat)
головні майданчики-агрегатори автодилерів

Джерело: Ringostat

 • 60% споживачів, які шукають автомобілі на мобільних пристроях, дзвонять в дилерський центр з реклами за допомогою розширення “Номер телефону”.

номер телефону в платному оголошенні в пошуковій видачі

Така функція забезпечує безперешкодний зв’язок з менеджерами по продажах і, як доведено, підвищує ефективність реклами і CTR (джерело: Google);

 • 57% споживачів телефонують з розширення “Номер телефону” з пошукового оголошення з метою дізнатися детальну інформацію про транспортні засоби та призначити зустріч. Аналогічний відсоток споживачів телефонують з приводу авто в наявності, цін і/або робочих годин (джерело: Google);

з якими питаннями клієнти телефонують найчастіше

 

 • 31,6% від загального числа дзвінків в дилерські центри привели до візиту. Споживачі, які дзвонять по клікабельному номеру з платного пошуку, більше схильні призначити зустріч, ніж користувачі, які не подзвонили з такого оголошення (джерело: DialogTech);
 • 28% споживачів, які зробили дзвінок в дилерський центр, в результаті придбали автомобіль (джерело: Marchex);
 • 8.4% дзвінків здійснюється через форму зворотного зв’язку (джерело: Ringostat);
список головних каналів із залучення цільових дзвінків

Джерело: Ringostat

 • такі канали як Facebook (0.4%), YouTube і SMS (0.03%), Viber (0.01%) також є ефективними для залучення дзвінків.

Додаткові висновки були викладені компанією Marchex, які свідчать про те, що дилери часто втрачають свої можливості. Результати дослідження показують, що:

 • близько 35% дзвінків в дилерські центри були неправильно прийнятими;
 • в 63% випадків, коли клієнти зв’язуються з дилерським центром, не було зроблено спроб призначити зустріч;
 • автосалони втрачають близько 15% прибутку через відсутність навичок обробки дзвінків;
 • в 66% випадків представники автосалонів не запитують у клієнта контактні дані;
 • більше 19% дзвінків залишилися без відповіді або були кинутими.

відсутність навичок обробки дзвінків

Як автосалони можуть підвищити конверсію дзвінків?

Зробити так, щоб клієнти могли зателефонувати. Використовуйте розширення “Номер телефону” в оголошеннях Google і створіть CTA (заклик до дій) – кнопку «зателефонувати зараз» на веб-сторінках вашого сайту.

Відслідковування точок дотику, починаючи від маркетингового каналу до призначення зустрічі або продажу, допоможе вам зрозуміти, як ваші зусилля в цифровому маркетингу генерують дзвінки.

Використовуйте аналітичні дані про виклики, потім персоналізуйте досвід клієнта, який зробив дзвінок. Щоб конвертувати таку людину в покупця, важливо забезпечити для неї персоналізований і безперешкодний досвід, який змусить відчувати себе значущою.

Запишіть часті питання, які користувачі зазвичай задають по телефону, і створіть на сайті відповідний контент з відповідями на них, так ви поліпшите SEO і підвищите конверсії.

Проаналізуйте розмови по телефону і з’ясуйте:

 • який відсоток від загального числа становлять дзвінки без відповіді,
 • чи призводить тривалий час встановлення дзвінка до високих показників відмов,
 • чи була та людина, яка зателефонувала, високоякісним лідом і чи вона конвертувалась,
 • і які sales-менеджери автосалону найкраще (або найгірше) обробляють дзвінки від потенційних клієнтів.

Потім ви можете внести відповідні корективи в вашу маркетингову стратегію і при необхідності провести навчання своїм співробітникам.

Інтегруйте дані по дзвінках з вашою CRM-системою і рекламними інструментами. У свою чергу, ви отримаєте цілісне уявлення про шляхи споживача і зможете більш ефективно розподіляти свій бюджет.

Таргетуйесь на клієнтів, які раніше телефонували, і на аудиторію зі схожими інтересами через грамотно налаштовану рекламу. Вже існуючі клієнти надають вам велику кількість важливих даних, які ви можете використовувати для більш ефективного залучення нових лідів і ретаргетування лояльних залежно від того, призначили вони зустріч чи ні.

Постійно оптимізуйте і аналізуйте. Після того, як ви почнете генерувати більше дзвінків, важливо постійно тестувати і масштабувати свої процеси, вирішуючи при цьому проблеми, які шкодять вашому прибутку.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *