Google Мій Бізнес для автосалонів: оптимізація аккаунта

У кожного бізнесу і компанії з’явилася чудова можливість належним чином оформити пошукову видачу в Google: разом зі сніпетом буде підтягуватися картка з інформацією про компанію (хоча це далеко не єдина перевага Google Мій Бізнес), а також по локальному небрендовому запиту компанія буде присутня в видачі Google Карт.

пошуковий запит: купить авто в автосалоне в винницеАле багато автосалонів все ще ігнорують цей сервіс.

Згідно з дослідженням, проведеним командою AutoMoto.ua, щодо наявності акаунту в Google Мій Бізнес, зі 100 автосалонів усієї України, обраних рандомним способом, 29 досі не використовують цей сервіс. Добре те, що більшість автосалонів вже користуються перевагами Google Мій Бізнес і, можливо, тут знайдуть для себе корисну інформацію щодо оптимізації аккаунта.

Але число незареєстрованих, погодьтеся, значне і ми сподіваємося, що після прочитання цієї статті воно зведеться до нуля.

Google My Business та українські автосалони

Google Мій Бізнес і його похідні Google+, Пошук Google і Карти Google мають більше спільного з продажами і обслуговуванням автомобілів, ніж ви можете уявити. До того ж деякі компанії помітили, що наявність профілю в Google Мій Бізнес фактично сприяє генерації більшої кількості лідів, ніж з веб-сайту.

Давайте для початку з’ясуємо що таке Google Мій Бізнес.

Google Мій Бізнес- це зручний інструмент, який злагоджено працює разом з вашим веб-сайтом, з метою надання клієнтам швидкого доступу до необхідної інформації. Для цього, власне, і створюються сторінки в Google Мій Бізнес. Купівля або продаж пов’язані в деякій мірі з інтернет-серфінгом, а сервіс Google Мій Бізнес призначений для того, щоб допомогти клієнтам звузити пошук і з першого погляду визначити, чи відповідає сайт їхньому запиту. Це означає, що це один з кращих способів демонстрування сайту вашого автосалону.

 

Важливо пам’ятати: вся інформація, яка вказується в профілі Google Мій Бізнес, повинна бути точною та ідентичною інформації на вашому веб-сайті.

 

Наявність сторінки в Google Мій Бізнес має великі переваги для автосалонів:

 • Інформація подається в спрощеному вигляді. Більшість користувачів в даний час використовують мобільні пристрої, і вони хочуть, щоб інформація, яка їм надається, була подана якомога простіше. Користувачам не потрібно витрачати час для переходу на сайт, щоб побачити номер телефону, наприклад, або адресу, це буде доступно на картці вашого сайту. Користувачі також можуть бачити і залишати відгуки, знаходити додаткові посилання в меню, читати новини, описи і т.д., що дійсно дуже зручно.
 • Автооновлення інформації. Погодьтеся, дуже зручно, коли всі дані знаходяться в одному місці, а коли настає час вносити зміни у ці дані – це стає ще зручнішим. Google Мій Бізнес може автоматично оновлювати інформацію на всіх пов’язаних сторінках по мірі надходження змін до них, тому, якщо раптом якісь дані про ваш автосалоні потребують коригування, вам спочатку необхідно оновити сторінку в Google Мій Бізнес.
 • Відстеження поведінки користувачів. Google Мій Бізнес також збирає інформацію про поведінку користувачів, яка потім стає доступною вам. Ви також зможете отримати необхідні дані про те, як люди знаходять ваш бізнес, які конкуруючі продукти викликають в них інтерес і які тенденції ви можете використовувати в подальшому.
 • Підключення до AdWords. Сторінка в Google Мій Бізнес може бути пов’язана з обліковим записом AdWords, що дозволяє рекламувати ваші філії із зазначенням їхніх адрес. Ці дані можуть відображатися в оголошеннях Google пошуку та на сайтах-партнерів контекстно-медійної мережі.
 • Створення рівних умов для всіх. Оскільки Google хоче надати користувачеві найкращі, найрелевантніші, найкорисніші результати, вони створили рівні умови для автосалонів з безліччю філій і невеликих автосалонів. Хоча маркетингові та рекламні бюджети локальних великих автосалонів можуть заглушити меншого конкурента, Google Мій Бізнес завжди буде орієнтуватись на те, що є найкращим для покупця.

Подібно до того як стандартні веб-сайти ранжуються в пошуку, сторінки Google Мій Бізнес також мають рейтинг в результатах пошуку і на Google Картах, обумовлених факторами ранжування, специфічними для локального пошуку. Пошуковий алгоритм Google для локальної видачі враховує 3 фактори при ранжуванні: відстань, релевантність і впізнаваність. Очевидно, що на фактор “відстань” ви не зможете вплинути, але наступні два компоненти можна поліпшити однозначно.

Релевантність показує, наскільки добре ваш бізнес відповідає запитам користувачів. Це означає, що користувач, який шукає “новий автомобіль”, повинен побачити ваш бізнес в результатах локальної видачі. Релевантність – неймовірно важливий фактор для всього пошуку, і локальний не є винятком.

Наступним локальним фактором, що використовує Google Мій Бізнес і який впливає на ранжування, є відстань, точніше розмір території, яку охоплює ваш автосалон. Очевидно, що в локальному пошуку відстань є основним фактором для більшості покупців. Тому, якщо ваш автосалон не перебуває на розумній відстані від покупця, очікувати, що він буде добре ранжуватися (якщо буде взагалі), не слід.

Третім фактором Google Мій Бізнес, що впливає на ранжування, є впізнаваність бренду. Ваш автосалон є невід’ємною частиною спільноти? У вас є тонни залишених відгуків? Ви були і є спонсором багатьох івентів, місцевих газет, статей і т. д.? Тоді шанси, що ваша впізнаваність вже працює на вас, досить високі. Якщо це не зовсім про ваш автосалон, то ви можете вжити наступних заходів: отримувати якісні посилання на ваш сайт, що завжди є однією з кращих тактик для підвищення SEO-ранжування. Ви також можете регулярно оновлювати і оптимізувати свій профіль в Google Мій Бізнес, щоб алгоритми (і користувачі) Google знали, що ваш бізнес працює, як годинник.

Отже, тепер, коли ми розповіли про основи Google Мій Бізнес, давайте розглянемо як цей сервіс може стати ефективним рішенням для автомобільного маркетингу. І щоб допомогти вам максимізувати свої можливості в мережі, ми склали цей список порад, які допоможуть оптимізувати ваш аккаунт в Google Мій Бізнес:

 1. Категорії. Одним з аспектів Google Мій Бізнес, який робить цей сервіс ефективним рішенням для автомобільного маркетингу, є можливість додавання кількох категорій в один бізнес. Якщо єдиною обраною категорією є “автосалон”, то ви втрачаєте можливості, що стосуються інших послуг. В ідеалі ви повинні вибирати категорії, які відповідають всім відділам вашого автосалону, сюди можуть входити: “авторемонтний цех”, “автосалон б/в автомобілів”, “авто дилер Ford”, “магазин шин”, “заміна масла” і т.д., можна додати до 10 категорій. Для прикладу візьмемо профіль “Мінітрактор AutoMoto.ua” в Google Мій Бізнес:Додавання кількох категорій в один бізнес.
 2. Атрибути Google Мій Бізнес. “Атрибути” – додаткові відомості про вашу компанію, які доступні залежно від зазначеної при реєстрації категорії, і виступають ще одним інструментом, який автосалони можуть використовувати для кращого надання своїх послуг клієнтам. Атрибути дозволяють автосалонам перерахувати всі мови, на яких вони можуть спілкуватися з клієнтами, доступні варіанти оплати і навіть типи пропонованих ними продуктів. Аналогічно категоріям, ефективність Google Мій Бізнес, як рішення для автомобільного маркетингу, частково залежить від кількості і якості інформації, яку ви можете надати. Тому рекомендуємо витратити час і додати всі необхідні атрибути на сторінку Google Мій Бізнес.
 3. Додаткові функції. Крім стандартних категорій і атрибутів, в Google Мій Бізнес існує чимало додаткових інструментів, які роблять його привабливим рішенням для автомобільного маркетингу. Нижче перераховані деякі функції, які автосалони можуть додати на свої сторінки Google Мій Бізнес для збільшення трафіку.
 • Кнопка бронювання. З недавніх пір сервіс Google My Business дозволяє виділитися серед натовпу. Користувачі мають змогу призначати зустрічі без необхідності відвідувати веб-сайт або дзвонити по телефону, вони можуть зробити це безпосередньо з пошуку. Автосалони, які хочуть залучити більше клієнтів, можуть використати це в рамках своєї стратегії автомобільного інтернет-маркетингу.
 • Обмін повідомленнями. Автосалони можуть інтегрувати функцію чату безпосередньо в свою картку Google Мій Бізнес. Користувачі можуть відправляти вам повідомлення, задавати питання або відправляти запити під час перегляду інформації в мережі, а повідомлення буде доставлено через вашу систему обміну повідомленнями або Google Allo (додаток, за допомогою якого ви зможете розділити особисті повідомлення і робочі). На щастя, функція чату не потребує постійного контролю, тобто коли ви офлайн, можна відключити функцію чату або налаштувати автовідповідач, а коли з’явитесь в мережі, то відповідний значок дасть знати клієнтам, що з вами можна зв’язатися відразу. Але тут є невеликий нюанс, поки ця функція перебуває на стадії тестування, і обмін повідомленнями доступний тільки для мобільних користувачів мережі.
 • Питання і відповіді. Користувачі часто ставлять одні і ті ж питання? Q&A дозволяє вам відповідати на найпоширеніші питання вашого покупця. Розділ питань і відповідей допомагає не тільки зрозуміти загальні розчарування і бажання покупців, а й показує вашу зацікавленість у співпраці з клієнтами.
 • Публікації. Якщо у вас немає блогу або він є, але неактивно використовується, Google Публікації можуть допомогти відобразити контент, яким ви хочете поділитися, на тій самій сторінці, де розміщена інша інформація про ваш автосалон. В постах Google можуть відображатися новини, події, реклама популярних автомобілів, рекламні акції і т.дВ постах Google можуть відображатися новини, події, реклама популярних автомобілів, рекламні акції і т.д. Ви також можете додавати лінки до своїх публікацій – це ще один варіант, що дозволяєкористувачам зробити браузінг комфортнішим.

Вы также можете добавлять линки к своим публикациям.Вы также можете добавлять линки к своим публикациям.

 • Відгуки. Деякі автосалони вже виробили відмінні стратегії управління своєю репутацією, в той час як для інші, схоже, не ставлять це в пріоритет, що є великою помилкою. Мало того, що онлайн-відгуки впливають на ранжування в локальному пошуку, вони також мають величезний вплив на поведінку користувачів. Згідно з дослідженням Bright Local, 85% споживачів довіряють онлайн-відгуками так само, як і особистим рекомендаціям, в той час як 77% з них вважають, що відгуки, яким більше трьох місяців втрачають свою актуальність. Крім того, в дослідженні, проведеному в 2017 році, було виявлено, що позитивні відгуки впливають на ранжування локального бізнесу на 20% більше. Це лише деякі з вагомих причин, чому хороші відгуки про вашу компанію так важливі.

Сподіваємося, наша стаття підштовхне вас до створення (це ви можете зробити, якщо перейдете за посиланням https://www.google.com/business) або вдосконалення аккаунта в Google Мій Бізнес. Головне, скористайтеся цими простими порадами і ваш автосалон буде генерувати більше лідів, ніж будь-коли, навіть якщо вони ніколи не відвідають ваш сайт. Гарних продажів!

 

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *