Зализуємо рани після весняного апдейта Google алгоритму

Майское обновление поисковых алгоритмов Google 2020

SEO-фахівці по всьому світу починають помітно нервувати, коли Google повідомляє про чергове оновлення алгоритму. Проте оновлення в травні 2020 року було особливо масштабним. І не в останню чергу тому, що воно було представлено саме у розпал пандемії COVID-19! Тепер, коли Google повністю розповсюдив його по всьому світу, SEO-спільнота прийнялася аналізувати наслідки. І в більшості своїй результати виявилися невтішними.

Що таке оновлення основного алгоритму Google?

Декілька разів на рік Google вносить суттєві зміни в алгоритми пошуку, які називаються основними оновленнями. За рахунок цього сторінки результатів пошуку змінюються: деякі сайти отримують більш високі позиції у видачі, а інші втрачають існуючі. Оновлення традиційно анонсуються в Twitter.

Оновлення основновного алгоритму в травні 2020 року: Зміни

Google ніколи не розкриває, як працюють його алгоритми і системи. Все, що ми знаємо, це те, що відбулося оновлення, і під його впливом змінилися результати пошуку. SEO-фахівці можуть тільки робити припущення про те, які нові «переваги» пошукового гіганта викликали зміни. За словами Google, оновлення основних алгоритмів розроблені для того, щоб власники сайтів поставили перед собою ціль представляти найбільш релевантний і авторитетний контент пошукачам.

Які проблеми з основним оновленням Google в травні 2020 року?

Одна з головних претензій полягає в тому, що спеціалізовані сайти були зміщені гігантами соціальних мереж. Це призвело до того, що оновлення алгоритму цієї весни дало більшу перевагу сайтам з авторитетними доменами.

Pinterest з’явився на топових позиціях у видачі, незважаючи на те, що він не є початковим джерелом контенту, який на ньому розміщується. Facebook, Reddit, Quora та інші сайти соціальних мереж також були помічені в лідерах пошукових результатів.

Основною причиною критики, якої зазнало оновлення, став час його реалізації. Багато бізнесів сильно постраждали від пандемії COVID-19. Продажі і трафік впали у всіх галузях, що змусило підприємства тимчасово призупинити свою роботу. Деякі веб-майстри стверджують, що кількість трафіку на сайт зменшилася на 50% з огляду на втрати позицій після поновлення алгоритму.

Як відомо, Google випускає важливі оновлення алгоритму кілька разів на рік. І воно було заплановано задовго до того, як хто-небудь усвідомив серйозність пандемії.

Чи вплинув COVID-19 на алгоритм Google?

Можна з упевненістю сказати, що через соціальну дистанцію і самоізоляцію поведінка користувачів по всьому світу різко змінилася. Массачусетський технологічний інститут присвятив цілу статтю тому, як раптова зміна звичок покупців вплинуло на штучний інтелект.

Це, безсумнівно, призвело до зміни поведінки при онлайн-пошуку. Користувачі стали більш зацікавленими у великих платформах електронної комерції, таких як Amazon. У період карантину, коли частина магазинів були закриті, люди могли купувати те, що їм потрібно, з можливістю швидкої доставки додому.

Найбільш вигідно вплинуло оновлення алгоритму на новинні сайти, оскільки люди відчувають потребу в актуальній інформації про COVID-19. У свою чергу, сфера мистецтва і розваг зазнала значних збитків.

Позиції сайтів, пов’язаних з індустрією туризму і охорони здоров’я, також помітно змінили свої позиції, оскільки люди перестали подорожувати і почали шукати надійну медичну інформацію.

Що робити, якщо позиції вашого сайту просіли?

Вплив оновлення алгоритму на місце сайту у видачі

Правила Google для веб-майстрів, що стосуються основних оновлень, не змінилися. Таким чином, вплинути на ваше місце в пошуковій видачі ви можете через покращення якості контенту на сайті.

Мета оновлення основного алгоритму Google – надати пріоритет ресурсам з найбільш релевантним контентом. Щоб повернути свої колишні позиції або зайняти нові, сфокусуйтеся на створенні більш якісного контенту, ніж пропонують конкуренти у вашій ніші.

Ось кілька питань, які потрібно задати собі, якщо сайт зник з перших сторінок пошуку:

  • Чи викликає довіру контент на вашому сайті? Чи посилаєтеся ви на достовірні джерела?
  • Чи є контент оригінальним?
  • Чи відповідає зміст на сайті пошуковим намірам користувачів?
  • Стали би ви ділитися ним з друзями?

Як бути далі?

Позиції сайтів коливаються після кожного оновлення алгоритму. Інженери Google аналізують відгуки і результати пошуку, а потім вносять деякі корективи.

Не панікуйте заздалегідь, SEO – це гра з довгостроковою перспективою. Іноді деякі просилання є тимчасовими, і різка реакція може бути марною і небезпечною. Просто сфокусуйтеся на тому, що необхідно користувачам.

  1. Оновіть існуючий контент на сайті. Застарілі посилання, статистика, низькоякісний контент, що не відповідає темі запиту – все це повинно бути усунуто і замінено контентом, який задовольняє потреби користувачів і відповідає стандартам Google. Що в принципі є одним і тим самим.
  2. Регулярно публікуйте контент. Пам’ятайте про можливості вічнозеленого контенту і інвестуйте в нього. Не робіть припущень, підкріплюйте всі висловлювання точними даними!
  3. Позбавтесь від спам-посилань. Звісно, у вас зменшиться частка реферального трафіку і впаде швидкість нарощування посилальної маси. Але з нинішнім акцентом на «чистий» інтернет, краще, щоб спам-сайти не посилалися на ваш ресурс.

Оптимізуйте контент з урахуванням ключових слів, які пов’язані з намірами користувача. Але в міру! Переспам ключовими словами обіцяє неприємності від Google. До того ж, вам не потрібно величезна кількість переходів від користувачів, які не здійснюватимуть цільові дії.

Не опускайте руки, якщо ваш сайт більше не займає високі позиції, і здається, що всі зусилля, докладені раніше, марні. Оновлення алгоритмів Google – явище неминуче і постійне, а від втрат позицій не застрахований жоден ресурс. Важливо не припиняти роботу над сайтом і його якісним наповненням, ну і, звичайно, довіряти просування досвідченим фахівцям.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *