Google Analytics: відстежуємо шляхи клієнтів

Продвинутые отчёты Google Analytics

Наразі не тільки малий і середній бізнес в Україні, а й світова економіка в цілому переживають складний період. Проте це не привід складати руки і поступатися своїм місцем на ринку конкурентам.

Зараз необхідно акумулювати сили і направити їх на те, що працює, а експерименти відкласти до кращих часів. Але як визначити, які маркетингові канали є дієвими в рамках підтримки бізнесу на плаву, а які поки можна «поставити на паузу»?

Коли ви звертаєтеся в автомобільний сервіс, фахівець проводить повну діагностику вашого авто, і вже дивлячись на результати, приступає до ремонту. Так само варто діяти під час прийняття рішень в онлайн-бізнесі. Проаналізуйте ваш сайт за допомогою інструменту Google Analytics і складіть план дій, грунтуючись на отриманих даних.

Дані – саме ними потрібно керуватися в ситуації, що склалася. Не покладайтеся на «а знайомий маркетолог вважає …», «в новинах повідомили …», «а в інших автосалонах …» тощо.

Цей матеріал присвячений звітам по конверверсіях в Google Analytics. Даний показник відповідає за активність на сайті, яку власник бізнесу очікує від відвідувачів – дзвінки, реєстрація на тест-драйв, завантаження прайс-листів.

Найчастіше маркетологи орієнтуються на поведінкові фактори в Google Analytics: час на сайті, показник відмов, кількість переглянутих сторінок і так далі. Це, безсумнівно, важливі показники при аналізі якості трафіку, але необхідно також розуміти, що при поганих поведінкових на сайті може бути високий відсоток конверсій. Також і навпаки – хороші поведінкові не означають, що користувачі здійснюють велику кількість конверсійних дій. На жаль, на деяких ресурсах конверсії або зовсім не налаштовані, або відслідковуються некоректно. Це означає, що оцінити рентабельність каналів в повній мірі неможливо.

Настав час дізнатися, у що конвертуються ваші зусилля, спрямовані на онлайн-маркетинг – які канали є найбільш рентабельними, як поводяться користувачі на сайті, що призводить до конверсії та інше.

За умови придбання пакета наших послуг на три місяці ми безкоштовно налаштовуємо відслідковування за допомогою Google Tag Manager для коректного збору і обробки даних на вашому сайті, а також консультуємо по роботі з Google Analytics.

Заповніть форму зворотного зв’язку, і ми розповімо про можливості, які надає наше digital-агентство.

Хочу безкоштовне налаштування аналітики!

Введіть номер телефону

У цій статті ми розповімо, як виявити найбільш ефективні шляхи до конверсії та оптимізувати відповідні канали, визначити їх цінність і простежити весь шлях користувача до моменту здійснення конверсії. Перед тим, як приступити до деталізації звітів, необхідно внести ясність, що ж таке «конверсії» і «події».

Події

На кожному сайті існує безліч різних інтерактивних елементів, з якими взаємодіють користувачі та які можуть призвести до конверсії. Але, щоб відстежити ці взаємодії, на вашому ресурсі повинні бути налаштовані відповідні події. На жаль, Google Analytics не робить це автоматично, тому вам необхідно провести налаштування самостійно за допомогою інструменту Google Tag Manager, або внести зміни в код елемента, за яким ви хочете відстежувати події.

Конверсії

Після того як на сайті налаштовані події, можна перейти до створення цілей (вони ж конверсії). У безкоштовній версії Google Analytics можливо створити до 20 цілей на одне представлення даних. Для кожної цілі можуть використовуватися одна або більше подій. Наприклад, ви берете за певну конверсію (ціль) відправку форми зворотного зв’язку і копіювання контактів. Коли користувач виконує будь-яку з цих дій, ціль спрацьовує.

За допомогою правильно налаштованих цілей ви можете дізнатися, як часто відвідувачі сайту здійснюють необхідні вам дії. Ця інформація доступна у відповідних звітах Google Analytics. Там само ви знайдете інформацію про кількість конверсій і їх коефіцієнт. Останній параметр – це відношення числа цільових дій до кількості унікальних користувачів. Отже, якщо користувачі на сайті здійснили тисячі сеансів, і тільки 10 з них завершилися з конверсією, тоді коефіцієнт конверсії складе 1%.

Цілі дозволяють дізнатися, як часто користувачі здійснюють потрібну вам дію, що є важливими визначниками ефективності роботи сайту. Без цих знань практично неможливо дати обґрунтовану оцінку вашим зусиллям в digital-маркетингу.

Звіт №1 «Джерело/канал»

У нашій попередній статті, присвяченій п’ятьом основним звітам Google Analytics для маркетолога автосалону, ми вже розглядали базовий звіт «Джерело/канал» в розрізі трафіку – переходів на сайт, які приносить той чи інший канал.

Але цей звіт буде вкрай корисний і для вивчення ефективності каналів з точки зору конверсій.

Приклад звіту Google Analytics "Джерела трафіку"

Крім показників, згаданих раніше, тут ви зможете побачити інформацію про відсоток відвідувань, які завершилися з конверсією, а також про кількість досягнутих цілей по кожному джерелу/каналу.

Вибір цілі при аналізі конверсій в розрізі звіту "Джерела трафіку"

У звіті виводяться дані по обраній цілі. Після зміни цілі у випадаючому списку (як на прикладі) вам стане доступна інформація і по іншим цільовим діям, які відслідковуються на сайті.

Звіт №2 «Асоційовані конверсії»

У минулому звіті ми розглянули базову аналітику. Однак конверсії – це такий показник, який потрібно вивчити більш детально. Щоб з’ясувати, які ж канали є найбільш результативними, відкрийте просунутий звіт в розділі «Багатоканальні послідовності» і виберіть параметр «Асоційовані конверсії».

Необхідно відзначити, що за замовчуванням Google Analytics відображає інформацію за всіма існуючими цілям на сайті. Тому, перед тим як приступити до аналізу даних зі звіту, визначте і виберіть в налаштуваннях ті конверсії, які вас цікавлять.

Звіт Google Analytics «Асоційовані конверсії»

Просунуті звіти в розрізі асоційованих конверсій дають уявлення про шлях, який пройшли користувачі перед виконанням цільової дії. Даний звіт показує, скільки разів кожен з каналів був асоційованим, тобто був частиною ланцюжка дій, що передують конверсії. Спираючись на отримані дані по каналах, ви дізнаєтеся, яку роль кожен з них грає для отримання ключового результату – дзвінка, заповнення форми, додавання товару в корзину.

Крім того, звіт дозволяє аналізувати асоційовані конверсії не тільки по каналах, але і по джерелах/каналах і навіть кампаніях, що необхідно для отримання більш чіткої картини про виконану роботу.

Аналіз асоційованих конверсій по каналах, джерелах/каналах, кампаніям

Звіт №3 «Основні шляхи конверсії»

Звіт «Основні шляхи конверсії» наочно доводить, наскільки складним може бути шлях до покупки. У звіті демонструються ланцюжки активностей, які призвели до конверсії. Ви також можете побачити, скільки разів користувачі взаємодіяли з кожним з каналів перед виконанням цільової дії на сайті.

Звіт Google Analytics «Основні шляхи конверсій»

Таким чином, у вас буде можливість оцінити ефективність каналів, які беруть участь в конверсії, і провести їх оптимізацію.

У цьому звіті, як і в попередньому, ви можете відобразити інформацію щодо отриманих конверсій в розрізі джерел/каналів, кампаній і так далі.

Оцінка ефективності каналів, які беруть участь в конверсії, в розрізі каналів, джерел / каналів, кампаній

Звіт №4 «Довжина послідовності»

Не секрет, що користувачу недостатньо відвідати ваш сайт один раз, щоб зробити конверсію, наприклад, відправити заявку на проходження тест-драйву в салоні. Звіт «Довжина послідовності» дає розуміння про те, скільки разів користувач взаємодіяв з вашим ресурсом за певну кількість часу до виконання цільової дії.

Звіт Google Analytics «Довжина послідовності»

Як видно на цьому прикладі, цільова дія частіше виконувалася при першій взаємодії, інші розтягнулися на кілька взаємодій.

Висновок

Зазвичай шлях користувача до конверсії складається з декількох взаємодій. І вам необхідно знати, як отримати цю інформацію з Google Analytics. Цей інструмент дозволяє аналізувати результат по кожному задіяному онлайн-каналу і планувати витрати на основі отриманих даних. Сподіваємося, що наш короткий екскурс допоможе вам раціонально розподілити бюджет і отримати максимальний прибуток.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *