У чому сила, брате? Сила в GMB!

Як користувачі знаходять і взаємодіють з даними про компанії в GMB - читай в Клубі маркетологів автосалонів

Google My Business – один з найкорисніших інструментів в арсеналі маркетолога. При розумному підході і регулярному веденні GMB-аккаунта, він може стати постійним джерелом цільових клієнтів.

У зв’язку з тим, що у маркетологів, які займаються локальним просуванням бізнесу, мало інформації про те, як досягти успіху за допомогою Google My Business, маркетингове агентство BrightLocal вирішило провести дослідження цього інструменту. Спираючись на відомості про більш ніж 45 000 підприємств, експерти з’ясували, як користувачі знаходять і взаємодіють з даними про компанії в GMB.

Вивчаючи тренди, представники BrightLocal були здивовані тим, які сфери бізнесу отримують найбільший рівень взаємодії через Google My Business. Вони проаналізували понад 8 000 000 одиниць інформації і виділили 36 галузей, які розглянули в своєму дослідженні.

Прямий пошук та пошук за категоріями

Для тих, хто мало знайомий з термінологією GMB, ось кілька визначень від Google:

Прямий пошук: клієнт безпосередньо знайшов вашу компанію за назвою або адресою у пошуку Google або Google Maps.

Пошук за категоріями: клієнт використовував Google або Google Maps для пошуку категорії, товару або послуги, яку ви пропонуєте, і йому підтягнулась ваша GMB-картка.

Статистика прямого пошуку і пошуку за категоріями в GMB за місяць

На діаграмі ми чітко спостерігаємо трьох лідерів у пошуку за категоріями. Інші 33 напрямки бізнесу йдуть з великим відривом.

Прямі та пошуки за категоріями GMB автосалонів за місяць

За весь період аналізу (вересень 2017 – грудень 2018) спостерігається поступове збільшення кількості пошукових запитів за категорією, в результаті яких демонструвалися автосалони.

З часом прямий пошук росте паралельно пошуку за категоріями. Проте, пошукові запити за категоріями все ж таки переважають у порівнянні з прямими.

Якщо придивитися, ми побачимо, що показники прямого пошуку залишаються відносно стабільними до серпня 2018 року, в той час як з липня спостерігається помітний стрибок на 49%. Аналогічна тенденція простежується і у випадку з пошуковими запитами за категоріями.

 У серпні 2018 року було випущено оновлення основного алгоритму від Google. Швидше за все, саме це оновлення якимось чином збільшило точність результатів видачі при прямому пошуку автосалонів. Приблизно у той же час з’явилося оновлення GMB Insights, яке надає користувачам більше можливостей знайти ваш бізнес.

Перегляди в пошуку і на картах

Перегляди в пошуку: клієнт знайшов компанію через пошук Google.

Перегляди на картах: клієнт знайшов компанію за допомогою Google Maps.

Статистика переглядів в пошуку і на картах GMB за місяць

Як можна побачити з даних вище, користувачі шукають інформацію про автосалони частіше, ніж про кафе і ресторани. І тому є логічне пояснення. Як правило, автосалони менше конкурують на місцевому рівні, ніж заклади громадського харчування. До того ж, Google знає – щоб придбати транспортний засіб, користувачі готові подолати більшу відстань, адже кафе розташовані практично на кожному розі, і не має сенсу їхати кудись далеко.

Це також призводить до розширених пошукових запитів, що включають географічні параметри. При пошуку автосалону, люди, швидше за все, будуть шукати по регіонах і обласних центрах, а не в невеликих містах, де вони живуть. Тоді як для більш конкурентоспроможної, локалізованої галузі, такої як ресторани, ситуація є зворотною.

А це означає, що зрештою автосалон буде відображатися в пошуковій видачі більш локально, ніж ресторан. В даному випадку ресторани наведено як приклад. Насправді, те ж саме можна сказати про будь-який бізнес з великою кількістю місцевих конкурентів.

Крім того, слід враховувати поведінку споживачів при покупці автомобіля. Перед прийняттям рішення користувачі проводять величезну «дослідницьку роботу», про яку ви навіть не здогадуєтесь. Вони багато «гуглять» і, відповідно, відвідують безліч сайтів автосалонів.

Перегляди в пошуку і на картах GMB автосалонів помісячно

Дивлячись на середньомісячні перегляди автосалонів у пошуку і на картах, з плином часу ми бачимо в цілому схожу картину. Це свідчить про те, що ці два типи пошуку не сильно відрізняються між собою, і що найзначнішим показником є ​​зміна поведінки споживачів протягом року.

Зрозуміло, що на період свят і літніх відпусток припадає найбільша частка пошуку по автосалонам, оскільки саме в цей час люди найчастіше відправляються в подорожі на автомобілі.

Здебільшого діаграма переглядів автосалонів на картах і в пошуку однакова. Однак, варто зазначити збільшення переглядів у пошуку в січні і березні 2018 року, які відсутні на кривій переглядів на картах.

Можна звичайно припустити, що загальний сплеск в січні пов’язаний з природним зростанням продажів після сезонного спаду (в поєднанні зі збільшенням купівельної спроможності через підвищення заробітної плати). Але така невідповідність між типами пошуку говорить про те, що причина полягає в зміні пошукової технології, а не поведінки.

Стрибок в березні можна пояснити черговим оновленням алгоритму Google. Але що ж все-таки сталося в січні, коли число переглядів автосалонів через пошук почало сильно відрізнятися від кількості переглядів на картах? Є припущення?

Дії користувачів

Незважаючи на те, що тепер існує ціла низка різних способів взаємодії користувачів з вашими профілем в Google My Business (включаючи відгуки, питання та відповіді, перегляд графіка роботи і т. д.), три основні дії, які найчастіше призводять до конверсії: кліки на сайт, телефонні дзвінки, запити маршрутів.

Всі ці взаємодії представляють справжній інтерес до вашого бізнесу, тому не дивно, що Google виділяє їх в GMB Insights.

Взаємодії користувачів з GMB-аккаунтом за місяць

Автосалони безумовно лідирують, коли справа стосується взаємодій користувача. І хоча до них рідше, ніж до інших компаній, прокладають маршрут, вони отримують більшу кількість кліків і дзвінків. Згідно з дослідженням BrightLocal, середньостатистичний автосалон отримує на 222 більше кліків на місяць, ніж його найближчий конкурент в цій категорії – готелі.

Все дуже просто. Якщо людина шукає автосалон, то йому, скоріш за все, потрібен автомобіль. Інформація про модельний ряд може бути представлена ​​через Google My Business. Це означає, що, переглянувши профіль автосалону в GMB, користувач перейде на сайт, щоб дізнатися про автомобілі в наявності.

Проте, ще один фактор, який варто згадати, це те, що автосалони, як правило, охоплюють значну частку локального пошуку. В умовах жорсткої конкуренції в масштабах регіону і досить високу вартість продукту, їм слід серйозно поставитися до свого профілю в Google My Business.

Автосалони мають в два рази більше відгуків і згадок в Google у порівнянні з іншими сферами бізнесу. Такі стабільні показники практично у всіх галузевих дослідженнях, проведених BrightLocal, вказують на те, що автосалонам необхідно приділити особливу увагу пошуку на місцевому рівні.

Отже, перший крок до досягнення успіху за допомогою GMB: серйозно ставитися до локального пошуку!

Взаємодії користувачів з GMB-акаунтами по місяцях

Знову ж, великий сплеск взаємодій в березні можна було б пояснити наслідками оновлення алгоритму, завдяки якому локальний пошук у теорії повинен видавати більш надійні результати. Однак, варто зазначити, що сюди не включені дані за березень 2017 року, так що існує незначна ймовірність, що це сезонне явище, яке залежить від поведінки користувачів, а не від змін в пошуковій технології.

Дивлячись на наведену вище діаграму, ми чітко бачимо, що представники автоіндустрії гарно попрацювали над оптимізацією профілю Google My Business в 2018 році і отримали позитивні результати від використання таких функцій, як Google Posts, фотографії, питання і відповіді та інше, що збільшує шанси переходу за посиланням.

Час дзвінків в автосалони

Найпопулярніший час для дзвінків з GMB

Хоча дані про час дзвінків, що надходять в автосалони, нам насправді нічого не говорять з точки зору SEO, це, безумовно, буде корисною інформацією для будь-якого власника автосалону, який хоче знати, як планувати роботу співробітників call-центру або менеджера по дзвінках.

Що стосується найбільш популярного дня тижня для дзвінків в автосалони з Google My Business, то вони були досить рівномірно розподілені протягом тижня. Із загальної картини хіба що виділяються понеділок, субота та неділя.

  • Понеділок: 20%
  • Вівторок: 17%
  • Середовище: 17%
  • Четвер: 17%
  • П’ятниця: 17%
  • Субота: 11%
  • Неділя: 1%

Зміни в GMB Insights за рік (дані по автосалонам)

Зміни в GMB Insights за рік (дані по автосалонам)

Якщо дивитися на вищенаведені показники, порівнюючи жовтень-грудень 2017 року з тим самим періодом 2018 року, стає зрозумілим, що видимість автосалонів у пошуковій видачі помітно збільшилася. В середньому автосалони отримали 40%-ве зростання в пошуку за категоріями і 64%-ве збільшення кількості прямих пошукових запитів.

Незважаючи на те, що на графіку це не дуже помітно, річне зростання числа кліків на сайт дійсно вражає. По автосалонам в цілому кількість кліків зросла на 39%, в той час як для інших галузей, які брали участь у дослідженні, середній показник CTR був доволі низьким.

Висновок:

Збільшення кількості пошукових запитів, кліків на сайт та переглядів в пошуку і на картах в минулому році показує, що автомобільна галузь дуже серйозно ставиться до GMB. Google, в свою чергу, також бере до уваги докладені зусилля і відплачує у вигляді більш динамічних елементів і нових функцій. Якщо ви ще не сприймаєте серйозно можливості, які надає Google My Business вашому автосалону, то саме час замислитися.

Потрібна допомога? Наші SEO-фахівці знають в цьому толк. Вони добре знаються на тому, як створити профіль для бізнесу в GMB з урахуванням жорстких вимог Google і наповнити його всією необхідною інформацією за допомогою доступних функцій.

 

Залиште, будь ласка, свої контакти, і наш менеджер з вами зв’яжеться!

Введіть номер телефону

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *