,

Глосарій з digital-маркетингу. Beta версія.

Основные digital-термины с кратким объяснением

Кожен сучасний маркетолог так чи інакше веде діяльність в цифровому просторі. Digital-маркетинг, як і маркетинг в цілому, постійно розвивається, тому інколи буває складно осягнути останні віяння цієї сфери. Особливо важко намагатися слідувати тенденціям цифрового маркетингу, якщо ви плутаєтеся в термінах і абревіатурах, які в більшості своїй мають західне походження.

Щоб допомогти вам краще орієнтуватися і в без того складному діджитал-світі, ми вирішили скласти невеликий глосарій ключових термінів. Наш список далеко не повний, і ми будемо дуже вдячні, якщо ви доповните його в коментарях важкою для вашого розуміння діджитал-термінологією. Спираючись на них, ми, в свою чергу, будемо актуалізувати даний глосарій. Таким чином, ви зробите неабияу послугу нам і вашим колегам.

SEO

 • SEO (англ. Search Engine Optimization, Пошукова оптимізація) – це низка прийомів і тактик, що застосовуються для збільшення трафіку (кількості відвідувачів) на веб-сайт за рахунок отримання високої позиції в результатах пошуку Google та інших пошукових систем.

Важливість SEO: лише деякі користувачі будуть переходити на другу чи третю сторінку результатів пошуку Google. Щоб ваш сайт знаходили, він повинен бути в топі, а для цього потрібна SEO-оптимізація.

 • Індексація – це додавання вашого сайту в базу даних пошукової системи. Для сайту дуже важливо, щоб кожна сторінка сайту була проіндексована. Доки сайт не проіндексований пошуковим роботом, його, так би мовити, не існує, тобто користувач його не зможе знайти.

Якщо ви хочете прискорити процес індексації сайту або окремої його сторінки, ви можете самостійно відправити запит на індексування за допомогою Search Console.

 • Биті посилання – це посилання на сайті, що ведуть на веб-сторінки, які були видалені або змінили url-адресу. Такі посилання (особливо у великій кількості) шкодять сайту, оскільки псують загальне враження користувачів від взаємодії з ресурсом, а також ускладнюють роботу пошукових роботів, через що ваш сайт втрачає позиції в пошуковій видачі.

Більш докладно про проблему з битими посиланнями і її усунення ми розповідали в нашій статті, присвяченій технічному SEO для автосалонів.

 • Редирект – перенаправлення користувача з однієї URL на іншу.

Користувачі можуть бути перенаправлені з однієї URL-адреси на іншу через певні обставини, в тому числі:

-Зміна назви компанії

-Злиття двох сайтів

-Ведення трафіку на нещодавно оновлений контент

-A/B тестування цільових сторінок з маркетинговою метою

 • Пошукова видача – це веб-сторінки, які відображаються пошуковими системами відповідно до запиту користувача.

Пошукові системи вивчають представлені ключові слова, щоб знайти найбільш релевантний контент в Інтернеті, який найкращим чином відповідає запиту і намірам користувача.

Зазвичай на сторінці з пошуковою видачею відображається десять результатів пошуку, що складаються з заголовка, URL-адреси та мета-опису (meta description). Їх мета – допомогти користувачеві вибрати сайт, який відповідає його запиту найбільше.

Функціонал сайту

 • «Хлібні крихти» – це частина навігаційної системи, яка показує місце розташування користувача на сайті або в веб-додатку.

Приклад хлібних крихт на сайті automoto.ua

Термін взятий з казки братів Грімм «Гензель і Гретель», в якій головні герої залишають слід з хлібних крихт, щоб знайти дорогу додому.

Як і в казці, користувачі повинні знати своє місцезнаходження в ієрархічній структурі сайту, щоб мати можливість повернутися до попередньої теми або перейти на головну сторінку.

 • CTA (Call-to-Action) або Заклик до дії – це маркетинговий термін, який означає частину контенту, такого як зображення, кнопка або рядок тексту, призначені для того, щоб спонукати користувачів виконати певну дію.

Зазвичай CTA приймає форму команди або директиви з використанням дієслів дії ( «купити», «зареєструватися», «підписатися», тощо) з метою підштовхнути користувача до наступного етапу воронки продажів.

 • «Гамбургер» меню – це усталена назва іконки навігаційного меню в мобільній версії сайту або в додатках для смартфонів.

Приклад іконки "Гамбургер меню" на сайті automoto.uaВізуально є набіром з трьох горизонтальних ліній збоку екрана, що нагадують гамбургер. При кліці на іконку відкривається бічне меню з вибором опцій або більшої кількості сторінок. Крихітний значок займає мало місця на екрані, що надає додатку або сайту акуратний мінімалістичний вигляд.

 • Карта сайту – це модель контенту на сайті, мета якої допомоги користувачам у навігації по сайту.

Приклад Карти сайту на сайті Офіційного імпортера Mitsubishi Motors в УкраїніКарта сайту може бути представлена ​​ієрархічним списком сторінок (з посиланнями), організованим за темами, в вигляді структурної схеми.

Карти сайту допомагають користувачам переміщатися по ресурсу, що має більше однієї сторінки, відображаючи діаграму всього вмісту сайту. Подібно до змісту книги, карта сайту полегшує користувачеві пошук інформації на сайті без необхідності навігації по безлічі сторінок.

Аналітика

 • Переходи і сеанси

Існує величезна різниця між цими двома поняттями, яку необхідно враховувати при аналізі трафіку на ваш сайт.

Коли користувач клікає на рекламне оголошення, що містить посилання на ваш сайт, на рекламний сервер відправляється «запит». Як тільки сервер отримує цей запит, він враховує його як один ПЕРЕХІД. Не має значення, хто перейшов за посиланням, з якого пристрою і скільки разів – всі «запити» вважаються за переходи.

Що стосується сеансів, то тут ситуація набагато складніша. Головне, що потрібно розуміти, – кількість переходів не завжди дорівнює кількості сеансів. Користувач може зробити кілька переходів на сайт, а сеанс в кінцевому підсумку буде один.

Google визначає СЕАНС ​​як групу взаємодій, які один користувач виконує протягом певного періоду часу на сайті. Якщо користувач перезавантажує сторінку, переходить на іншу сторінку цього сайту або навіть закриває браузер і повертається протягом 30 хвилин, буде зарахований лише один сеанс.

 • CTR (від англ. Click-through rate – показник клікабельності) – це відсоток людей, які бачили певне рекламне оголошення і перейшли по ньому.

Показник клікабельності показує, наскільки ефективно оголошення привернуло інтерес користувачів. Чим вище CTR, тим успішнішою була реклама.

CTR обчислюється наступним рівнянням:

Загальна кількість кліків по оголошенню/Загальна кількість показів = CTR

 • Дашборд – це маркетингова інформаційна панель, в якій можуть виводитися дані з різних інструментів, таких як Google Analytics, CRM, Excel або Google Таблиці.

Приклад дашборда, який розробляють фахівці digital.automoto.uaТакі дашборди розробляють фахівці digital.automoto.ua для своїх клієнтів, що спрощує роботу як маркетолога, так і агентства. Таким чином зникає необхідність переміщатися по різних інструментах з метою зібрати інформацію про роботу сайту, відділу продажів або ефективность реклами. Всі показники збираються автоматично в одному місці, що зводить до мінімуму можливі помилки в розрахунках.

Онлайн-реклама

 • Контекстна реклама – це розміщення рекламних кампаній на веб-сайтах або сторінках сайту, які мають безпосереднє відношення до змісту вашого оголошення.

Приклад контекстної реклами за запитом "купить мини клабмен"Контекстна реклама становить більшу частину інтернет-реклами. Найбільшим гравцем в контекстній рекламі, звичайно, є Google з його платформою AdSense.

 • PPC (Pay per Click) – це модель показу реклами, при якій плата відбувається за кожен клік по рекламному оголошенню.

Ціна за клік може залежати від цілого ряду чинників, включаючи популярність ключового слова, за яким ви просуваєтеся, і конкуренцію серед інших рекламодавців. Модель PPC використовує систему ставок – той, хто платить більше, того рекламу показують частіше і вище в пошуковій видачі, отже, він отримує найбільшу кількість кліків.

 • Ретаргетінг є формою інтернет-реклами, яка націлена на повернення користувача (він же «потенційний клієнт») після того, як він покине сайт.

Даний інструмент, розроблений з метою допомогти компаніям охопити 98% користувачів, які, за статистикою, так і не здійснюють конверсію на сайті.

Безсумнівним плюсом є те, що за допомогою ретаргетингу реклама показується тільки тим користувачам, які вже були на вашому сайті і знайомі з вашим товаром і послугами.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *