Як штучний інтелект і інтелектуальні повідомлення допомагають автодилерам збільшити продажі і виручку від надаваємих послуг

Інтернет і соціальні мережі створили товариство споживачів, які хочуть отримати потрібну їм інформацію моментально в будь-який час дня і ночі.

У сучасному світі, який завжди «на зв’язку», інформація настільки легко доступна, що наше очікування негайного задоволення потреб стало поширюватися і на наше ставлення до бізнесу. Клієнти просто не здатні на очікування відповіді.

Навіть дилерські центри, які, здавалося б, мають довгий робочий день з 8 до 20:00 не справляються з тим, чого від них очікує отримати допитливий клієнт. При цьому цілодобові колл-центри є занадто витратними і не здатні забезпечити належний рівень експертних знань і обслуговування, за якими, власне, клієнти і звертаються.

Співробітники онлайн-видання Dealer Marketing Magazine недавно провели дослідження понад 1500 дилерських центрів, щоб оцінити їхню реакцію на ліди, отримані з веб-сайту і соціальних мереж. І результати виявилися не такими блискучими, ніж передбачалося.

Дослідження показало, що тільки 16% автодилерів відреагували на ліди з запитами про ціну протягом 15 хвилин, незважаючи на дані, які свідчать про те, що інтернет-покупці, які отримують відповідь протягом 10 хвилин, в три рази частіше відвідують дилерський центр.

Як автодилерам підтримувати конкурентоспроможність, коли число споживачів, які швидко втрачають інтерес і чекають моментальної реакції на свої запити, стрімко зростає?

Рішення – штучний інтелект (ШІ), який забезпечує інтелектуальний обмін повідомленнями.

Штучний інтелект. Чат-бот

Абревіатура ШІ звучить як щось неземне і неймовірно складне. Але, як то кажуть, у страху великі очі. Насправді створення бота підвладне кожному, простий чат-бот не вимагає знань програмування, хіба що може знадобитися базовий рівень англійської, а й без нього ви зможете знайти відповідний до ваших навичок і бюджету інструмент, за допомогою якого і відбудеться народження помічника зі штучним інтелектом.

На даний момент можна виділити кілька інструментів для створення платформ для обміну повідомленнями.

Botmother

Конструктор для створення чат-бота - Botmother

Почати, гадаємо, варто з русифікованого конструктора – Botmother. Його застосування поширюється на Viber, Однокласники, Facebook, Twitter, VK. Безкоштовна версія дозволяє створення одного бота c обмеженим набором функцій. За додаткові можливості вашого бота необхідно буде заплатити 12 $/місяць. У разі необхідності більш одного бота, вартість зростає до 73 $ щомісяця. За цю суму ви отримаєте в розпорядження до п’яти ботів.

Chatfuel

Конструктор для створення чат-бота - Chatfuel

Одним з найпопулярніших конструкторів по праву вважається Chatfuel. Його слава обумовлена ​​тим, що раніше користування даним ресурсом нічого не коштувало. На даний момент безкоштовний варіант теж доступний, але функціонал обмежений, за повні можливості в місяць користувач платитиме 15 $. Chatfuel дозволяє створювати чат-боти для Facebook Messenger і Telegram. Конструктор є дуже простим і швидким. Наявність безлічі різних готових шаблонів помітно скорочує час і зусилля при створенні власного чат-бота.

Motion AI

Конструктор для створення чат-бота - Motion AIЯкщо ресурси обмежені, а майданчиків, де потрібен помічник у вигляді чат-бота, декілька, то найкращим конструктором для вас буде Motion AI. Даний інструмент є безкоштовним і повністю англомовним, але це не проблема. Функціонал Motion AI досить-таки простий. Конструктор дозволяє створювати чат-боти для веб-сайтів, SMS, електронної пошти, Slack і Facebook.

Автодилери можуть використовувати платформи обміну повідомленнями з елементами штучного інтелекту для оцінки та сортування лідов, перевірки наявності товару, планування зустрічей і, за необхідності, перенаправлення лідов до відповідних членів команди, тим самим звільняючи цінний час менеджерів з продажу.

Цей процес керування даними працює за допомогою використання інтелектуальних роботів для обміну повідомленнями в чатах на сайті, текстах SMS і месенджерах соціальних мереж. Боти можуть відповідати на клієнтські запити протягом декількох секунд, тому, якщо продавці зайняті роботою з клієнтами, які прийшли в автосалон, або, якщо запит надійшов після робочого часу, Ліди не залишаються без уваги, і користувачі все глибше проникають в воронку продажів.

Згідно з даними недавнього дослідження, проведеного консалтинговою компанією Accenture, рівень досконалості, доступний на деяких сучасних інтелектуальних платформах обміну повідомленнями, дозволяє вирішити 80% питань клієнтів.

Онлайн-помічник

Компанії використовують ШІ для спілкування зі своїми клієнтами, щоб вивести процес комунікації на новий рівень, і клієнти цілком і повністю підтримують це. Спираючись на дані, отримані Dealer Marketing Magazine від 4 000 покупців автомобілів і клієнтів сервісу, 70% людей у ​​віці від 18 до 44 років використовували інструменти з елементами ШІ для обміну повідомленнями, щоб зв’язатися з потрібним підприємством, і 87% оцінили цей досвід як позитивний.

Крім того, 82% хочуть використовувати інструменти для обміну повідомленнями, щоб отримувати інформацію про підприємство, а 88% не проти домовлятися про зустрічі за допомогою цієї технології. Ці взаємодії на ранній стадії легко можуть бути оброблені ботами з системою ШІ, які також надають можливість ділитися з клієнтами інформацією 24/7.

Не тільки інтелектуальні платформи обміну повідомленнями роблять операції більш ефективними, їх цілодобова доступність, як показали результати, підвищує задоволеність клієнтів. За повідомленнями Forbes, 75% компаній, що використовують ШІ, підвищили рейтинг обслуговування клієнтів в середньому на 10%.

ШІ збільшує задоволеність клієнтів

Це зростання рівня задоволеності може бути різницею між укладенням угоди або втратою клієнта на користь конкурента. Просте розміщення функції чату в правильному місці на сайті може разюче збільшити кількість конверсій з сайту.

Сучасні інтелектуальні платформи обміну повідомленнями вже допомагають автодилерам продавати більше автомобілів і планувати більше записів на обслуговування.

Технологія розробки засобів ШІ дозволяє відповідати на питання клієнтів, які зв’язуються з компанією через Google My Business і Facebook Marketplace, а потім направляє цей діалог члену команди, коли клієнт дозрів до здійснення покупки.

Той факт, що ліди направляються безпосередньо в CRM, робить наступні дії більш ефективними. Інтелектуальні платформи здатні відправляти інформацію про вартість автомобілів без залучення менеджера з продажу до тих пір, поки в цьому не буде потреби. Це не тільки полегшує організацію лідов, а й передбачає вирішення проблем, з якими стикаються автодилери в зв’язку з нестачею ресурсів, щоб цілодобово здійснювати підтримку клієнтів.

Тому дилерським центрам необхідно заздалегідь підготуватися до того, що ліди будуть надходити з інтелектуальних платформ обміну повідомленнями.

Але не варто цим перейматися. ШІ підвищує якість обслуговування клієнтів та збільшує ефективність бізнесу.

Технологічні тенденції приходять на зміну одна одній, але деякі з них більш націлені на майбутнє, ніж інші. А саме цій судилося внести доленосні зміни в давно усталену систему продажів.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *