Тренди інтернет-маркетингу для автосалонів: Чат-боти та месенджери

 

 • Які месенджери найкраще підходять для вашого бізнесу?
 • 15% автодилерів у світі комунікують зі своїми клієнтами за допомогою чат-ботів.
 • 69% опитаних віддають перевагу спілкуванню з чат-ботом, а не зі спеціалістом.

Навіщо потрібні месенджери?

Не кожен знає, але месенжер – це не лише засіб зв’язку, а й перспективна платформа для просування товарів та послуг. Для середньостатистичного клієнта набагато легше написати текстове повідомлення і дізнатись все, що його цікавить онлайн, аніж переступити емоційний поріг і зателефонувати менеджеру. Переписка у месенджері ні до чого не зобов’язує, а тому людина краще йде на контакт, коли розуміє, що їй нічого не будуть нав’язувати. Це кардинально змінює маркетинговий підхід до обслуговування клієнтів і виводить продажі на новий рівень.

Щоб обрати месенджер, слід визначити, які цілі ви ставите перед собою: залучення нових клієнтів чи налагодження зв’язків з уже існуючими. В першому випадку краще використовувати Facebook, оскільки рекламні пропозиції вже давно стали частиною життя користувачів цієї соціальної мережі. Такі месенджери, як Viber, Telegram та WhatsApp краще підходять для комунікації з визначеним колом осіб, зокрема для повідомлень про акції, спеціальні пропозиції та ін.

В Україні, на відміну від інших країн, найбільш затребуваним став Viber, який поступово витіснив Skype. Зі зростанням вартості мобільного зв’язку цей альтернативний спосіб комунікації застосовується для масової розсилки повідомлень, але чим більше дій запропоновано зробити користувачеві, тим менше шансів, що кінцева мета маркетолога буде досягнутою. Найдешевша платформа – Telegram, технічні можливості якого переважають Viber та ВКонтакте. В середньому повідомлення в Telegram відкриває 70% підписників, тоді як ВКонтакте – близько 5%. За статистикою в Україні 94% власників смартфонів користуються Viber хоча б раз у місяць, Whatsapp – 22%, а рівень охоплення Telegram вже досяг 28% і продовжує зростати.

За дослідженням Genius Marketing відкриття повідомлень у Facebook Messenger втричі вищий, ніж при електронній розсилці. Крім того, він чудово інтегрується у сторінку бренда. А щоб клієнт відчув, що з ним готові кумунікувати прямо зараз, доцільно встановити автовідповідач, заздалегідь підготувавши змістовні шаблони, на зразок такого:

Відкриття повідомлень у Facebook Messenger втричі вищий, ніж при електронній розсилці, тому доцільно встановити автовідповідач, заздалегідь підготувавши змістовні шаблони.

У Facebook Messenger можна налаштувати цільову рекламу і розміщувати рекламні повідомлення в самому месенджері. Цільова реклама працює таким чином:

 • створюється рекламне оголошення, ціль якого – перенаправлення в месенджер;
 • користувач бачить рекламу, клікає по ній і потрапляє в чат;
 • надається консультація в режимі онлайн від спеціаліста або чат-бота;
 • користувач отримує цільову інформацію, не покидаючи свого місця.

Іншими словами, потенційні клієнти отримають рекламне оголошення не зі стрічки новин, а безпосередньо з месенджеру. Даний вид реклами спрямовується на конкретну аудиторію, з якою вже відбувалася комунікація через бізнес-сторінки. Навіть якщо клієнт був на вашому сайті і більше не повертався, йому можна делікатно нагади про себе або залучити нових клієнтів.

Навіщо потрібні чат-боти?

Коли спеціалісти невзмозі обробляти всі запити 24 години на добу, на допомогу прийдуть чат-боти – віртуальні співрозмовники, які нададуть необхідну інформацію на основі заздалегідь продуманих відповідей, а за потреби – підключать живого оператора. Серед сервісів для створення чат-ботів великою популярністю користується ManyChat, який об’єднує найпопулярніші месенджери. Крім того, він створює базу потенційних клієнтів і розсилає їм повідомлення (відсоток відкриття яких сягає 95). Чат-боти та месенджери – дієвий канал залучення клієнтів, адже продавати можна прямо через соціальні мережі. В автомобільному сегменті цей спосіб просування бізнесу знаходиться на стадії розвитку і поки що лише 15% клієнтів усього світу комунікують з чат-ботами, маючи намір придбати автомобіль.

Взаємодія споживачів з чатботами у різних сферах бізнесу по всьому світу.

Як показують дослідження компаній Business Insider та Ubisend 44% користувачів у США віддають перевагу спілкуванню з чат-ботами замість людей і відсоток має тенденцію до зростання, 69% опитаних висунули бажання спершу поспілкуватися з чат-ботом, а потім з людиною, щоб моментально отримати необхідну відповідь, а 19% стверджували, що їм не важливе спілкування безпосередньо з людьми в цілях бізнесу. Чат-боти пропонують дилерам розумний підхід, який допоможе зробити інформування клієнтів доступним і швидким. Щоб наглядно побачити як працює автоматизований онлайн-консультант Mazda, ми підібрали для вас коротке відео:

Причини запровадження чат-ботів для автосалонів:

 1. Легкий та ефективний маркетинг. Коли традиційні методи просування стають застарілими і малоефективними, на арену виходять платформи обміну повідомленнями, які сприяють інтеграції більшої цільової аудиторії автомобільного сегменту. Та навіть якщо ви забезпечені достатньою кількістю консультантів, гарантії, що вони відповідатимуть на всі питання на протязі короткого проміжку часу, ніхто не дає. Чат-боти здатні звести нанівець такі ризики і навіть часові зони не стануть на заваді для компаній, які виходять на міжнародні ринки.  
 2. Сфокусованість і точність. Чат-боти більш сконцентровані і їхня манера розмови не залежить від настрою. Їх можна персоналізувати для задоволення таких потреб, як презентація пропозицій, інформування про дилерську мережу чи новий автомобіль, а також клієнтської підтримки. До того ж, інформацію можна зробити привабливішою за допомогою картинок, анімацій чи відео.
 3. Залучення нових клієнтів та підтримка зацікавленості існуючих. Автодилеру знадобиться чат-бот, щоб дізнатися ім’я клієнта, адресу електронної пошти, телефон, а також, щоб навести співрозмовника на думку, що варто перейти на сторінку за детальною інформацією.
 4. Чат-боти можуть втілити ваші натхненні ідеї в реальність. Зробити замовлення, записатися на тест-драйв, домовитись про зустріч, знайти модель з конкретними характеристиками – усе це робить чат-бот за короткий час з мінімальними зусиллями. Це – безпрограшний варіант як для автодилера, так і для клієнта.

Проаналізувавши 50 українських автосалонів рандомним методом, ми виявиливили, що лише один із них запровадив чат-бот на своїй сторінці у Facebook. Наприклад, ми хочемо записатися на тест-драйв однієї з моделей Audi. Відкриваємо месенджер і після натиснення кнопки “почати” у діалоговому вікні нам пропонується обрати один із розділів, який нас цікавить.

Відкриваємо месенджер і після натиснення кнопки “почати” у діалоговому вікні нам пропонується обрати один із розділів, який нас цікавить.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Обираємо другий розділ і перед нами відкривається форма для заповнення. Зручно, чи не так?

Обираємо другий розділ і перед нами відкривається форма для заповнення.

На що спроможні чат-боти у 2018 році?

 • розповісти про деталі/конфігурацію/ціни автомобіля;
 • записати на тест-драйв;
 • інформувати про новинки;
 • надавати сервісні послуги;
 • повідомляти про автозаправні станції;
 • нагадувати про страхування;
 • надавати дорожню підтримку 24/7;
 • проводити опитування для збору даних.

Штучний інтелект та месенджери – це майбутня основа взаємодії між брендом та клієнтом, а їхнє поєднання уособлюють в собі чат-боти, потенціал яких значно більший, ніж можна собі уявити. Вартість їхньої розробки залежить від масштабів вашого бізнесу та цілей, які ви перед собою ставите. Але щоб ваш сервіс залишався на високому рівні, а клієнти лояльніше ставилися до автосалону, варто вже зараз розглядати можливість впровадження чат-ботів, які, до того ж, частково знімуть з вас обов’язки безперервної комунікації з клієнтами.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *