Частина 1. Email-маркетинг: вірні способи просування вашого автосалону

Незалежно від кількості існуючих каналів для завоювання потрібної аудиторії, e-mail маркетинг є одним з найефективніших для взаємодії зі користувачами на автомобільному ринку.

Незважаючи на те, що деякі альтернативні форми реклами в інтернеті, такі як соціальні медіа (Facebook, Twitter і Instagram), дійсно стали зараз відмінним і недорогим способом залучення лідів, email-маркетинг все одно залишається стратегією, роками перевіреною маркетологами автосалонів, майже в 40 разів дієвішою за рекламу в соцмережах.

E-mail маркетинг є одним з найефективніших для взаємодії зі користувачами на автомобільному ринку.

Були проведені численні дослідження, які підтверджують, що email -маркетинг знаходиться в топі списку найефективніших способів залучення й утримання клієнтів і отримання доходів. Email-маркетинг має рентабельність в розмірі 38 доларів за кожен витрачений. У дослідженнях Salesforce 80% тих, хто використовує email розсилку, погоджуються з тим, що він є дуже важливим для їхнього бізнесу, а майже половина стверджує, що він безпосередньо пов’язаний з основним джерелом їхнього доходу.

Статистика закордонних автосалонів показує, що ті маркетологи, які активно використовують email- маркетинг отримують відчутні результати – збільшення ROI, продажів і клієнтських баз. Згідно з дослідженням, «розсилка має показник відкриттів в середньому від 9% до 12%, а з них близько 14% клікають по посиланнях».

Хочемо поділитися результатами невеликого дослідження команди AutoMoto.ua. Ми були підписані на email-розсилки від автосалонів України протягом місяця, щоб проаналізувати наскільки налагоджена робота їх відділів продажів і наскільки дотримані правила email-маркетингу. Ось що вийшло в результаті:

  • з 50 проаналізованих сайтів автосалонів всього 11 пропонують підписку на новини
  • розсилки дуже рідкісні, лише три автосалони за цей час прислали листи
  • листи не були персоналізовані
  • на деяких сайтах блоки підписки розміщені не на головних сторінках, погано оформлені і не виділені, що безумовно викликає певні труднощі
  • немає автоматичної відповіді на підписку

Як виявилося, в нашій країні автомобільному email-маркетингу ще є куди рости і розвиватися, ми сподіваємося, що маркетологи автосалонів, які читають цю статтю, безумовно зроблять для себе висновки.

Email-розсилка, як інструмент маркетингу автосалонів

Пропонуємо вашій увазі 7 порад, які допоможуть перетворити email-розсилку в успішний маркетинговий канал для вашого автосалону:

1. Працюйте з високоякісним списком

Перший ключ до успіху – це якісні ліди. Саме тому важливо щоб клієнт був зацікавлений у вашому автосалоні і підписався на розсилку. І перше що вони можуть бачити в інтернеті – це сайт вашого автосалону, тому розгляньте можливість використання спливаючої форми підписки (pop-up форми) з пропозицією підписатися, як показано нижче.

 Cпливаюча форма підписки.

Згідно E-consultancy, спливаюча форма підписки приносить на 400% більше адрес електронної пошти в порівнянні з іншими онлайн-формами. Тепер, коли у вас є база потенційних клієнтів, напрацьована за тривалий період часу, потрібно подбати про “здоров’я” списку адрес. Прислів’я “Здоров’я – це багатство” можна також застосувати і в еmail-маркетинзі.

Перевірте і усуньте всі недоліки в списку адрес електронних пошт:

  • Спам-адреси електронних пошт
  • Недійсні адреси
  • Жорсткі повернення (Hard bounce)
  • Скаржники

Завжди підтримуйте порядок в списку і тоді максимальний ефект від розсилки гарантований.

2. Створюйте персоналізовані і тригерні листи

Створюючи листи для своїх підписників, не пошкодуйте часу на їх персоналізацію, адже кожній людині було б цікаво дізнатися що в листі, який адресований безпосередньо їй. Почніть з привітань, супроводжуваних текстом, листом подяки або прощальним листом і професійним підписом.

Відстежуючи поведінку клієнтів, можна налаштувати відправку тригерних листів- це автоматичні листи або їх ланцюжок, що відправляються не всьому списку, а конкретному одержувачу при настанні певної події. Наприклад, вони можуть містити детальну інформацію про конкретні марки і моделі, в яких зацікавлений клієнт. Крім того, відправляйте тригери в особливі дати ваших клієнтів, наприклад, в дні народження, на річницю покупки автомобіля і т. д. Такі тригерні листи неабияк збільшують конверсію, згідно з дослідженням listrak.com, дохід від тригерів в 40 разів вищий, ніж від звичайних розсилок.

В загальному, практично будь-яка діяльність або бездіяльність користувачів на сайті – привід, щоб нагадати їм про свій бренд.

3. Не забувайте про вже існуючих клієнтів

Email-розсилка- один з переважаючих способів спілкування з вашими існуючими клієнтами.

Ви можете повідомити про надходження нових автомобілів в ваш автосалон, нагадати, коли їм потрібно пройти техобслуговування, запросити їх на заходи, організовані вашим автосалоном і багато іншого.

4. Відповідайте на кожен запит, надісланий поштою

Згідно зі статтею Benchmark Email, “Лише 46,2% опитаних автосалонів відповіли на електронний лист протягом години, решта відклала відповідь на потім. У текстах переважної кількості листів-відповідей були відсутні важливі деталі для споживача. 63,8% не уточнили ціну, 56,2% не вирішили питання стосовно наявності бажаного автомобіля, а 87% не надали жодної інформації щодо бренду або вартості обраного автомобіля. 23% опитаних покупців, які змінили один бренд на інший, заявили про погану взаємодію автосалонів з клієнтами. Виходячи з цього,можна зробити висновок: значна кількість втрачених продажів пов’язана з відсутністю належного реагування на електронні листи клієнтів “.

5. Подумайте про спеціальні пропозиції

Знижки, вигідні пропозиції, матеріальне стимулювання – це чарівні слова, які завжди привертають увагу. У більшості випадків клієнти не в курсі спеціальних пропозицій в автосалонах, тому саме тут email-маркетингові кампанії проявлять себе якнайкраще і допоможуть збільшити ваші продажі.

Пропонуйте вигідні та ексклюзивні пропозиції. Можна також розіслати акційні знижки на певні послуги, що надаються в вашому автосалоні, такі як зміна масла або полірування автомобіля воском, мийка автомобілів, вирівнювання і балансування коліс і т. д.

Важливо утримати своїх клієнтів і завойовувати їхню довіру. Працюйте над реалізацією цих рекомендацій по email-маркетингу і будьте впевнені в ще більших результатах.

6. Зробіть ваші листи Mobile-Friendly

Згідно статистики, нині 65% всіх електронних листів відкриваються на мобільних пристроях і, в разі їхнього некоректного відображення, 42% споживачів просто видаляють їх (детальніше про Mobile First Index). Неоптимізовані електронні листи під мобільні пристрої погано переглядаються на маленькому екрані смартфона або планшета, і, повірте, ваші як існуючі, так і потенційні клієнти не будуть вдивлятись, аби дізнатися, що ви хочете їм сказати. Фактично 89% маркетологів втрачають величезну кількість лідів, не усунувши цю помилку. До того ж очікувати, що клієнт збереже ваше повідомлення і відкриє його пізніше на десктопі, не доводиться.

Нині 65% всіх електронних листів відкриваються на мобільних пристроях

Крім того, що всі листи повинні бути оптимізовані під мобільні пристрої, потрібно ще й протестувати їх перед відправкою, щоб переконатися, що вони правильно відображаються на всіх поштових платформах.

7. Використовуйте відео в своїх листах

Помістивши відео в електронний лист, ви цілком можете підвищити клікабельність на 200-300%. Приблизно половина маркетологів, які використовують відео в електронній розсилці, помітили збільшення рейтингу кліків, часу на сторінці, витраченого на читання тексту листа, а також зростання кількості шерів і пересилів. Відео є особливо потужним засобом для автосалонів, наприклад, щоб дати поради з технічного обслуговування автомобілів, оголосити про нові спеціальні пропозиції та рекламні акції. 84% всіх покупців автомобілів люблять дивитися відео на автомобільну тематику, тому сміливо відправляйте їх споживачам на поштову скриньку.

У сьогоднішньому багатоканальному цифровому світі email-маркетинг як і раніше є перевіреним і надійним методом, який може принести автосалонам величезні результати. Все що потрібно – це належні дані клієнтів, високоякісний список адрес і трохи винахідливості, і тоді email-маркетинг стане невід’ємною стратегією в завоюванні нових підписників, налагодженні контактів з поточною базою і збільшенні величезної частки продажів.

 

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *