Шкідливі поради маркетологу, які приведуть в нікуди

Маркетолог – ключова фігура в компанії. Безліч сайтів дають поради, якими інструментами потрібно користуватися, що необхідно знати про споживачів, витрати на маркетинг і доходи, отримані під час маркетингової діяльності. Але рідко коли обізнані фахівці кажуть, що НЕ потрібно робити маркетологу.

Ми вирішили піти від «зворотного» і склали список шкідливих порад маркетологу, які призведуть до краху просування бізнесу.

Сподіваємося, що ви оціните гумор даної статті і будете продовжувати читати її виключно з метою підняття настрою.

1. Краща для себе порада – власна

Всі рішення приймайте одноосібно. Будь-які рекомендації з боку розцінюйте як критику. Якщо ви вважали за потрібне витратити весь рекламний бюджет на банер в центрі міста, так тому і бути. І байдуже, що відділ статистики та аналітики стверджує, що цей рекламний канал є збитковим.

У своїй роботі кожен маркетолог відповідає за низку питань, які виходять далеко за рамки його сфери діяльності. Ви повинні знати все: від деталей про продукт, який просуваєте, до схеми велосипедного маршруту до будівлі вашої компанії.

Коли до вас звертаються з питанням, відповісти на який ви не в змозі, не губіться, кажіть те, що першим спаде на думку. Звісно, ви можете сказати «Я не знаю, але я дізнаюся», але кого це вже потім буде хвилювати. Не баріться з відповіддю, щоб не дати привід для сумнівів у вашому ствердженні. Тим більше, якщо питання стосується якості продукту або послуги вашої компанії.

3. Старі партнери самі прийдуть

Не варто розпилятися на підтримання комунікації зі старими клієнтами або партнерами. Одного разу завоювавши довіру, ви назавжди залишитеся в їх серці та річному бюджеті. Не церемоньтеся в спілкуванні з ними. Хочуть знижку постійного партнера? Ще чого! Нехай когось іншого наївного пошукають. Ви завжди зможете знайти іншого клієнта, який буде радий співпраці з вами.

4. Який бюджет, такий і сюжет

«Копійка гривню береже» – так говорили ще наші бабусі, а з ними сперечатися негоже. Економити слід на всьому, особливо на рекламних бюджетах. Хороший товар і так куплять. Краще закупити величезну кількість посилань з сумнівних ресурсів і чекати поки вони принесуть хоч якийсь результат.

5. Оптимізація сайту – буржуазне марнотратство

Окреме слово щодо поліпшення сайту. Не варто заморочуватися, головне, щоб сайт був. Нічого страшного, якщо потенційний клієнт не зможе заповнити інформацію в довгій формі-заявці на тест-драйв, адже контактна інформація на сайті є – подзвонить, якщо захоче.

6. Сервіси аналітики не потрібні

Кожна людина, яка «крутиться» в інтернет-маркетингу знає, що довіритися можна лише власній інтуїції (вона ж «чуйка»). Навіщо дивитися на складні показники в Google Analytics, статистичні дані та інші новомодні поняття? Правильно, вони тільки заплутають вас і не принесуть ніякої користі.

7. Перевірений шлях – найбіш надійний і безпечний

Конкуренти постійно експериментують з різними рекламними майданчиками? Та й дарма. Не розмінюйтесь на дрібниці – вкладати варто тільки в один перевірений канал. Стара добре перевірена стратегія – найкращий спосіб досягнути результатів. Радіо і телебачення працювало і працюватиме, а реклама в Google і соцмережах – це все для підлітків. Ваша цільова аудиторія навряд чи «сидить в інтернеті», вона швидше за все читає газети і знайомиться з рекламними пропозиціями на листівках.

8. Ентузіазм – понад усе

Захопленість і напористість повинна бути невід’ємною частиною кожної вашої комунікації. Будьте енергійні й наполегливі в розмові з підрядником. Він неодмінно перейме ваш настрій і погодиться на будь-яку вашу пропозицію. А більшого вам і не треба.

Уникайте нейтрального тону і пауз в розмові. Не бійтеся, якщо в якийсь момент ваша бесіда перетворитися в монолог. Це ваш вихід, і ви повинні бути зіркою.

9. Чим раніше – тим ефективніше

Якщо ви помітили найменший недолік в роботі колег – телефонуйте в будь-який час доби. Нехай це буде о 5 ранку, але ви були першим і ваше зауваженнядобре зафіксувалося в голові співрозмовника на весь день. Основна ваша задача – додзвонитися. Чи запам’ятав співрозмовник деталі розмови – питання другорядне.

Здавалося б, 10 ранку відповідний час, щоб ви подзвонили і озвучили свою пропозицію. Але, дотримуючись рекомендації з відомої пісні, вам «не стоит прогибаться под изменчивый мир, пусть лучше он прогнется под вас». Обідній час створено для більш приємних речей, ніж розмови про бізнес. Починайте кожен день з ранкового дзвінка. Можливо, хтось завдяки вам не проспить на роботу.

10. Доброзичливий підхід

Комунікабельність – запорука успіху в будь-якій сфері, не тільки в маркетингу. Посміхатися і вести себе як старий приятель по відношенню до зовсім незнайомій людині, погодьтеся, може не кожен.

Не бійтеся здатися нещирим або нав’язливим, якщо вас чекає ділова розмова з тим, хто вас зовсім не знає. Будьте наполегливим. Уявіть, що телефонуєте другові/подрузі, і дотримуйтеся цієї дружньої лінії поведінки під час усієї розмови.

Припустимо, вам необхідно зв’язатися з керівником компанії, з якою ви поки не співпрацюєте. Якщо вам відповів секретар, проявіть в повну міру свій акторський талант і попросіть з’єднати з керівництвом, немов ви і директор знайомі ще зі шкільної лави. Ви нікого не обманюєте. Всього лише задаєте потрібний тон бесіді. 

11. Експромту – Так!

Домовлятися про зустріч, продумувати зміст телефонної розмови, готуватися до переговорів і т.д. – це така нудьга і нісенітниця. Неможливо прорахувати всі кроки наперед і передбачити, що може піти не так.

Якщо на зустрічі з потенційним клієнтом, вас застали зненацька з тим чи іншим питанням, не варто відразу здаватися і визнавати свою некомпетентність. Вправно переведіть тему розмови в інше русло. Так ви не зганьбитеся як фахівець і уникнете незручної паузи в розмові.

Крім того, рішення про співпрацю буде прийнято швидше за все після зустрічі або закінчення розмови. Тому краще приділіть увагу на створення об’ємної презентації або змістовного супровідного електронного листа. Кінцевий результат буде залежати від них.

Висновок

Навіть якщо ваш багатий досвід і професіоналізм кажуть, що все працює і міняти нічого не треба, іноді хай там як варто переглянути свій підхід в комунікації з оточуючими і методи просування компанії. Можливо, деякі з антипорад вам здалися не такими вже й шкідливими на перший погляд. Але, повірте, поведінка, наведена вище, може завдати шкоди вашій роботі і навіть стати звичкою, перш ніж ви це усвідомите.

Дивіться в майбутнє і орієнтуйтеся на багатогранний інтернет-маркетинг. Ну і, звичайно, не втрачайте почуття гумору!

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *