5 звітів Google Analytics, які стануть в нагоді маркетологу автосалону

Как работать с отчетами Google Analytics маркетологу автосалона

Google Analytics – «життєво необхідний» інструмент для кожного, хто має сайт і використовує його в якості основного і одного з каналів продажів. Саме з його допомогою можна проаналізувати дії та поведінку користувачів на сайті, дізнатися хто ваша аудиторія, звідки вона до вас прийшла, а також безліч інших показників, які мають величезну цінність для маркетолога або власника бізнесу.

Google Analytics – доволі складний сервіс, і розібратися в ньому вимагає чимало зусиль і терпіння. У цьому матеріалі ми вирішили висвітлити 5 основних звітів Google Analytics, які необхідні в роботі маркетолога автосалону. У якості приладу ми використали дані Google Analytics нашого партнера Hyundai Буг Авто (офіційний дилерський центр автомобільного бренду Hyundai в м.Вінниця і Вінницької області).

Джерела трафіку

Користувачі потрапляють на ваш сайт з різних джерел, зокрема з рекламних кампаній, пошукових систем і соціальних мереж. Джерела трафіку – це остання точка, з якої користувач здійснив перехід на ваш сайт.

Кожен з нас, безумовно, стикався з питанням «Звідки ви про нас дізналися?» при заповненні анкети клієнта. Чи то стоматологічна клініка, чи то грумінг-салон, знати, яке джерело реклами працює, а куди просто зливається бюджет, просто необхідно.

Оскільки тепер більшість бізнесів націлені на онлайн-аудиторію, то зникає потреба в даному анкетуванні. Всі дані можна отримати зі спеціальних сервісів таких, як Google Analytics.

Для цього в навігаційному меню Google Analytics обираємо Джерела трафіку → Весь трафік → Джерело/канал.

Звіт "Джерела трафіку"

Даний звіт допоможе вам з’ясувати, звідки найчастіше на сайт приходять користувачі: 

  • з органічної видачі, наприклад, google / organic
  • з соціальних мереж – facebook, youtube (social), 
  • вводять назву сайту безпосередньо в стрічку пошуку або переходять на нього з закладок браузера – так званий прямий трафік (direct) / (none).

Приклад звіту Google Analytics "Джерела трафіку"

Крім джерела трафіку під час  аналізу переходів враховується канал трафіку.

Він може бути:

  • organic – переходи на сайт з пошукової видачі Google
  • cpc – переходи з платної реклами Google
  • social – переходи з соціальних мереж
  • referral – переходи з інших сайтів, на яких розміщені посилання на ваш ресурс
  • email – переходи з емейл-розсилок

Результати відображаються в порядку від меншого до більшого. Таким чином, ви бачите, яке джерело або канал приносить більше трафіку на ваш сайт і, відповідно, привертає основну частину потенційних клієнтів.

Сторінки входу

Сторінка входу – це сторінка, на яку переходить користувач при потраплянні на ваш сайт з будь-якого з каналів трафіку. Сторінкою входу може служити будь-яка сторінка вашого сайту – як головна, так і посадкова.

Для отримання звіту по сторінках входу в навігаційному меню Google Analytics обираємо Поведінка → Контент сайту → Сторінки входу.

Звіт "Сторінка входу"

Тепер ви можете дізнатися, з яких сторінок користувач починає свій шлях на вашому сайті. Далеко не завжди сторінкою для першого знайомства виступає головна (в звіті головна сторінка позначається «/»).

Приклад звіту Google Analytics "Сторінка входу"

Як видно з прикладу, велика частина користувачів спочатку потрапляє на кінцеву сторінку з описом моделі. З цього можна зробити висновок, що на дану сторінку запускається реклама, або вона високо ранжується у видачі Google.

На сторінці з описом часто знаходиться вся потрібна для потенційного покупця інформація – фото, технічні характеристики автомобіля, можливі комплектації та ціни на них. Як відомо, шлях покупця авто в середньому займає три місяці. Після ознайомлення з вашою пропозицією, користувач може залишити сторінку і не продовжити дослідження сайту. Це означає, що Google Analytics не зарахує час, проведений на сторінці, до загального часу перебування на сайт і збільшить показник відмов на кінцевій. Цей факт неодмінно потрібно враховувати, аналізуючи якість трафіку з реклами.

У звіті ви також можете побачите, які сторінки рідше є стартовими, і продумати, як збільшити потік користувачів на них – попрацювати з перелінковкою на сайті, оптимізувати сторінки за допомогою ключових слів для кращої видимості в пошуковій видачі, почати вести рекламу на ці сторінки .

Місцезнаходження

За допомогою звіту «Місцезнаходження» ви можете відстежити,  з яких країн, регіонів і міст користувачі заходять на сайт найчастіше.

Для цього в навігаційному меню Google Analytics обираємо Аудиторія → Географія → Місцезнаходження.

Звіт "Місцезнаходження"

За замовчуванням в цьому звіті буде показана інформація в розрізі країн. Трафік з інших держав так чи інакше буде присутній, і його наявність можна пояснити використанням користувачами VPN-сервісів.

Приклад звіту Google Analytics "Місцезнаходження" в розрізі країн

Щоб отримати дані по областям, необхідно клікнути на назву країни. У нашому випадку – це Україна.

Приклад звіту Google Analytics "Місцезнаходження" по областям

Згідно з даними звіту, основний трафік на сайт приходить з Києва, що може здатися нелогічним, адже автосалон знаходиться у Вінниці. І тому є розумне пояснення. У звіті за місцем розташування присутня  похибка, що не дозволяє надати географічні дані про користувачів, які використовували мобільний інтернет під час сеансу.

Справа в тому, що Google Analytics зчитує трафік від будь-якого мобільного інтернет-провайдера України, як трафік з міста Києва. Фактично, частка сеансів зі столиці в рази менше, але дізнатися реальну приналежність цих користувачів до того чи іншого регіону неможливо.

Якщо вас цікавить інформація в розрізі міст, необхідно вибрати пункт «Місто» на верхній панелі.

Приклад звіту Google Analytics "Місцезнаходження" в розрізі міст

Як бачимо, Київ посідає перше місце за кількістю трафіку на сайт (причину ми розкрили вище). На другому місці знаходиться Вінниця – це логічно, адже автосалон розташований у Вінниці. Що стосується третьої позиції – «not set», то сюди потрапили користувачі, географічне розташування яких системі не вдалося визначити.

У своїх звітах Google Analytics надає дані, зібрані із зовнішніх джерел. У тому випадку, якщо джерело не містить інформацію про місцезнаходження, користувач потрапляє в категорію «not set».

Присутність трафіку з інших областей та обласних центрів не повинно вас бентежити. По-перше, далеко не в кожній області є представництво того чи іншого бренду, а значить потенційні покупці будуть шукати автодилера в сусідніх регіонах.

По-друге, потрібно враховувати, що перед прийняттям рішення про покупку люди ретельно вивчають ринок. Якщо покупець знаходить більш вигідну пропозицію за межами свого регіону, то він радше відправиться за автомобілем в іншу область, ніж буде переплачувати.

Мобільні пристрої

Якщо вас цікавить, з яких пристроїв на ваш сайт заходять користувачі, створіть звіт «Мобільні пристрої».

Для цього в навігаційному меню Google Analytics обираємо Аудиторія → Мобільні пристрої → Огляд.

Звіт "Мобільні пристрої"

Незважаючи на назву звіту, в ньому містяться дані не лише про користувачів, які заходять з мобільних телефонів. Тут ви також знайдете статистику по кількісному співвідношенню десктоп-користувачів і тих, хто відвідав ваш сайт з планшета (tablet).

Приклад звіту Google Analytics "Мобільні пристрої"

Аналізуючи дані про пристрої, ви можете прийняти наступні рішення:

  • оптимізувати роботу мобільної версії сайту (скоротити швидкість завантаження сторінок, використовувати зображення/відео необхідного формату, зробити навігацію більш зрозумілою для користувача смартфона)
  • розробити стратегію по залученню на сайт користувачів ПК (цей крок необхідний, якщо для вашого бізнесу десктоп-користувачі мають певну цінність)

Ви можете піти далі і сегментувати звіт до мобільних пристроїв/браузерів, які використовують відвідувачі вашого сайту. Цей звіт покаже, що на сайті погано працює і на яких пристроях/браузерах.

Швидкість завантаження сайту

Всі ми цінуємо свій час і не хочемо його витрачати даремно. Це стосується навіть часу на очікування завантаження веб-сторінки. Як показують безліч досліджень, користувачі не готові чекати більше трьох секунд, поки відкриється сайт. Більшість залишають ресурс, так і не зробивши ніяких дій. Це позначається на конверсіях, показнику відмов, відвідуваності та інших важливих KPI.

Ви, швидше за все, вважаєте, що з вашим сайтом все в порядку. Але поглянути на цифри все-таки варто.

Для цього в навігаційному меню Google Analytics вибираємо Поведінка → Швидкість завантаження сайту → Огляд.

Звіт "Швидкість завантаження сайту"

Створивши звіт «Огляд швидкості завантаження сайту», ви зможете дізнатися про середній час завантаження сторінки з точки зору браузера, країни (області, міста), конкретної сторінки сайту і порівняти отримані результати з «еталонними» трьома секундами.

Приклад звіту Google Analytics "Огляд швидкості завантаження сайту"

Якщо ви з’ясували, що швидкість завантаження сторінок на вашому сайті залишає бажати кращого – перейдіть до звіту з рекомендаціями щодо поліпшень. Для цього в навігаційному меню Google Analytics обираємо Поведінка → Швидкість завантаження сайту → Прискорення завантаження.

Звіт "Прискорення завантаження"

Першими в звіті виводяться сторінки з найбільшою кількістю переглядів, тобто найбільш відвідувані. Швидкості їх завантаження потрібно приділити особливу увагу.

Звіт ґрунтується на даних сервісу PageSpeed ​​Insights, інтегрованого в Google Analytics. Сервіс аналізує зміст сторінки, швидкість її завантаження і генерує конкретні пропозиції щодо поліпшення.

Для перегляду докладних описів по всьому сайту необхідно перейти за посиланням у колонці «Пропозиції PageSpeed». Так ви дізнаєтеся, чому вам була дана та чи інша рекомендація і як її застосувати.

Приклад звіту Google Analytics "Прискорення завантаження"

Якщо інформація, викладена в рекомендаціях PageSpeed, здасться вам недостатньою або складною для сприйняття, ви можете ознайомитися з нашою статтею, в якій ми детально розповіли, як вплинути на швидкість роботи сайту.

На завершення

Як вже було сказано на початку, Google Analytics – достатньо складний інструмент. Але він є необхідним для прийняття важливих маркетингових рішень.

Цим матеріалом ми відкриваємо блок статей, присвячених роботі з Google Analytics. Ми постараємося детально розглянути можливості даного інструменту, які неодмінно стануть в нагоді у вашій роботі.

Кожен співробітник команди AutoMoto.ua прагне принести користь маркетологам. Тому будемо вдячні, якщо ви залишите в коментарях запитання по роботі з Google Analytics. У наступних статтях ми обов’язково відповімо на кожен і розкриємо важливі теми докладніше.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *