4 метрики для оцінки SMM-стратегії в Facebook

SMM для автосалонів

частина 3

Ви щойно опублікували крутий пост у Facebook: в ньому фотографія новенького автомобіля і продуманий заголовок, які обов’язково привернуть увагу читача…тепер ви в очікуванні. Ось і вони. Один за одним, лайки течуть рікою.

Влаштуйтеся зручніше і насолоджуйтеся цим хибним комфортом, тому що це може бути всім, що ви отримаєте.

Якщо ваша мета полягає в розвитку вашого автомобільного бізнесу, то необхідно зосередитися на показниках, які дійсно важливі. Лайки, коментарі і шери можуть трохи підвищити вашу самооцінку, але це все, що вони можуть зробити.

Дізнайтеся, які показники дійсно важливі для розвитку вашого бізнесу і чи можуть вони з часом збільшити ваші продажі.

Що таке метрика?

Є різниця між вимірюванням і метрикою. Наприклад, якщо в минулому місяці було 5000 відвідувань веб-сайту – то це вимірювання. Але метрика розглядає це вимірювання в контексті. Тому, якщо в минулому місяці було 5000 відвідувань вашого веб-сайту ви хочете збільшувати цей трафік кожного місяця на 5% – це метрикаВимірювання – це просто дані. Метрика дає стимул для поліпшення цих даних.

Вимірювання - це просто дані. Метрика дає стимул для поліпшення цих даних.

4 метрики Facebook Ad, які мають значення

Звичайно, лайки і шери це теж непогано. Вони, безумовно, можуть привернути увагу до вашого контенту, але багато користі не принесуть. Згідно з дослідженням, яке цитує SocialSamosa, тільки 1% користувачів, що лайкнули, перейдуть на вашу сторінку в Facebook. Який сенс у створенні стратегії в соціальних мережах, якщо ви не бачите доходу від інвестицій (Return On Investment)?

Що дійсно важливо, то це люди, які клікають на ваш пост – і те, що стоїть за цим.

Ось чотири бізнес-метрики Facebook, які можуть фактично вплинути на підсумковий результат прибутковості вашого автосалону:

1. Кліки

Кожна конверсія починається з кліка. Саме тому кліки – це перший показник успіху рекламної кампанії, а конкретніше кількості користувачів, які клікнули по посиланню в вашому рекламному повідомленні. За кліками корисно спостерігати, тому що, якщо клікабельність (Click-through Rate) висока, то це означає, що ваш контент зацікавив користувачів.

Ще один плюс – ви переміщаєте ліди уздовж воронки продажів з Facebook на сторінку результатів пошуку (Search Results Page) вашого сайту, сторінку опису транспортного засобу (Vehicle Description Page) або іншу цільову сторінку з високою віддачею.

Переглядайте звіти з клікабельності в Facebook Business Manager. Потратьте трохи часу на визначення загальних характеристик в оголошеннях, які отримали більше кліків у порівнянні з тими, які їх не набрали. 

Зверніть увагу на тренди. Використовуйте цю інформацію для кращого пізнання вашої аудиторії і для того, щоб в майбутньому адаптувати оголошення до її інтересів.

Але справа не лише в кліках. Новачки вимірюють те, як користувачі взаємодіють з рекламою, а експерти вимірюють, те,  що відбувається після кліків користувачів.

Кліки - це перший показник успіху рекламної кампанії, а конкретніше кількості користувачів, які клікнули по посиланню в вашому рекламному повідомленні.

2. Ціна за клік (Cost Per Click)

Давайте розглянемо що це таке докладніше. При формуванні бюджету для рекламного оголошення, ви платите за кожен клік. Ціна за клік (CPC) – це фактична ціна, яку ви платите за кожен клік в своїй маркетинговій кампанії, розраховану шляхом ділення загальної вартості ваших кліків на їхню загальну кількість.

CPC = стоимость размещения рекламы / количество кликов

Сумарний коефіцієнт рентабельності вашої рекламної кампанії визначається платою за кліки і якістю трафіку, який вони приносять.

Ваша мета налаштувати цільові кліки, які є недорогими і цінними.

Перегляньте свої рекламні кампанії і визначте, які з них мають найнижчу ціну за клік. Але, знову ж таки, варто зазирнути в аналітику, щоб дізнатися, що відбувається після кліка. Як довго відвідувачі зупиняються на вашому сайті? Вони конвертуються в потенційних клієнтів? Вони підписалися на ваш блог? Вони хочуть брати машини на тест-драйв? Якщо відповідь на ці питання – “ні”, то такі кліки можуть бути недорогими, але марними. Враховуючи все це, важливо пам’ятати, що ваша мета не повинна полягати виключно в збільшенні клікабельності і зменшенні ціни за клік, а в залученні високоякісних лідів, які перетворюються в реальних клієнтів, але тут доводиться враховувати особливості товару, який просувають, а також специфіку бізнесу.

Зазирніть в аналітику, щоб дізнатися, що відбувається після кліка.

3. Охоплення

Більше – не завжди краще. Пам’ятайте, що ви націлені тільки на високоякісних лідів, на користувачів, які дійсно взаємодіють з вашою рекламою, а не на кожну людину з обліковим записом в Facebook. Відсоток зацікавлених людей завжди менший за теоретичне охоплення.

Разом з тим, чим більше охоплення в соціальних мережах, тим показовіші і ефективніші метрики.

Якщо ви хочете розширити свою аудиторію – просто переконайтеся, що це правильні люди.

Чи збільшила рекламна кампанія в Facebook охоплення за минулий місяць? Уважно дослідіть те, що ви зробили і чому. Що привело до успіху? Яка тактика не спрацювала? Що ви ще можете реалізувати наступного разу?

Збільшіть охоплення, визначивши набір основних тем або ключових слів, які відображають інтереси вашого покупця. Задіюйте свою існуючу аудиторію, надаючи їй контент, яким вона поділиться. Проводьте A / Б-тестування в рекламних оголошеннях Facebook, які орієнтовані на різні характеристики аудиторії, щоб дізнатися, що найкраще спрацює.

Нарощування цільової аудиторії в соціальних мережах може здатися складним завданням, але витративши 10 хвилин в день на спілкування з клієнтами і на планування релевантного контенту, ви зможете налагодити плідні партнерські відносини з ними.

Не забудьте використовувати аналітику Facebook, щоб побачити як ваші дії  в Facebook впливають на охоплення, трафік, ліди і як їх відповідно адаптувати.

4. Сума витрат – це загальна сума, витрачена на рекламу, яка може бути використана для розрахунку прибутку від інвестицій (Return On Investment). Два з найбільш важливих показників, пов’язаних із загальною витратою, – це рентабельність інвестицій (ROI) і ваш чистий прибуток.

Сума витрат - це загальна сума, витрачена на рекламу, яка може бути використана для розрахунку прибутку від інвестицій.

Інструменти для вимірювання результативності

Facebook Піксель

Якщо ви читали наші попередні статті, то напевно вже знаєте що таке Facebook Піксель і для чого він існує. Але цей інструмент настільки важливий, що ми готові згадувати його хоч 100 разів, аби передати необхідність його використання.

Піксель – це фрагмент коду, який допоможе вам оцінити ефективність ваших кампаній в Facebook. Встановлюючи його на свій сайт, ви можете відстежувати коли користувачі, зареєстровані в Facebook, відвідують ваш сайт і куди вони переходять. Цей піксель дає вам можливість відстежувати конверсії з Facebook, створювати рекламу на основі онлайн-активності користувачів і направляти рекламу на цільову аудиторію.

В цілому, Піксель є обов’язковим інструментом для використання в Facebook.

Сторінка офлайн-подій

Після того, як ви налаштуєте офлайн-відстеження подій автосалону, ви чітко побачите, як ваші дії в Facebook призводять до реальних результатів –  до проведення тест-драйву, наприклад, або навіть до продажу авто. До того ж, ви можете бачити, які типи аудиторії переглянули вашу рекламу перед здійсненням покупки, створювати цільові аудиторії на основі офлайн інформації, налаштовувати параметри своїх рекламних кампаній, націлених на майбутні результати і, нарешті, виправдати витрати на рекламні оголошення.

Проблема аналітики полягає в тому, що практично все можна виміряти. Але коли все вимірюється, нелегко сфокусуватися на головному.

Необхідно визначити, які показники найбільш цінні для вашого автосалону у вимірюванні росту і успіху. Визначивши ключові показники ефективності (Key Performance Indicators), ви отримаєте уявлення про загальну ефективність маркетингу в соціальних мережах і зможете визначити і оцінити успіх у цілому.

Метрики Facebook дозволять вам завжди бути в курсі ситуації з вашим рекламним кампаніями і відразу виміряти їх ефективність. Головне те, що ви отримаєте повну картину рентабельності інвестицій в рекламу і зможете подивитися як ваші дії позначаються на результативності. У двох словах, це просто зручно і працює для будь-якого виду бізнесу, незалежно від його масштабу.

Читати попередню статтю.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *