3 способи скоротити маркетингові витрати автосалону

Зменшення витрат на маркетинг

Автосалони можуть економити десятки тисяч доларів на місяць, забезпечуючи при цьому збільшення відвідуваності сайту, конверсій з сайту і кількості потенційних клієнтів.

Але як? – запитаєте ви.

У 2017 році NADA (Національна асоціація автомобільних дилерів США) повідомила, що в середньому автосалони витрачають 55,4% свого бюджету на канали цифрового маркетингу. Пояснення такого зростання просте. Покупець перемістився в інтернет, за ним послідували й автосалони.

На розвиток цифрових платформ регулярно виділяються кошти, проте маркетингові витрати на проданий автомобіль не зменшуються.

Зосередивши увагу на релевантності контенту веб-сайту, показниках якості платного пошуку Google і ефективності CRM для соціальних мереж, перед нами розкривається перспектива значного зниження витрат на маркетинг. І ця перспектива полягає в наступному.

1. Контент на сайті автосалону повинен відповідати пошуковим запитам потенційних покупців

Ключевики, орієнтовані на потенційних покупців

Сторінки пошукової видачі і сторонні сайти відображають оголошення конкурентів місцевим покупцям автомобілів.

Сайт вашого автосалону – це одне з небагатьох місць, де покупці не бачать і не взаємодіють з пропозиціями інших автосалонів. І для того, щоб користувачі знаходили саме ваш ресурс, необхідно створювати сторінки, які будуть задовольняти локальні пошукові запити.

Контент на сайті повинен відповідати вимогам користувача протягом усього клієнтського шляху, при цьому особливу увагу варто приділити ключовим словам. Наявність ключових слів припускає, що у користувача є висока мотивація до покупки (наприклад, запит зі словом «купити»).

Інформацію про регіональні пошукові запити, включаючи покази, кліки, середню позицію та конверсії, надають Google Search Console і Google Ads (раніше Google AdWords).

Ці інструменти необхідні для визначення пріоритетів при створенні контенту з урахуванням кількості пошукових запитів і цілі пошуку.

Покращений досвід користувача в поєднанні з іншими тактиками SEO, такими як збільшення швидкості завантаження сторінок, знижує показник відмов і підвищує ймовірність конверсії.

Експерти Dealer Marketing Magazine проаналізували вибірку даних Search Console з 10 000 000 локальних запитів. Вони виявили, що пошукові запити довжиною від двох до чотирьох слів склали приблизно 76% всіх показів. При детальнішому розгляді більшість з цих коротких запитів включали в себе ключові слова і словосполучення: “for sale” («купити»), “near me” («поруч зі мною»), а також рік, що їх цікавить.

Акцентуючи увагу на цих пошукових запитах, автосалони по суті оптимізують свій веб-сайт для платного пошуку і кампаній в соціальних мережах за рахунок більш релевантних цільових сторінок. Крім того, вони можуть розширити свої зусилля по збільшенню трафіку у воронці продажів. Для цього контент необхідно створювати з урахуванням низькочастотних пошукових запитів, які розкривають додаткові параметри про марку чи модель.

У цьому випадку існує два способи як скоротити витрати:

  • Автосалони будуть отримувати максимальну віддачу від інвестицій шляхом залучення більшої кількості потенційних покупців завдяки бездоганному, релевантному досвіду на своєму сайті.
  • Якщо сторінки вашого сайту задовольняють пошукові запити споживачів, сайт буде краще відповідати платній пошуковій рекламі і, таким чином, знизиться вартість ставок і ціни за клік.

2. Показник якості рекламних оголошень грає важливу роль

Роль показника якості в зниженні вартості рекламних оголошень в Google Ads


Показник якості (Quality Score) – це оцінка релевантності ваших оголошень, ключових слів і цільової сторінки для користувачів. Чим він кращий, тим дешевше обходяться оголошення і тим вищі позиції вони займають.

Показник якості, помножений на ціну ставки для показу оголошення, дорівнює рейтингу оголошення (Ad Rank).

Платний пошук – PPC, SEM або щось інше, що ви використовуєте в своїй маркетинговій стратегії – залишається одним з кращих лідогенераторів в автомобільній промисловості. У міру зростання конкуренції і скорочення частки ринку вкрай важливо, щоб автосалони зосередили свою увагу на підвищенні показника якості (QS).

Чи знаєте ви, що автосалон, оголошення якого має QS 3, платить удвічі більше, ніж автосалон з показником QS 6?

Показник якості також залежить від ефективності цільової сторінки та очікуваного CTR. Ці два показники мають вагу 78% від того, що впливає на QS. При правильній побудові веб-сайту цільова сторінка буде краще відповідати цілям оголошення і користувача.

Середній CTR в автоіндустрії становить 4%. Щоб підвищити показник клікабельності необхідно:

а) створювати оригінальні рекламні оголошення з використанням різних розширень;

б) забезпечувати високу якість і ефективність цільової сторінки.

Щоб збільшити ефективність текстових оголошень, Google Ads показує ті розширення, які відповідають кожному окремому запиту в пошуку Google. Тому рекомендується використовувати всі розширення, які підходять для бізнес-цілей вашого автосалону. І чим довше автосалон підтримуватиме  високий рейтинг оголошення, тим більша ймовірність того, що всі розширення відображатимуться. До них відносяться: ціна, номер телефону, місце розташування, уточнення, промоакції, повідомлення, посилання на сайт і структурований опис.

3. Використання CRM-систем дає більше можливостей для скорочення витрат

Контроль перебігу продажів за допомогою CRM-систем

CRM-системи (від англ. Customer Relationship Management – Система управління взаємовідносинами з клієнтами) – це хороший спосіб збільшити ефективність бізнесу і оптимізувати роботу команди. Вони допомагають контролювати взаємодії відділу продажів з клієнтами – як фактичними, так і потенційними. Зокрема, система збирає і записує всю доступну інформацію про клієнтів: електронні адреси, телефонні номери та інші контактні дані.

CRM-система дозволяє компанії відслідковувати хід продажів, будувати маркетингову стратегію, контролювати ефективність роботи співробітників і багато іншого.

Впровадження CRM-системи – один з кращих заходів зі скорочення витрат, який ви можете вжити. Це допоможе зробити роботу співробітників більш організованою і ефективною. Крім того, CRM зменшує надмірні витрати на маркетингові кампанії, оскільки дозволяє відділу маркетингу краще зосередити свої зусилля на продажах. Таким чином, ви отримаєте більше потенційних клієнтів за тією же або навіть нижчою  вартістю.

Ще однією перевагою є те, що CRM дозволяє компанії обходитися без паперових документів, що не тільки є хорошою ініціативою щодо зниження витрат, а й підвищує соціальну відповідальність компанії.

Часто ми обираємо найпростіші  шляхи скорочення витрат: урізання зарплати, скорочення інвестицій в маркетинг, погіршення якості роботи. Але, як показує практика, ці помилки негативно позначаються  на бізнесі компанії і на її прибутку. Скористайтеся цими порадами вже найближчим часом і подивіться, наскільки змінився в кращу сторону фінансовий стан вашого автосалону.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *