10 упущень при роботі з Facebook

Перелік упущень при роботі з Facebook

Незалежно від того, який ви маєте досвід в маркетингу і наскільки ви компетентні, ви наб’єте не одну шишку в спробах досягти успіху на Facebook просторах. Facebook, який змінює правила гри майже щотижня, ускладнює шлях маркетолога до його цілей. Тому не впадайте у відчай, коли вкотре вас наздожене думка, що ваш час і зусилля були витрачені даремно. Це нескінченна «боротьба», і в 99% випадках вам доведеться вчитися по ходу справи.

З метою збереження вашої продуктивності на Facebook, ми склали список упущень, які можна допустити при роботі з цією соціальною платформою.

Хороша новина: на усунення цих недоліків вам знадобиться мало часу. Крім того, виправивши ситуацію, ви почнете більш ефективно витрачати цінні хвилини, відведені на соціальні мережі.

 1. Відсутність інформації в розділі «Про нас»

Даний розділ є відмінною можливістю розповісти все про ваш бізнес. Це безкоштовна, так би мовити, реклама вашого бренду в соціальних мережах, так чому б вам не скористатися цим?

Надайте потенційним клієнтам, які зацікавлені у вашому бізнесі і хочуть знати про вас більше, всю необхідну інформацію.

Заповнення інформації про компанію в Facebook

У сучасному світі вся інформація як на долоні. Ми не обятжуємо себе довгими пошуками тих чи інших даних. Тому, коли користувач бачить адресу або контактний номер автосалону, ймовірність конверсії помітно збільшується.

 1. Несформований контент-план

Маркетолог, як фахівець, який контролює безліч процесів одночасно, не повинен щодня розпилювати свій час на планування публікацій в Facebook.

Набагато простіше – сісти один раз в тиждень або два і розписати всі пости по днях. Так ви будете точно знати, що сторінка регулярно наповнюється свіжим контентом, і у вас буде більше часу для залучення нових клієнтів.

 1. Ігнорування інструментів відкладеного постингу

Якщо у вас є сформований план публікацій або ви зважилися на його створення, вам знадобляться інструменти, які позбавлять вас від зайвої роботи.

На допомогу приходить сам Facebook. У його функціоналі при створенні нової публікації є дуже зручна опція «Запланувати». Тут ви можете вибрати потрібну дату і час для майбутнього поста і в разі необхідності в будь-який момент відредагувати заплановану публікацію.

Планування публікацій в FacebookГрафік планування публікації в FacebookПеред тим, як ваш пост «побачить світ», у вас є можливість дізнатися, як контент буде відображатися у користувачів в мобільній і десктопній версіях Facebook. Для цього необхідно всього лише скористатися функцією попереднього перегляду – “Preview».

Функція попереднього перегляду публікацій в Facebook

Якщо присутність вашого автосалону в соціальних мережах не обмежується лише Facebook, вам стане у пригоді онлайн-інструмент SMMplanner. Багатьом він уже давно знайомий, тому ми не будемо розписувати всі можливості даного веб-сервісу. Перевагою цього інструменту є те, що ви можете планувати публікацію контенту з одного аккаунта на таких соцплатвормах, як: Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, Telegram і Viber.

 1. Репост відео з зовнішніх джерел

Відео, завантажені безпосередньо в Facebook, працюють набагато краще, ніж посилання на зовнішні джерела, як YouTube. Такі відео отримують в середньому на 110% більше взаємодій і на 611% більше репостів!

Крім того, функція автоматичного відтворення відео підштовхує підписників витрачати більше часу на взаємодію з вашим контентом. Це реєструє алгоритм Facebook і сприяє збільшенню охоплення вашого відео.

 1. Економія на Facebook

З кожним роком Facebook стає все більш «меркантильним» по відношенню до користувальницького контенту. Органічне охоплення (тобто безкоштовне) зведено до мінімуму, тому вам доведеться заплатити Facebook, щоб користувачі побачили ваш пост.

Залежно від ваших конкретних цілей, реклама в Facebook може бути дуже рентабельною. Кілька сотень доларів на місяць можуть творити дива при просуванні вашого бренду і бізнесу.

 1. Підтримка полеміки в коментарях

Модерування коментарів під постами в Facebook досить неприємне заняття. По мірі збільшення кількості підписників вашої сторінки будуть рости випадки тролів, хейтерів і – час від часу – незадоволених клієнтів.

Коментарі – не краще місце для вирішення конфліктів. Використовуйте Facebook Messenger для спілкування з незадоволеними клієнтами. Якщо під вашим постом залишили негативний коментар, відповідайте на нього якомога швидше (щоб уникнути шквалу негативу від «однодумців») і переводьте розмову в Messenger.

З тролінгом і хейтом ситуація інша. Найчастіше цей негатив виливається виключно з метою привернути увагу до самого коментатора. Такі коментарі не несуть ніякої користі вам та іншим користувачам. Благо за роки свого існування Facebook придумав функції «приховати коментар», «видалити коментар» і «поскаржитися».

Варіанти дій з коментарями в Facebook

 1. Репостинг власних публікацій

Незважаючи на те, що це може здатися економією часу, намагайтеся утриматися від автоматичного розміщення контенту з інших джерел. Якщо ви робите репост публікації з Instagram на сторінку Facebook, враховуйте, що хештеги Instagram не працюватимуть в Facebook і будуть мати дивний вигляд для користувачів. Автоматична публікація з Facebook в Twitter буде виглядати як просто посилання на пост і навіть не буде містити зображення. Те ж саме стосується і публікації з Instagram в Twitter.

Якщо ваш автосалон представлений в різних соціальних мережах, то краще публікувати контент на кожній платформі окремо, а не просто займатися кроспостингом.

 1. Розміщення рекламного контенту в великій кількості

Надмірна кількість рекламних публікацій викликає негатив у підписників

Немає нічого поганого в тому, щоб публікувати в Facebook інформацію про діючі акції або фотографії автомобілів з вашого автосалону. Навпаки, таким чином ви показуєте, які авто є в наявності, і що ваш автосалон – не фікція.

Проте для подібного контенту краще використовувати рекламу Facebook. Користувач заходить в соцмережі відпочити, а не купувати, і не хоче, щоб йому там щось «нав’язували».

 1. Нехтування важливими показниками

Деякі маркетологи не сприймають аккаунт автосалону в Facebook як канал продажів. І дарма. Якщо підійти до ведення аккаунта серйозно і регулярно контролювати показники ефективності, ви побачите, що Facebook може стати для вас джерелом нових клієнтів.

Ключові показники ефективності в Facebook (англ. Key Performance Indicators, KPI):

 • Профіль аудиторії
 • Охоплення аудиторії
 • Залученість аудиторії
 • Ліди
 • Конверсії
 • Негативні дії (відписки, негативні відгуки)
 1. Відсутність стратегії роботи в соціальних мережах

Це, мабуть, найбільша трата часу, тому що без плану ви зазнаєте невдачі.

Те, що ви публікуєте, регулюється тим, ЧОМУ ви публікуєте. У вашої стратегії в соціальних мережах повинні бути визначені:

 • Цілі, які ви хочете досягти
 • Терміни досягнення кожної цілі
 • План того, як ви будете досягати цілі
 • Певні метрики для вимірювання результатів

Присутність бізнесу в Facebook має свої переваги, але привернення уваги та популярності безперечно вимагає набагато більше роботи, ніж кілька років тому. Якщо ви хочете досягти успіху на цій соціальній платформі, вам необхідно застосувати стратегічний підхід. Тоді час, виділений на Facebook, не буде витрачено даремно.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ласкаво просимо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *